Page 2 of 37 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #16
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default

    Загнезди ми се един въпрос за горкия Кирчо. След като го снемат от власт по кой член ще го съкаратят, дали ще е дисциплинарно уволнен или нещо такова, та горкия дали ще има право на борса, както направиха преди време някои депутати? Майтапа на страна, но как е наистина по закон, знае ли някой? Не че ме боли за тях, но от спортна страст разисквахме снощи.

  2. #17
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by NikMar View Post
    Загнезди ми се един въпрос за горкия Кирчо. След като го снемат от власт по кой член ще го съкаратят, дали ще е дисциплинарно уволнен или нещо такова, та горкия дали ще има право на борса, както направиха преди време някои депутати? Майтапа на страна, но как е наистина по закон, знае ли някой? Не че ме боли за тях, но от спортна страст разисквахме снощи.
    Сега ако попиташ и за пенсионият фонд, цена няма да имаш....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #18
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Всички политически партий до сега след 30 и години са производни на БКП...сега се появи различно движение и им е пречка....то се видя някой друг се намеси в играта....ИТН за мен се оказаха измама, е аз правя евала за момента на Киро и съм за кокорчо премиер.....а дали са ме подвели...времето ще подскаже....ебати и мъката за да се стигне до истината....колкото и да е лъгано, простолюдието в един момент взима власта....исторически доказано, ако ме разбирате...
    Не знам какво става, но живем в сяят в който всеки се меси в политиката на която и да е държава и стига до там дори и в личният живот на дадено семейство, което е прекалено....
    Last edited by Бобби; 01-07-2022 at 23:11.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #19

    Default

    Телевизия почти не гледам, новини рядко, последно когато стана навлизането в Украйна, както и да е, ...та бях си в България преди повече от месец, сядам да обядвам- тръгват новините...14 умрели при пътни инцидентни за уикенда ?!?!....бързо чуквам на телефона във Финладния 1 умрял при пътен инцидент миналата година ?!?!......та не са ни виновни само говедата в парламента....Никого не хваля и никого не нападам!
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    ......та не са ни виновни само говедата в парламента....
    Това е така , но основната причина е на жълтите павета. Ганьо като отива на море в Гърция , как кара там? В западна Европа как кара , като в България? Чужденците защо и те придобиват нашия манталитет на шофилане? Не можели да се справят казват , не не искат. Във Финландия как процедират относно алкохола, слагат бариерата и тестват всичко наред. Можеш да споделиш какви са глобите ��.

  6. #21

    Default

    Процедира се като във всяка една държава. Над допустимите промили ти я взимат. Плащаш като поп, търпиш си наказанието и това е. Глобите са си глоби, големи са, както за алкохол, така и за превишена скорост и всички останали нарушения. Но няма не платена глоба, затова и хората спазват законите - първо, че не е правилно и второ, че не обичат да дават пари за нещо, за което могат и да не дават. Чиста, лесна и проста работа.

  7. #22
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Процедира се като във всяка една държава. Над допустимите промили ти я взимат. Плащаш като поп, търпиш си наказанието и това е. Глобите са си глоби, големи са, както за алкохол, така и за превишена скорост и всички останали нарушения. Но няма не платена глоба, затова и хората спазват законите - първо, че не е правилно и второ, че не обичат да дават пари за нещо, за което могат и да не дават. Чиста, лесна и проста работа.
    Там Министър излиза ли по тв, да разправя че е забранил на полицаите да се крият по храстите, а началник на кат да заявява че за превишение от 10 км над определената скорост - не глобват? Такива неща, случват ли се?
    Инак - мда, прав си. и за това че всички сме 'патриоти" и милеем за тая държава, но губим хора, сякаш са ни нападнали я Путин, , я Байдън, всзеки ден. А не са.

    И за това че неизбежноста на наказанието има превантивен ефект(не е ясно -какъв точно. Справка - Япония).
    Стигнах до изводът, че докато въпросът ' ти знаеш ли кой съм аз', не напусне битът ни - все така ще е. Някой, който сам не знае кой е, ще ме пита мене, и даже като му кажа - пак не вярва. И щял да ме убива. Сякаш и сам няма да си умра някога, или пък той е безсмъртен. Пълна простотия, ама не според всички.
    За някой е 'куул", предимно за любителите на неравноделни тактове. патриотично е....някак.
    Добрите момчета - отиват в Раят, лошите - където си поискат.
    И си вярват, и това е проблемът ни. /маса народ отива в нищото, само щото някой вярват че са /безсмъртни/. Или са олигофрени, едно и също е.
    В крайна сметка, виновен съм аз, а-а-а... не се крий....и ти си виновен. Точно колкото мен. Ако ме разбираш......
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #23

    Default

    Излиза я, не само министър, ами министър - председателка и даже купонясва(а и други работи прави):


    https://apnews.com/article/denmark-f...f4625e930ba9c6

    https://www.msn.com/en-us/news/world...ne/ar-AA10Oyd6

    Само да я дънките и ще
    AA10OvDr.jpg



    Еййййй, мноу аджамии сте у тоя форум бреееее...
    300370052_5404927362955486_7646347966884735088_n.jpg

    Дайте линк към някоя тема с алфистки там да ги качвам, че нещо търсих и ... не намерих...




    П.П.

    По блатната тема:

    Има такива които казват "Знайш аз кой съм?!?

    А има и такива които съзнават, че са точно г-н Никой и те пък започват "Ти знайш ли кой е баща/брат/чичо/дядо ми ве ?!?" - ей тези са по жалки и смешни и от първите...Съзнават че нямат никакви качества и "с чужда пита помен правят"...
    В горния смисъл са ми казвали ни в клин ни в ръка "А моят кум каза че ще си купи порше"
    Last edited by alfa racer GTA; 21-08-2022 at 11:03.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #24
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    "Къде го чукаш, къде се пука"!!
    Въпросът ми беше конкретен.
    Дай пример - министър обявява че ограничава работата на органите, контролиращи трафикът по пътищата публично. Или случай в който длъжностно лице, публично заявява че това което е написано в законът, не е валидно на пътят.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #25
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    "Къде го чукаш, къде се пука"!!
    Въпросът ми беше конкретен.
    Дай пример - министър обявява че ограничава работата на органите, контролиращи трафикът по пътищата публично. Или случай в който длъжностно лице, публично заявява че това което е написано в законът, не е валидно на пътят.
    Иване... undy отговори съвсем нормално според това което вижда и където пребивава и живее, но нашето момче alfa racer GTA е превъзбудено и го удря на народен фолклор...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    "Къде го чукаш, къде се пука"!!
    Въпросът ми беше конкретен.
    Дай пример - министър обявява че ограничава работата на органите, контролиращи трафикът по пътищата публично. Или случай в който длъжностно лице, публично заявява че това което е написано в законът, не е валидно на пътят.
    Къде е "чукането и пукането"?






    Само отбелязвам, че и там живеят хора.

    Errare humanum est.
    Така че е излишно да ги идеализирате.


    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Там Министър излиза ли по тв, да разправя че е забранил на полицаите да се крият по храстите, а началник на кат да заявява че за превишение от 10 км над определената скорост - не глобват? Такива неща, случват ли се?
    Там БКП и КПСС имало ли е?

    Нереалистично е при 70 години комунизъм у нас, по времето на който законът беше БКП да очаквате от някакви хора живели и по време на комунизма и дресирани от него да мислят и действат като хора израснали в държава в която никога не е имало комунизъм и никога местния БКП велможа не се е разпореждал със закона "както му дойде"...
    Та дори сега този начин на мислене се е възпроизвел у техните деца и внуци и управлява бъдещето на България...

    А и такива очаквания са меко казано излишни от народ, който дори не успя да наложи най-елеменарната справедливост и разумност и да лиши довчерашните си сатрапи от възможност за участие в решаването на политически въпроси определящи неговото бъдеще с най-елементарна лустрация каквато се направи във всички постсоциалистически държави с изключение на България и Русия ...

    Тези които го гониха, трепаха и малтретираха(милиционери, прокурори съдии и министри и висша администрация от БКП в държавната администрация на НРБ) + политическите секретари сега взимат най-високите пенсии... Това справедливо ли е?
    Борците за свобода и справедливост лежали по затворите по 15-20 години ги оставиха "демократите" от десните партии да умрат в мизерия без пенсии или си мизерни пенсии...
    Това справедливо ли е?

    Без лустрация на ви демокрация...

    След 20 години този народ ще се чуди и вайка "Защо са останали само 4 милиона пенсионери и предпенсионери", но ще си заслужава изцяло съдбата...

    Докато народът допуска "мръсната пяна" от комунизма и от последвалата го "демокрация" да управлява съдбите на България резултатът ще е винаги същият.


    Защото се избират хора които не да решат проблема, а верни хора...

    Глупаво е да правиш едно и също(на избори), а да очакваш различен резултат...= "да гласуваш за Бареков (и да го направиш евродепутат), а да очакваш резултати все едно си гласувал за Чърчил..."

    "Ей затова" е отговорът...
    Last edited by alfa racer GTA; 22-08-2022 at 23:57.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не е проблемът в липсата на лустрация. Така или иначе комунистическите велможи или се отчитат пред Св. Петър, или са се превърнали в почтени бизнесмени, които дават хляб на народа.

    Проблемът е в това, че се пръкнаха поколения, без отправни точки, които не разбират, що е демокрация, как се постига тя и че тя не е някаква вселенска даденост.
    И най-важното - за която трябва понякога да станеш от дивана за да я защитиш.

    Вместо това, с охота виниш демокрацията за всичките си несгоди и с охота, си готов да я жертваш за нещо по-авторитарно, което, обаче, ще ти гарантира трохите за които бленуваш.

    Това, което, обаче, не разбираш, е че от това залитане в грешната покока, много трудно можеш да се върнеш в изходно положение.
    Или както често се случва, започваш да цениш нещо, чак когато вече го нямаш.

    Сега, голямата ни тема е газът и това, как да не нарушим комфорта си.
    А това, че само преди няколко месеца говорехме за солидарност и съпричастност, вече го забравихме.

    От кандидатите за идния парламент, очаквам, ясно да обявят, кои подкрепят Русия и кои не.
    Това, кой ще докара газ на по-ниска цена или на кой психопат, повече ще се харесаме, не ме вълнува.
    Вълнуват ме хората, които държат на думата си.

    В момента, ме е срам, че съм българин.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Еко, отново си утопист

    Как може да имаш очаквания от патологични лъжци, които отгоре на това нямат и най-елементарните качества да решат проблемите на България?

    Бе те дори грешките не си признават!

    Имал ли си работа с човек който отрича грешките си и не си признава че е сгрешил? С други думи имал ли си работа с безгрешен човек...?!

    Че то вземи Кирчо Асенчо, Бойко, Курни, Копейкин и цялата политическа кохорта - за последните 7-8 месеца не разбра ли че поголовно лъжат "като дърти цигани", а като ги хванат в лъжа казват "Готов съм да поема цялата отговорност" без да уточняват с вино или ракия и с какво мезе "ще поемат" ...


    Моята единствена надежда(а не очакване) е с тази "Игра на тронове" в българската политиката поне малко да се разбуни терена, една част от "мръсната пяна" да изтече в канала и на нейно място да се появят поне хора които са относително читави на лъжат поголовно и най-безочливо.
    От април 2021г досега поне 1-вата част е постигната --> една част от купувачите на гласове по изборите като видяха, че трябва да плащат 2, 3-ти път в рамките на 1 календарна година се отказаха да ходят на избори и да купуват гласове...

    Изпада и Славчу, след като се издъни с кадровата политика няколко пъти...след назначението на Караджов бях сигурен, че ще има разпад...

    Това е поне първото положително нещо от многобройните избори...И след предстоящите избори не се очертава стабилно мнозинство в парламента, та този период на "Игра на тронове" в която в един момент си победител, а в следващия жертва ще продължи...За мен освен Бойко, трябва и разни Бабикяни, Майчета, Раданчета и Гномчета да изпаднат от политиката...

    За първи път не съм сигурен дали ще гласувам...






    П.П.

    Много поЗдрав(и) от Как'Ви Сийка и целия антураж на Главния прокурор: Говорителката на Гешев спести 164 000 лв. за година
    Last edited by alfa racer GTA; 23-08-2022 at 10:35.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    С газ или без газ, ще оживеем. Ще оживеем и въпреки политическите игрички.
    Най-неприятното е, че в момента са в ход едни тектонични геополитически процеси и играчите, ясно заявяват своите места.
    Скоро ще дойде и времето да се правят рекапитулациите.
    Ние сме от малкото, които са се снишили и се ослушват, накъде ще задуха вятърът.
    Това отново ни отрежда място на страната на булката.
    Виновните за това путьовци, ще си идат, но светът ще помни българската путьовщина.
    Last edited by ecotronic; 23-08-2022 at 11:18.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    С газ или без газ, ще оживеем. .
    Нц. Беез газ може да оживеем, без газ от Русия - не.
    Водим преговори с Газпром от месеци, причината да не знаем кой от наша страна ги води е че......от Газпром не отговарят.
    Сегаа разговаряме с Лукоил. Митрофанова де! Ама то...все едно....
    Цените на горивата у нас, са сходни с тия у Европата. И данъците са сходни(1към 4) когато се плащат, и цената на суровината, и себестойноста(заплати, осигоровки,застраховки...).
    Направо сме на 6(шест). У нас, в тая сфера действа пазарна икономика, както и във всички други. При справедлив 10 процента плосък данък, няма начин капиталът да създаде естествени монополи. Той , Капиталът се води основно от мисълта за конкуренцията. Не иска утре да се утрои, мисли дългорочно.
    Само не сме уцелили вселената.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 2 of 37 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •