Page 20 of 37 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast
Results 286 to 300 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #286
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ...
    Като замисъл е отличен, но руснаците нямат способности да го превърнат от проект в реалност...
    Но пък имат други "способности"...

    Украинското ръководство предупреждава хората в деокупираните региони, много да внимават с кашони, чували и пр. от които се чува звук на бебешки плач, бедстващи животни.....


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #287

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Е, това с вероятно няма да се случи. Ние бяхме маргинали и всичко от соца и комунизма "мина покрай нас" и ще продължим да си бъдем такива маргинали - лузъри, които нямат смислена позиция и в този смисъл нито някой ни пита, нито нещо зависи от нас.

    След Първата световна война започва тази деградация на обществото, народа и политиката ни, а след ВСВ вече ставаме една "бърсалка" на Великият Съветски Съюз... От тогава все го играем бърсалка и с тези "лидери" на политически партии бърсалка на насрани задници ще си останем...

    Просто това е "моделът на поведение на прогресиране" дресиран у поколения "политици" у нас и поради това няма шанс за друго, поне докато биологично не отмрат няколко поколения и заедно с тях не отмре този начин на мислене...

    Проблемът е при нас...

    П.П.
    " Шугавенето, страхът и андрешковщината" са неизменна част от "качествата" на нашите политически "лидери" и дори на този народ, който все гледа "нещо да изкяри" и се дължи точно на това "тънкосметкство" и мераците "да сме на далавера" и "да не се минем"...

    Време е да започнеш тези неща да ги приемаш по неемоционално, защото тук само логиката има значение. Отделно, че това се вижда и се управлява отвън - ще нанесем някакви дребни "щети", но в крайна сметка виждаш, че когато някой резидент си въобрази "че може леееко да обърне ситуацията" пристигат едни пратеници и всичко приключва...

    Успокой се, "промяна на курса" няма да има.
    Можеше да има такъв шанс, ако руснаците бяха ръководени от хора завършили Харвард, Кеймбридж, Йейл ... а то, някакви тъпаци, които пропаднаха в собствениците си амбиции и продъниха цяла Русия заедно със себе си...

    Едно 30-на години няма да им стигнат да наваксат това пропадане, да не говорим за влияние по отношение на други държави... Това което продължава ги отхвърля едно 35-50 години назад и най-вероятно няма да има дори и теоретична вероятност за наваксване...
    Ами мисля, че никак не си прав. Точно в периода след Първата световна до Втората световна война, въпреки тежките загуби (човешки, териториални и материални) България става ПЪРВА икономика на Балканите. И комунизмът никак не мина "покрай" а мина като валяк през нас. Беше избит целият политически, икономически и интелектуален елит на нацията. Резултатът от червения терор още не можем да го превъзмогнем.
    А дали нищо не зависи от нас попитай украинците дали биха се зарадвали на няколкото ни куци комплекса С300.

  3. #288

    Default

    1. Винаги сме били последните скъсаняци на Европа. Персонажът на Бай Ганя откъде и защо си мислиш, че е "роден" ...
    А "Андрешко"?




    На икономическата карта сме съществували от основаването на България като държава до малко след Цар Симеон...https://www.youtube.com/watch?v=nLHPqUvzXWU

    След ПСВ сме изплащали репарации, имало е доста загинали български мъже... Та не зная за какъв просперитет говориш...??
    Да не казваме, че сме имали и наложени ограничения върху сектори от икономиката, което допълнително е допринесло за маргинализацията на икономиката ни. Например самолетостроенето и производството на оръжия и боеприпаси също е било забранено. Затова Асен Йорданов емигрира в САЩ - няма възможност в България да произвежда самолети и да преследва мечтите си...

    За изплатените репарации след ПСВ: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91...B9%D0%BD%D0%B0


    Загубена Междусъюзническа война, загубена Първа световна война...
    Бедност до шия ...


    П.П.

    Айде че съм умрял за сън ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #289
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    1. Винаги сме били последните скъсаняци на Европа. Персонажът на Бай Ганя откъде и защо си мислиш, че е "роден" ...
    А "Андрешко"?




    На икономическата карта сме съществували от основаването на България като държава до малко след Цар Симеон...https://www.youtube.com/watch?v=nLHPqUvzXWU

    След ПСВ сме изплащали репарации, имало е доста загинали български мъже... Та не зная за какъв просперитет говориш...??
    Да не казваме, че сме имали и наложени ограничения върху сектори от икономиката, което допълнително е допринесло за маргинализацията на икономиката ни. Например самолетостроенето и производството на оръжия и боеприпаси също е било забранено. Затова Асен Йорданов емигрира в САЩ - няма възможност в България да произвежда самолети и да преследва мечтите си...

    За изплатените репарации след ПСВ: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91...B9%D0%BD%D0%B0


    Загубена Междусъюзническа война, загубена Първа световна война...
    Бедност до шия ...


    П.П.

    Айде че съм умрял за сън ...
    На тая карта, дето си постнал ще ни видиш, но само с микроскоп. само че тя няма нужната резолюция.
    Ако погледнеш само балканите, в съответната резолюция.......друго е.
    Ако не ти е ясно - що така - спорът е безсмислен. Айде да сме реалисти , моля.
    И да бе, армията ни не е губила битка, държавата ни губи всяка война! Тоя парадокс говори много за нас. Още по всече, като се сетим че - ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС Е ДЪРЖАВАТА.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #290

    Default

    Българите нямат "нужната резолюция" да признават всеки път истината, дори когато тя е неприятна за тях. Докато това е така, България и българите ще "последна дупка на кавала в Европа"...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #291
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Българите нямат "нужната резолюция" да признават всеки път истината, дори когато тя е неприятна за тях. Докато това е така, България и българите ще "последна дупка на кавала в Европа"...
    Аз съм Българин! Ти какъв си!?
    От къде ти бе"мамин сладък" знаеш какво имам, и какво не!?
    Падал съм на главата си отвисоко. Образува ми се гънка в иначе гладкият като бипярдна топка мозък.. Ти гънки имаш ли!?
    Айде да се спреш! За да не те спират.
    Ти единствено ли си еманацията на българщината!? Като искаш да 'изчегъртваш", колко точно си готов - да те изчегъртат? Щото вероятността да се случи е огромна.
    1/3 та, за да сме точни.
    Не може ли да мислим, преди да пишем?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #292
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Мамин сладък! От 10 и кусур години се опитвам да обясня на теб и сие, че НЯМА ПОЛИТИК, който да мисли за теб първо, после за себе си.
    НЯМА БЕ!
    Кел файда че след всеки избор, сменяш изборът си? Номерът е да мислиш преди да избираш. Не че не може да сбъркаш. аз сбърках много. От зората на демокрацията глсувах за едни и съши. До сега, щото по необясними за мен причини, тия станаха част от мизерията - коалираха се с две леви партии.
    НИКОГА ВЕЧЕ!
    Да бе! И ти така! Да, ама....- не. Ако откриеш разликата - шапка ти свалям.
    Боби, твоите разбирания не мога да ги приема. Няма как да приема че имаш мнение по въпрос с който не си запознат. Няма начин да коментираш законът за офшорките, без да си го прочел и да не настане върл дебат.
    Инак - да, и аз искам да живея в страна с "тъпо население", дето даже не знае кой го управлява, щото няма значение.
    Това обаче се отвоюва всеки ден. Всеки! Започваш от себе си. Спазваш правилата и чак след това - изискваш околните да ги спазват също. ВСЕКИ БОЖИ ДЕН!
    ВЪВ ВСЕКИ АСПЕКТ, ВСЕКИ БОЖИ ДЕН!
    Толкова за сега.
    Не е нужно да пишеш с главни букви, тоез да викаш.....Знаеш ли, какво разбрах от твоя пост..?...че аз съм яко неориентиран, а ти си яко дясно, ама кое дясно ти си знаеш.....до сега си бил за бате Ваньо Костов, а сега коалиция с бате Бпйко....Боже мили...лошо е, че не заявяваш точната си позиция в момента на спора, ти позвулява да лавираш във времето.....та така и спора във времето в годините дето ме цитираш....това твоето дясно е яко ляво...тоез мафия.....някой ден ще ти го обесня, ако седнем на маса...Наздраве..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #293
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Ами мисля, че никак не си прав. Точно в периода след Първата световна до Втората световна война, въпреки тежките загуби (човешки, териториални и материални) България става ПЪРВА икономика на Балканите. И комунизмът никак не мина "покрай" а мина като валяк през нас. Беше избит целият политически, икономически и интелектуален елит на нацията. Резултатът от червения терор още не можем да го превъзмогнем.
    А дали нищо не зависи от нас попитай украинците дали биха се зарадвали на няколкото ни куци комплекса С300.
    Тук съм съгласен с теб....през този пероиод моят род е имал най много успехи.........друг въпрос е, че определяш някой за комунист, ушанка и тем подобен от пръв поглед виртуално.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #294
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не е нужно да пишеш с главни букви, тоез да викаш.....Знаеш ли, какво разбрах от твоя пост..?...че аз съм яко неориентиран, а ти си яко дясно, ама кое дясно ти си знаеш.....до сега си бил за бате Ваньо Костов, а сега коалиция с бате Бпйко....Боже мили...лошо е, че не заявяваш точната си позиция в момента на спора, ти позвулява да лавираш във времето.....та така и спора във времето в годините дето ме цитираш....това твоето дясно е яко ляво...тоез мафия.....някой ден ще ти го обесня, ако седнем на маса...Наздраве..
    Боби,това ,че сред дясно ориентираните ни политици има много мърша си е вярно,но и сред останалите не е по различно.Костов определено не е цвете за мирисане ,но за жалост промените станаха под неговото некъдърно управление.Ама ще се съгласиш предполагам,че заради един Костов няма да тръгна да си променям политическата ориентация.Все едно от някой ляв да очаквам да си промени убежденията заради Нинова.Е то в сегашната ситуация просто няма как да намерят някой по-така пичага като проф.д-р.Александър Лилов,лека му пръст на човека,че и аз даже да го внимавам когато говори,на тая директно и спирам звука като я чуя.Ама квото-такова.
    Реално свестните хора от този период, на управлението на Костов имам предвид, са отдавна извън политиката,дори може да се каже ,че са забравени.Свършили са си работата,естествено доколкото е било по силите им и кой от къде е.
    При Бойко Борисов е същата ситуация,не всички около него са като него,има и кадърни хора наред с калинките,не слагай всички под общ знаменател.Колкото и да ме дразни с изказа си Томислав Дончев,според мен като министър си свърши доволно добре работата и заради това при Борисов не се продънихме тотално,а дори и се стабилизира положението.
    ГЕРБ имаха своя шанс да се развият ,но и те не издържаха и се превърнаха типични представители на модерния клиентелизъм.Бетер като Костов накрая.Или там правителствата на ужСоциалистите в комбинация с ДПС-то.
    Реално,ГЕРБ не са дясна партия,въпреки ,че до голяма степен политиката им беше доволно дясна.Ако бяха отстоявали обществения интерес ,а не да затъват в схеми,може би към днешна дата щяха да са една нормална партия в центъра.Макар и с прост лидер начело.(модерацията да ме прощава,ама Бат Бойко когато е прав за нещо, няма как да не го подчертая)
    Не всичко ляво е мафия, факта ,че мафията беше създадена реално от левицата у нас,до голяма степен под ръководството на бивши служители от ДС, не трябва да те заблуждава.Мафията не е нито лява ,нито дясна,тя си е паралелно съществуваща организация и нейната идеология е да поставя собствените си интереси над тези на обществото .За съжаление същото може да се каже ,че е валидно до голяма степен и за политическите ни партии.
    То поради тази причина сме шампиони по корупция .Но с тази съдебна система така ще е.Ако има политическа воля у политиците ни да отстояват обществения ни интерес ,съдебната система ще се изчисти за нула време ,като няма кой да им пълни гушките на пеликанчетата бас слагам ще отлетят на мига.Ама засега са си там.
    Last edited by 546; 15-11-2022 at 22:43.

  10. #295

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    То поради тази причина сме шампиони по корупция .Но с тази съдебна система така ще е.Ако има политическа воля у политиците ни да отстояват обществения ни интерес ,съдебната система ще се изчисти за нула време ,като няма кой да им пълни гушките на пеликанчетата бас слагам ще отлетят на мига.Ама засега са си там.

    Само с "не пълнене на гушките" няма да стане. Трябва хващане и #########

    Това не пълнене се случва при всяка смяна на партиите във властта, ама като няма след смяната , тези пеликани/бацили прелитат на друго място в държавата и го инфектират с корупция...

    Трябва лечение и карантина на бацилите ...
    На всички бацили, а не само на чуждопартийните, а нашопартийните бацили/кръгове от фирми да си ги оставим да инфектират...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #296

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    1. Винаги сме били последните скъсаняци на Европа. Персонажът на Бай Ганя откъде и защо си мислиш, че е "роден" ...
    А "Андрешко"?




    На икономическата карта сме съществували от основаването на България като държава до малко след Цар Симеон...https://www.youtube.com/watch?v=nLHPqUvzXWU

    След ПСВ сме изплащали репарации, имало е доста загинали български мъже... Та не зная за какъв просперитет говориш...??
    Да не казваме, че сме имали и наложени ограничения върху сектори от икономиката, което допълнително е допринесло за маргинализацията на икономиката ни. Например самолетостроенето и производството на оръжия и боеприпаси също е било забранено. Затова Асен Йорданов емигрира в САЩ - няма възможност в България да произвежда самолети и да преследва мечтите си...

    За изплатените репарации след ПСВ: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91...B9%D0%BD%D0%B0


    Загубена Междусъюзническа война, загубена Първа световна война...
    Бедност до шия ...


    П.П.

    Айде че съм умрял за сън ...
    Пак няма как да се съглася с някои от тезите ти.
    1. Персонаж тип Бай Ганьо имат вероятно всички нации. За чехите е сигурно - за Швейк си чувал, а най-вероятно си и чел.
    2. Това, че е имало репарации, ограничения, смърт на активно в икономическо отношение население, само увеличава значимостта на факта, ЧЕ 1939 г. СМЕ ПЪРВА ИКОНОМИКА НА БАЛКАНИТЕ!!! Извинявай, но ще го изкрещя! Не съм фен на националния нихилизъм, както и на теориите, че българите сме по-по-най (умни, красиви, работливи, мързеливи гостоприемни и т.н.).

  12. #297

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тук съм съгласен с теб....през този пероиод моят род е имал най много успехи.........друг въпрос е, че определяш някой за комунист, ушанка и тем подобен от пръв поглед виртуално.....
    Не, определих те като такъв на база тези, които си отстоявал в една друга тема, коята Съни "последната инстанция" заключи, поради липса на други аргументи. (Жена ми е украинка и аз най-добре зная не смятам да е читав аргумент).
    Last edited by ДТИванов; 16-11-2022 at 21:46.

  13. #298
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Не, определих те като такъв на база тези, които си отстоявал в една друга тема, коята Съни "последната инстанция" заключи, поради липса на други аргументи. (Жена ми е украинка и аз най-добре зная не смятам да е читав аргумент).
    Тя и на Съни жена му е украинка, но както и да е.....в оная тема исках да сме независими и да не вземаме страна, а не че съм фен на Путин.....най добрият ми приятел е женен за украинка, на който помогнах да приюти родата си като започна войната, друг приятел който е украинец и е женен за българка го познавам от над 20-се години, държи магазин за авточасти за руски камиони в квартала....още на третият ден като започна руското нашествие замина за Украина, а можеше да скатава тук и е на 50 години, а всъщото време из хотелите и хостели на София разкарвах храна на 20-25 годишни украинци мъже, който се бяха покрили тук с лъскави коли за над 100 хил. евро..есента в Гърция Нова Рода собственичка на три къщи рускиня беше приютила няколко заможни украинки с деца и даже им беше позволила да си сложат знамена на балконите......та нещата имат две лица за мен....както искай ме разбирай...дума дупка не прави, аз не се засягам виртуално....може да ме засегне само човек до мен на който съм разчитал......
    п.п...помолих го Съни да отключи темата, защото го познавам реално, но явно нямам право, защото съм виновен да се затвори....когато съм прям, звуча грубо явно, но всеки си има трески за дялане, а аз вече съм закоравял дънер с много чепове и не подлежи на обработка, ако си дърводелец ще ме разбереш, но ако си мебелен дизайнер...едвали...))
    А Наздраве и с здраве...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #299
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    а аз вече съм закоравял дънер с много чепове и не подлежи на обработка, ако си дърводелец ще ме разбереш, но ако си мебелен дизайнер...едвали...))
    А Наздраве и с здраве...
    Те ти поредната грешка. Точно мебелен дизайнер, може да превърне дефектът в ефект. Дърводелецът, дъската с чепове, може да я изхвърли, щото видиш ли, се различава от множеството дъски без чепове.
    От много, много време се опитвам да те убедя, че си уникален, неповторим, че ти си държавата.... както всеки един от нас.....
    Упорито обаче, слагаш знакът за равенство на неправилното място в уравнението.
    Вземи и го прочети тоя закон за офшорките - половин час може да ти отнеме, но ще разбереш сам, защо не е правилно да се доверяваш на мнението на някой друг, който вероятно има "други интереси", различни от твоите. Да бе! -"Едно си баба знае, едно си бае".
    И го разбери най после - ако се изявяваш като комунист - като такъв ще те възприемат.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #300
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Те ти поредната грешка. Точно мебелен дизайнер, може да превърне дефектът в ефект. Дърводелецът, дъската с чепове, може да я изхвърли, щото видиш ли, се различава от множеството дъски без чепове.
    От много, много време се опитвам да те убедя, че си уникален, неповторим, че ти си държавата.... както всеки един от нас.....
    Упорито обаче, слагаш знакът за равенство на неправилното място в уравнението.
    Вземи и го прочети тоя закон за офшорките - половин час може да ти отнеме, но ще разбереш сам, защо не е правилно да се доверяваш на мнението на някой друг, който вероятно има "други интереси", различни от твоите. Да бе! -"Едно си баба знае, едно си бае".
    И го разбери най после - ако се изявяваш като комунист - като такъв ще те възприемат.
    Оф....говоря с друг колега....ако бяхме на една маса.няма да можем да вземем думата от теб.....та казваш тя алфата е голям чеп,ама дизаинера я направил красива.....
    Прав си Иване....но не е гот да се месиш,когато други разговарят....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 20 of 37 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •