Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Crosswagon q4 "+" и "-"

  1. #16
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Просто да попитам,ако се махне кардана,може ли да остане само на предно?Ходовата част не е ли по здрава от на обикновена 156?,АМОРТИСЬОРИТЕ ли са само проблем,тоест скъпи,или не се намират?

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Просто да попитам,ако се махне кардана,може ли да остане само на предно?Ходовата част не е ли по здрава от на обикновена 156?,АМОРТИСЬОРИТЕ ли са само проблем,тоест скъпи,или не се намират?

    Здравейте.
    Предния диф, който е на ск.кутия, е тип торсен. Т.е. при пробуксуване преден мост той механично се заключва и предава към заден мост. На теория може и да се получи без кардана, но определено не става за постоянно. Не може като на Сценик и Фрийлендър.
    Ходовата част не е по-здрава на която и да е 15 годишна кола по Бг пътища. Рано или късно ще се разбие цялата.
    Амортисьорите и са скъпи и са с поръчка. Даже задните са по-скъпи от предните /по спомен/.
    Отделно предните дискове и апарати са по-големи от стандартна 156 /пак по спомен/.

    Не искам да оставям грешното впечатление, че не ми харесва този модел Алфа. Напротив - имал съм много приятни и весели моменти с тази кола
    по пътищата. За 5 години само веднъж ме остави за кратко, защото датчик колянов вал тръгна да умира. Обаче си иска постоянни инвестиции в поддръжка. Но вече не си я представям като единствена и основна кола за човек/семейство.

    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Драмата с кардана не е толкова голяма. Имам Кросвагон от почти 2 години. Закупен от Италия и обслужен в България. Да започнем подред. Амортисьорте са само за модела и са само Фиат оригинал. Цена за брой амортисьор преден е около 340 и за заден по спомен около 360. Мойте задните са оригиналните и са железни, предните бяха сдали багажа. Иначе носачите са като на стандартните 156. Има и добри носачи, на сносни цени. Управляемост, звукоизолация е страхотни. Разход двама възрастни и две деца плюс багаж и климатик по магистралата със 120-140 дава разход 6.2 до 6.5 на 100. Веднъж само я пробвах 250 километра със 100 и ми даде 5.5 на 100. Градско без големи задръствания ми дава средно 7.8 на 100. Зима или лете, няма голяма разлика в разхода. Стигаме до кардана, там проблемът е едни тампони на планката, която стои на опашката на раздатката. Вече не се предлагам заместители, но аз намерих една фирма в Полша, на която им пращаш планката и ти правят тампони по твърдост, която е като на оргиналните. Излизаше около 350 лв. да ти ги направят. След като ги направиш и направиш ревизия на кардана имаш една тънкост по лепене на кардана, май при шлиците някъде. Има си специално лепило за това. След това пращаш кардана за баланс. После монтаж и си ти. Не е неспасяемо положението. Въпрос на неврви, чакане и пари)) Да вмъкна само за задните амортисьори, имат една слабост. Те са с чашки, където ляга пружината, все едно гледаш амортисьор на автомобил с макферсон. Та в тая чашка се събира с течение на времето кал и задържа влага и ръждясва. С течение на времето се къса и стержена на амортисьора къса гумата. Така че при покупка обърни внимание на този факт. Друго по съществено няма за модела. АКо имаш въпроси питай, стига да мога с удоволствие ще ти огтоворя!
    Има още един плюс, пердните дискове са 330 и има страхотни спирачки. Минуса е, че минимума е 17 джанта, по малка не влиза.
    Last edited by shotokanarai; 09-07-2022 at 21:49.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  4. #19
    Запален алфист Martini_Racing's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    39
    Posts
    270

    Default

    Мотор имах вече пробвах и пистов и ендуро не се оказа моята страст
    AR 166 2.5 V6 24V АR 159 2.4 sportwagon и FIAT COUPE: project fun car 2.4 Abarth TURBO
    ех.155 2.0 16V
    ex. 156 2.0 16V
    ex. 155 1.8 8V

  5. #20
    Запален алфист Martini_Racing's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    39
    Posts
    270

    Default

    Quote Originally Posted by shotokanarai View Post
    Драмата с кардана не е толкова голяма. Имам Кросвагон от почти 2 години. Закупен от Италия и обслужен в България. Да започнем подред. Амортисьорте са само за модела и са само Фиат оригинал. Цена за брой амортисьор преден е около 340 и за заден по спомен около 360. Мойте задните са оригиналните и са железни, предните бяха сдали багажа. Иначе носачите са като на стандартните 156. Има и добри носачи, на сносни цени. Управляемост, звукоизолация е страхотни. Разход двама възрастни и две деца плюс багаж и климатик по магистралата със 120-140 дава разход 6.2 до 6.5 на 100. Веднъж само я пробвах 250 километра със 100 и ми даде 5.5 на 100. Градско без големи задръствания ми дава средно 7.8 на 100. Зима или лете, няма голяма разлика в разхода. Стигаме до кардана, там проблемът е едни тампони на планката, която стои на опашката на раздатката. Вече не се предлагам заместители, но аз намерих една фирма в Полша, на която им пращаш планката и ти правят тампони по твърдост, която е като на оргиналните. Излизаше около 350 лв. да ти ги направят. След като ги направиш и направиш ревизия на кардана имаш една тънкост по лепене на кардана, май при шлиците някъде. Има си специално лепило за това. След това пращаш кардана за баланс. После монтаж и си ти. Не е неспасяемо положението. Въпрос на неврви, чакане и пари)) Да вмъкна само за задните амортисьори, имат една слабост. Те са с чашки, където ляга пружината, все едно гледаш амортисьор на автомобил с макферсон. Та в тая чашка се събира с течение на времето кал и задържа влага и ръждясва. С течение на времето се къса и стержена на амортисьора къса гумата. Така че при покупка обърни внимание на този факт. Друго по съществено няма за модела. АКо имаш въпроси питай, стига да мога с удоволствие ще ти огтоворя!
    Има още един плюс, пердните дискове са 330 и има страхотни спирачки. Минуса е, че минимума е 17 джанта, по малка не влиза.
    Благодаря ти колега , след написаното от теб и колегата Райчо вече няма какво да го мисля остава само да следя обявите , брагодаря ви момчета
    AR 166 2.5 V6 24V АR 159 2.4 sportwagon и FIAT COUPE: project fun car 2.4 Abarth TURBO
    ех.155 2.0 16V
    ex. 156 2.0 16V
    ex. 155 1.8 8V

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    https://www.autoscout24.bg/lst/alfa-..._id=mb14siyikw
    https://www.autoscout24.bg/lst/alfa-...id=242a2cpbxpn
    Най добрият вариант е да си я закупиш от вънка. Поне там не лъжат с километрите. Аз моята я взех от Италия.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  7. #22
    Запален алфист Martini_Racing's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    39
    Posts
    270

    Default

    Quote Originally Posted by shotokanarai View Post
    https://www.autoscout24.bg/lst/alfa-..._id=mb14siyikw
    https://www.autoscout24.bg/lst/alfa-...id=242a2cpbxpn
    Най добрият вариант е да си я закупиш от вънка. Поне там не лъжат с километрите. Аз моята я взех от Италия.
    Много вероятно е така да стане колега
    AR 166 2.5 V6 24V АR 159 2.4 sportwagon и FIAT COUPE: project fun car 2.4 Abarth TURBO
    ех.155 2.0 16V
    ex. 156 2.0 16V
    ex. 155 1.8 8V

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Успех!
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default

    "Е, не четеш ли?

    Във форума има теми: въпрос за лагер кардан/заден диф. (clubalfaromeo.com)

    въпрос за кардан (clubalfaromeo.com)

    Има и още във форума- намери ги.

    Веднъж като се направи както трябва може да изкара още толкова."


    това Румен го излекува, както той ми каза с много бой по кардана и един лагер.

    Взимай кроса и не го мисли, моят колко цимент, вар и тухли превози из буреняци и кал....
    Вярно е, че се изръсих за амортисьори но пак не съжалявам.
    Last edited by Bimisagri; 13-07-2022 at 17:15.
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •