Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: 147 JtDM 16V придърпва и играят оборотите

  1. #31
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by bikerider View Post
    Добре а какъв да търся, или какво да гледам на употребявания, т.е. каква е гаранцията, че като сложа стар, няма да има същите проблеми и дори това да е причината, може проблемът да не изчезне. То като е втора ръка, може да има същите проблеми и дори проблемът да е от него, да не го реша.
    Мога ли да го сменя сам или ще разбърникам електрониката и компютъра, как се сменя? Къде се намира?
    Това нали е сензор за въздух, правилно ли съм разбрал?
    Вярно, че има пушек, трептене, придърпване, на моменти може би повишен разход, за липса на мощност не съм усетил. Но придърпването го има в топло време само, сега над 15 градуса.
    Доколкото разбирам си отремонтирал алтернатора ,вече нямаш грешки за акумулатор,зареждането е в норми и суббаса не е проблем.Тоест сега вече не търсим проблеми извън мотора ,това е важно,но проблема с придърпването е останал?
    Възможните причини за това биха могли да са реостат на педала, дебитомер, температурен сензор, мап, егр, сензор за налягането на горивото в системата за високо налягане -възможно е и друго да е ,но в момента поне не се сещам, колегите може да допълват .
    На различни коли съм имал проблеми със изброените и съм стигнал до извода ,че при липса на записани грешки без живи данни по време на движение е невъзможно да се локализира кое точно е за ремонт. Моя съвет все още е да си дръпнеш една диагностика като кар скенер, закачаш колата с помощта на елм327 и наблюдаваш какво става по време на движение и по точно в момента на придърпване, защо не допускаш ,че може и да успееш да намериш и сам някаква аномалия , та отиваш пак при Бобо и му казваш какво си видял, за да има все пак някаква отправна точка ,иначе може да сменяш части до припадък без съществен резултат.
    Напълно е възможно наистина ЕГР системата да е проблема,още повече ,че в сервиза така са решили,а те вероятно са проверили как фунционират горе изброените и заради това ти посочват точно ЕГР като евентуален виновник,но ми е странно ,че не са намерили решение,все пак стотици коли са им минали през ръцете и са видяли какво ли не .
    Ако имаш път насам към Варна бих ти препоръчал нашия спец -Иво Радев, не знам дали ти е далеко, но аз поне не съм го хванал в грешна диагноза и не ме е набълбучвал никога до сега да сменям здрави части по колите ми. Ходил съм при него за съвет и за други марки коли, не помня някога ме е подвеждал.
    Last edited by 546; 20-03-2023 at 18:21.

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Клапанът на горивото е сменен. С него почнахме темата, че го смениха, а резултат нямаше. Чистиха ЕГР и смениха всмукателен колектор. Резултат нула. Дюзите били ок. Алтернаторът е рециклиран.
    Към Варна в момента път нямам.

  3. #33
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Другото, което забелязах преди малко е доста завишен разход - средно 8л/100км, което за 150 коня 1.9 май е прекалено много. И си пуши, като се натисне педала.
    Кой да ѝ бае, Бобката си държи на ЕГР, дори не ще да чува за тоя въздушен сензор. Ама като чета по форумите, могло да е дебитомер (това еднакво ли е със клапан високо налягане, щото Боби го смени), температурен датчик и какво ли още не. Добър баятел ми трябва май.

  4. #34

    Default

    Изключи дебитомера от буксата и пробвай как работи и върви колата.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by bikerider View Post
    Другото, което забелязах преди малко е доста завишен разход - средно 8л/100км, което за 150 коня 1.9 май е прекалено много. И си пуши, като се натисне педала.
    Кой да ѝ бае, Бобката си държи на ЕГР, дори не ще да чува за тоя въздушен сензор. Ама като чета по форумите, могло да е дебитомер (това еднакво ли е със клапан високо налягане, щото Боби го смени), температурен датчик и какво ли още не. Добър баятел ми трябва май.
    Прилича ми на некачествен ремап. Ходи при някой доверен ремападжия да ти я провери - картите на горивото и картите на въздуха. Ако установи нередности може да ги коригира, като по твое желание вече може да ѝ вдигне малко мощността или да я направи стокова. Освен това ако колата е ремапвана и е вдигната мощността с повече от 10-15 коня, много е вероятно пружината на клапана в ЕГР-а да не може да го задържи затворен, когато подадеш рязко газ, имай предвид, че тази пружина е изчислявана да затваря до определено налягане, което като се надвиши и клапана се отваря и не работи коректно. При мен беше така и се наложи да изключа софтуерно ЕГР-а, а след това и с две пластини да го затапя откъм клапана и долу при колектора.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  6. #36
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Ако изключа дебитомера, въобще как ще работи колата и няма ли да даде грешка в компютъра?
    Аз не съм я ремапвал, но ако са я ремапвали в Холандия, Боби нямаше ли да я види, като я закача към компютъра на диагностика?

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ще даде грешка но ще работи по-добре отколкото със скапан дебитомер. Производителят е помислил за това. Когато ECU-то "види" че го няма дебитомера, започва да смесообразува по друг алгоритъм.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •