Results 1 to 15 of 37

Thread: 147 JtDM 16V придърпва и играят оборотите

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default 147 JtDM 16V придърпва и играят оборотите

    Здравейте!
    Проблемът е следният. Особено при топло време над 10 градуса при леко подаване на газ за поддържане на скоростта или с включен автопилот колата придърпва. Придърпва и на трета и на четвърта и на пета и с 40 и със 90. Като се подаде газ по-силно, изчезва придърпването.
    Освен това при още студен мотор, на празни обороти особено, оборотите играят в рамките на 50.
    Какво е сменено до тук. В Екстрийм сервиз Боби мислеше, че придърпването може да е от регулатора на горивото, та той е сменен. Мислеше, че оборотите може да са от дюзи, та ги проверява на стенд.
    Те оказа се нямат проблем, но нито едно от двете оплаквания не изчезна, въпреки че когато ми я връщаше, Любо твърдеше, че придърпването почти било изчезнало. Явно не им се е търсела реалната причина повече или не желаят да я намерят или не могат или комбинация от всичките....
    Слагал съм няколко пъти Хадо за дюзи по негов съвет преди това, преди слагах бардал на всяко зареждане, по съвет на друг механик, вече не слагам, пак по съвет на Боби от Екстрийм.
    С 2 думи, с около 500лв. назад сме, а проблемите са си там. Боби предполага, че може да са клапите на всмукателния колектор и предлага да се смени той, да не направели двигателя на салата. Колата е на 335хил., дойде в БГ на 284. Според него този колектор е сменян, но може да се счупи, вика сменяй с нов за 580лв. (само той бил оригинален). Сега ако сменя и него и се окаже, че това с дърпането е от потенциметъра на педала на газта?
    Някакви съвети? Ако е педала, нов ли да слагам, от морга ли?
    Освен това на първо палене има едни бели пушеци, които предполагам са от масло в цилиндрите, макар че засега масло не харчи.
    Някак в този сервиз тази кола по техни думи беше нова преди 2г. от 1г. я пишат вече стара и не знам въобразявам ли си или я обслужват с нежелание и с идеята да се отбие номера, че нещо е сменено и правено по нея, без реална воля да решават големите болежки. Карай до следващо влизане в бокса е коментарът... Разбирам, че е стара, ама аз си плащам да ми отстраняват проблемите, не да ми сменят някякви скъпи, едрогабаритни части и после проблемите да си стоят. Преди 3г. като отидох за сефте там бях доволен от тях, сега нещо не съм сигурен дали още е така.
    Благодаря в аванс!
    Last edited by bikerider; 01-11-2022 at 20:58.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •