Results 1 to 7 of 7

Thread: Не пали

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default Не пали

    Здравейте, колеги. Колата нещо се заинати и не иска да пали повече. Колата не я карам толкова често, защото за и от работа пътувам с други, а и няколко месеца бях в чужбина. Когато се "обади" че има проблем си я карам в сервиз, обаче не знам кога ще имам възможност тия дни да я закарам, затова се обръщам към вас за съвет.
    Преди няколко дена пообиколих града и после реших да отида да я измия на автомивка на самообслужване.
    На връщане в движение ми угасна радиото, компютъра започна да трупа грешки (ABS, hill holder, ASR, VDC и т.н), турбото също спря да надува и колата се движеше по- бавно. За късмет се случи до нас. След като я паркирах не искаше да заговори прозорците, същото така и да изключи. Със зор угасна, но не искаше да освободи ключа. После я дадох на контакт, позволи ми да вдигна прозорците и като я изключих отново, ми освободи ключа. Днес ѝ смених акумулатора, имах си съмнения за него, но пак нищо не стана. Освен че след като изкарах ключа от таблото колата все още си стоеше на контакт.
    Някой знае ли от какво може да е и дали е сериозен проблема? Ще се постарая скоро да я закарам на сервиз, но както казах, не знам кога ще е. Благодаря ви предварително
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 HP

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Някаква диагностика пусна ли ? multiecuscan ?
    Не твърдя и не знам, но ми се струва че нещо с компа на колата става. Аз първо това бих помислил и бих направил диагностика.
    Най- добре я закарай на сервиз.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Проверете/почистете връзката между минусовата клема на акумулатора и купето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Изчакай да изсъхне и после напръскай с контактен спрей буксата на инжектора на 3ти цилиндър... (Не се смейте, преди няколко години моята така се беше явно подлудила, след порой, бях в Букурещ, всичко светеше АБС, Хилл Хилдери, АСР, ВДЦ, няма тяга хич, едва се прибрах до Русе, като изсъхна всичко изчезна, после в английския форум намерих това от някакъв поляк, да се пръска буксата на 3ти цилиндър, никой не знае каква е връзката, но и по големи мокрения съм виждал, нямам вече проблем)
    Last edited by Travel_Mate; 22-06-2022 at 09:29.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Благодаря, колеги. Ще пробвам всичко изброено. ��
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 HP

  6. #6
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Едва ли е от връзката на минуса на акумулатора с купето,но едно почистване след продължителен престой си е силно препоръчително.
    Някой модул омазва CAN шината май.Поне като чета какво е станало веднага след банята ,за мен проблема е ,че се е счупила комуникацията между отделните системи,гадна работа.Като изсъхне добре, вероятно колицата ще тръгне ,но аз бих я закачил на диагностика задължително.Не ,че това ще оправи колата....
    Last edited by 546; 23-06-2022 at 09:18.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Успях да я вържа на компютър и ми показа грешка u0426 имобилайзър
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 HP

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •