Results 1 to 15 of 37

Thread: 147 JtDM 16V придърпва и играят оборотите

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #31
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by bikerider View Post
    Добре а какъв да търся, или какво да гледам на употребявания, т.е. каква е гаранцията, че като сложа стар, няма да има същите проблеми и дори това да е причината, може проблемът да не изчезне. То като е втора ръка, може да има същите проблеми и дори проблемът да е от него, да не го реша.
    Мога ли да го сменя сам или ще разбърникам електрониката и компютъра, как се сменя? Къде се намира?
    Това нали е сензор за въздух, правилно ли съм разбрал?
    Вярно, че има пушек, трептене, придърпване, на моменти може би повишен разход, за липса на мощност не съм усетил. Но придърпването го има в топло време само, сега над 15 градуса.
    Доколкото разбирам си отремонтирал алтернатора ,вече нямаш грешки за акумулатор,зареждането е в норми и суббаса не е проблем.Тоест сега вече не търсим проблеми извън мотора ,това е важно,но проблема с придърпването е останал?
    Възможните причини за това биха могли да са реостат на педала, дебитомер, температурен сензор, мап, егр, сензор за налягането на горивото в системата за високо налягане -възможно е и друго да е ,но в момента поне не се сещам, колегите може да допълват .
    На различни коли съм имал проблеми със изброените и съм стигнал до извода ,че при липса на записани грешки без живи данни по време на движение е невъзможно да се локализира кое точно е за ремонт. Моя съвет все още е да си дръпнеш една диагностика като кар скенер, закачаш колата с помощта на елм327 и наблюдаваш какво става по време на движение и по точно в момента на придърпване, защо не допускаш ,че може и да успееш да намериш и сам някаква аномалия , та отиваш пак при Бобо и му казваш какво си видял, за да има все пак някаква отправна точка ,иначе може да сменяш части до припадък без съществен резултат.
    Напълно е възможно наистина ЕГР системата да е проблема,още повече ,че в сервиза така са решили,а те вероятно са проверили как фунционират горе изброените и заради това ти посочват точно ЕГР като евентуален виновник,но ми е странно ,че не са намерили решение,все пак стотици коли са им минали през ръцете и са видяли какво ли не .
    Ако имаш път насам към Варна бих ти препоръчал нашия спец -Иво Радев, не знам дали ти е далеко, но аз поне не съм го хванал в грешна диагноза и не ме е набълбучвал никога до сега да сменям здрави части по колите ми. Ходил съм при него за съвет и за други марки коли, не помня някога ме е подвеждал.
    Last edited by 546; 20-03-2023 at 17:21.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •