Page 12 of 37 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #166

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Вадиш или набутваш "пръчките" и регулираш реакцията. Не съм сигурен за обхвата на регулиране, както и за точното време. Проблемът е че времето за това е много по голямо, от времето в което трябва да се регулира изходната мощност, тъй като двата реактора представляват над 50 процента от необходимата енергия, на годишна база.
    В смисъл - в даден момент, двата реактора на пълна мощност могат да са и едва 30 процента от "миксът", А в друг - единият да е 30 процента. в даден и двата да са 90 процента или единият да е толкова. Основният проблем е че ядрените реактори са мудни, а са и с голяма процентна мощност. Дават ти пример с Франция - 24 вместо 20 реактора, каквато според мен била нормата, ама не се питат - ако Франция изключи един реактор - как се отразява на енергийният баланс, и как ако ние изключим един.
    Питаш - за колко време Козлодуй се смъква от два на 1 мегават, според мен ме питаш - за колко време единият реактор може да бъде спрян. Оказва се че греша. Казвам че единият реактор не може да работи, според колегата, аз си мисля че не работи защото не ни трябва, а аз имам предвид, че дори сега, когато ни трябва най много - не работи и от това нищо не следва. В смисъл - задоволяваме собственото си потребление и продаваме, без 1 реактор, обаче...ни трябват още, ама да са Руски вероятно. Незная. Логично е да мислим различно, различни сме....
    Въпросът беше към БО. Наясно съм с процесите в ядрения реактор, учил съм ги известно време. Чакам БО да обясни как ще включва реактор в 18 ч. на 50%, ще го "надуе" на 100% в 19 ч. и от 22 ч. по обратния ред.
    Различното мнение е едно, а писането на невъзможни към днешна дата процеси в ядрения реактор е съвсем друга работа.

  2. #167
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Различното мнение е едно, а писането на невъзможни към днешна дата процеси в ядрения реактор е съвсем друга работа.
    Едно и също е.Светът е такъв, какъвто го възприемаме. Няма невъзможни неща.
    Някой си мислят че когато социалните закони не ги ловят, то и тия на физиката - нямат шанс. Други си мислят че щом някой има по вече парички от него, задължително ги е откраднал. Трети си мислят, че леви цели и социални такива е едно и също нещо. //или пък че с леви цели, може да се бориш с корупцията....
    "Пъстър свят, шрен свят, припкащ, плуващ и хвъркат"(край на цитатът).
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #168
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    БО, я да ни обясниш как точно ще подкараш ЯДРЕН реактор на 50% от мощността
    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Наясно съм с процесите в ядрения реактор, учил съм ги известно време.
    При първия въпрос, последван от втория, жалко за изгубеното време. Надявам се да не си доктор и съдбата по някаква причина някой ден не ни срещне без да знам.
    Нямам друг коментар.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #169
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    При първия въпрос, последван от втория, жалко за изгубеното време. Надявам се да не си доктор и съдбата по някаква причина някой ден не ни срещне без да знам.
    Нямам друг коментар.
    Вместо да жалиш за изгубеното време, пишейки в автомобилен форум, по политически теми, вземи обясни на четящите как става фокусът. каква е разликата м/у ядрен взрив, и това което се случва в ядрен реактор. Приеми че тук, само ти знаеш как действително стоят нещата. приеми че специалистите, пратени тук, да разузнаят струва ли си инвестицията, също не са наясно. Обясни, моля. Обясни - колко ток сме продали последните 30г, на каква цена. Обясни защо искаш ядрена централа, още една имам предвид. Кажи каква ще е крайната и цена, на далекопроводите дето трябва да се построят каква ще е цената. Какво ще правим зимата, когато се накъсат далекопроводите в северна България, а от там си осигуряваме 100 процента от потреблението, ако Белене е факт и работи(приемаме че сме сключили дългосрочни договори, че инак - няма как).
    Щото ако ти си доктор, и аз не искам да те срешам, по никакъв повод. Без да има значение - зная ли го, или не.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #170

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Вместо да жалиш за изгубеното време, пишейки в автомобилен форум, по политически теми, вземи обясни на четящите как става фокусът. каква е разликата м/у ядрен взрив, и това което се случва в ядрен реактор. Приеми че тук, само ти знаеш как действително стоят нещата. приеми че специалистите, пратени тук, да разузнаят струва ли си инвестицията, също не са наясно. Обясни, моля. Обясни - колко ток сме продали последните 30г, на каква цена. Обясни защо искаш ядрена централа, още една имам предвид. Кажи каква ще е крайната и цена, на далекопроводите дето трябва да се построят каква ще е цената. Какво ще правим зимата, когато се накъсат далекопроводите в северна България, а от там си осигуряваме 100 процента от потреблението, ако Белене е факт и работи(приемаме че сме сключили дългосрочни договори, че инак - няма как).
    Щото ако ти си доктор, и аз не искам да те срешам, по никакъв повод. Без да има значение - зная ли го, или не.
    Усещам, че се каниш да свиеш на БО Нобела. Има да чакаш да ти каже

  6. #171

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    При първия въпрос, последван от втория, жалко за изгубеното време. Надявам се да не си доктор и съдбата по някаква причина някой ден не ни срещне без да знам.
    Нямам друг коментар.
    Нямаш въобще какво да кажеш по темата. Толкова не са ти ясни нещата, че даже не можеш да го проумееш. А иначе много удобно си ме цитирал ЧАСТИЧНО! Четеш като дяволът Евангелието.

  7. #172

    Default

    Пак да те питам, как регулираш реактор от 50% до 100% и обратно в рамките на ЧЕТИРИ ЧАСА???
    Имаш ли идея какво е базова мощност, какво е балансираща мощност, ядат ли се, пият ли се?
    Имаш ли идея защо в Запорожката АЕЦ като гръмнаха подстанцията започнаха АВАРИЙНО СПИРАНЕ НА РЕАКТОРИТЕ? Ясно е, че няма да отговориш, но все пак да те попитам.
    Last edited by ДТИванов; 06-10-2022 at 20:29.

  8. #173
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Усещам, че се каниш да свиеш на БО Нобела. Има да чакаш да ти каже
    Нищо подобно не се каня да правя. Настройвам си "светоусещането". Правя го 24/7, Постоянно. Всички това правим, съзнателно или не.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #174

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Нищо подобно не се каня да правя. Настройвам си "светоусещането". Правя го 24/7, Постоянно. Всички това правим, съзнателно или не.
    Майтап бе Уили, както казваше Алф.

  10. #175

    Default

    http://https://clubz.bg/93134-nesastoyatelnostta_na_aets_belene
    Да чете БО, може и нещо да му просветне.

  11. #176

    Default

    Интересна пресконференция на Кирчо и Кокорчо. Доста смислено звучаха. Да уточня, че не гласувам за тях.

  12. #177

    Default

    Колкото и смислено да звучат с тези кандидати в листите били преди това при Бареков, ДБГ и разни други дегенерати сменили няколко партии далече няма да стигнат.
    И при тях вече се забелязва наличието на силно заразната болест партийната проказа ===> плъхове и мишки интересчии и лапачи от други партии(ГЕРБ, ДБГ, ОДС, ИТН и други) или техни деца и внуци започнаха да се присламчват към ПП, но най-тъжното е, че Кирчо и Асенчо сами ги "качват на борда на ПП" такива ренегати...

    Това не остава незабелязан и един куп мои познати просто решиха да не гласуват за ПП и изобщо заради такива в листите им на избираеми места...

    Всяко решение си има цена...

    Сега единственото което подържа ПП на повърхността е желанието на хората за отмъщение на ГЕРБ, но когато ГЕРБ се сгромоляса какво ще се случи тогава...??!


    П.П.
    С никой не споря, само споделям впечатления...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #178

    Default

    И аз съм с подобни наблюдения за ПП. Още от самото начало ми стоят много лустросани и изкуствени. Освен това с десни мерки леви цели си е дървено желязо.

  14. #179
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Хубаво де... те всички маскари, ама Вие двамцата за кой гласувахте...?
    п.п....залагам едно шише огнена вода, че сте гласували за ДБ....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #180

    Default

    Предложението ти не чини пукната пара.Поне за мен.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 12 of 37 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •