Results 1 to 15 of 37

Thread: 147 JtDM 16V придърпва и играят оборотите

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #16

    Default

    Сервизът не е в София(този с чистенето на резервоара).
    А автотехници и сервизи не искат да се занимават със стари автомобили защото всеки път калкулират "Колко ще взема?". Така ако преценят че парите са малко те елиминират в полза на по платежоспособен клиент/ по доходоносен ремонт...

    И аз по съвет от познати, от нета и от "разбиращи" около 2.5- 3 години не ползвах добавки, но поне зимата колата си иска - температурите падат и когато в резервоара има лятна+ зимна нафта(което е чест случай) при първо за деня стартиране на двигателя нещата не се получават -мирише на сурова нафта.

    Както казах с добавки може и да имаш късмет, но след това не трябва да спираш с тях защото вече идва зима и ниски температури. Пролетта като се затопли трайно над +15 градуса можеш да спреш добавките за лятото.Следващата есен отново добавки.

    Това което съм написал е да си помогнеш за минимално похарчени €€€. Пари по сервизи винаги можеш да хвърляш.След равенола купи онази добавка(Hydra) горе от линка към Амазон или пиши на лични да ти посоча друга добавка в България, защото Hydra не я продават у нас.

    И на мен тук ми препоръчваха "ремонти", ама и аз като теб когато колата пренощува навън при -17 под нулата и така няколко пъти с времето зимата се натрупват отлагания по дюзите, защото има парафинизация и лош старта на двигателя - дюзите не разпръскват добре поради лакови отлагания по тях и натрупани с времето мръсотии. Сега колата не дава да пипнеш педала и това стана с една точно определена добавка - първоначално си мислех, че аз си въобразявам, но се оказа, че от април тази година и в друг форума - немскоговорящ са я надушили и я ползват активно и отзивите са нея са отлични.Оплаквания няма. Дори сменят с нея Archoil добавката за която също има отлични отзиви.
    Досега си похарчил няколко стотин лева, още 80-120лева за филтър и добавки няма да те сринат, но може да ти решат проблема, ако не е механична повреда на дюзите.

    На твое място бих пробвал горното . Ако не се оправи = горното + чистене на резервоар . Ако и това не помогне = нови дюзи, защото тук никой не поема отговорност за гаранция и да ти върне парите при некачествен ремонт на дюзи. Едни нови дюзи са 200-230лв за дюза.
    Last edited by alfa racer GTA; 03-11-2022 at 09:33.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •