Results 1 to 5 of 5

Thread: Тоците изчезват

  1. #1

    Default Тоците изчезват

    Здравейте, имам неприятен проблем с електрониката. Понякога все едно тока изчезва. Докато карам се усеща как двигателя прескача за секунда, радиото се рестартира и таблото също. Проблема зачести, като вчера и онзи ден отново започна да се рестартира през няколко секунди и я изгасихтока тотално изчезна(Все едно акумулатора е откачен). Интересната част е, че в някакъв момент се оправя и си работи нормално. Загадката е, че когато тока изчезне, нищо не работи, но афтърмаркет алармата, която е захранена от таблото в краката на шофьора продължава да си свети. Другото странно за мен нещо е, че когато свалям акумулатора после часовника се е рестартирал и мигат чертички, но когато изчезне тока не се рестартира обаче и не е работил през времето когато няма ток. Например вчера изгасна в 17:30 и след чакане и гледане сама се оправи към 17:45, а часовника вътре показваше 17:30. Моля за съдействие и съвет кой в София разбира от електрониката на алфа.

    Благодаря.

  2. #2

    Default

    Като за начало и най-просто си провери клемите на акумулаторът, както и масите по купето. Което включва почистване от окиси, ако има, пръскане с контактен спрей или WD40(почти всеки го има) и притягане на гайките.
    Last edited by undy; 04-11-2022 at 09:51.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    Също така съм чувал за случаи с микропукнатини в онези плоските бушони на плюсовата клема, в резултат на които на случаен принцип се губят тоците (не при 159, но са същият тип предпазители).



  4. #4

    Default

    Ще проверя, но днес пробвах, докато колата работи да бутам кабелите, като откачиш и напълно плюса и колата не прекъсва и продължава да си работи нормално. Другото е че диодите на афтър маркет алармата, захранена от бушон, светеше и за капак часовника, който не се беше рестартирал. Това ме кара да мисля че може би проблема е някъде в електрониката.

  5. #5
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Клеморед, релета, BSM модул, лоша връзка някъде по трасето... Най-добре е да посетиш авто-електротехник!
    Last edited by vanboy; 05-11-2022 at 15:02.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •