Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Някой има ли наблюдения над този автомобил 159 1,9 jts с газова

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Някой има ли наблюдения над този автомобил 159 1,9 jts с газова

    Здравейте колеги ,
    След дълга пауза от алфите ,обратно на логиката нещо пак ми прещрака (дано ми размине бързо ) .
    Като фен и бивш собственик на 156 2.4 jtd ,логично е да пробвам и 159 ,но нелогичното е да пробвам опелския jts с директно впръскване и спънат като вървеж 1.9 jts 160к.с. и за капак да е с газова Има ли въобще добре направена ,работеща алфа jts на газ и защо някой ако си нагласи колата интериорно и екстериорно с TI пакет , обслужи мотора и сложи газова с още 3 години гаранция ще си продава колата ?? Може и просто да се филмирам и да няма подводни камъни и да има съвсем нормална причина ( бавна е ,тясна ми е ,ниска ми е, роди ми се 3то дете и т.н. ) ,но все пак ми е интересно да прочета и вашите мнения
    П.п. Ако продавача чете ,надявам се да не се обиди ,но предполагам повечето купувачи биха си задавали подобни въпроси

    https://www.cars.bg/offer/6360fbcfef8df99d7f0ab2b2
    Поздрави !
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2

    Default

    Търси 1.8мпи, не се занимавай с тея жтс-и. Особено пък 1.9 е най-безсмисления.

  3. #3

    Default

    Нещо не разбирам - ще купуваш, ще продаваш или ще обсъждаш хората?

    П.П.
    Не съм собственика, нито го познавам.
    А ако нямаш и друг автомобил не те и разбирам с тези 3 деца ?
    По-скоро ти трябва Freemont или нещо подобно.

    Докато продължава тази война може и акцизът да не го вдигат, но до 6 месеца след нея очаквам да се случи това: https://www.mediapool.bg/gazoviyat-b...ews330340.html

    Добре си правете сметката какво купувате, каква работа ще ви свърши и какви пари ще ви спести и дали си струва.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    159 не е от най-широкоте коли, а за 3 деца се съмняеам да ги събере изобщо. Аз съм с 2 и като сложа столчетата между тях остава място колкото за 1 чанта. Отделно на това 1.9 jts нито е най-доброто, нито икономично, дори на газ предвид задължителния разход на бензин за този мотор. Определено за 3 деца бих търсил нещо друго.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Прочетете по-внимателно това, което е написал човекът, преди да продължавате "темата за 3-те деца"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Даа, чукча писател, чукча не читател. И все пак като изключим това с децата другото е вярно. Определено не е най-евтиния и надежден мотор в 159, а в комбинация и с прекрасната кутия, газифицирането, ама само малко, и нещата определено не са твърде добре. Да добавим и новия тип гориво, който не е подходящ за бензиновите 159-ки с директно впръскване и картинката става тъжна.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Прочетете по-внимателно това, което е написал човекът, преди да продължавате "темата за 3-те деца"
    Най-тъпото е, че ситуацията е следната:

    Та "Какво не искате!!!" ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8

    Default

    Какъв е този нов тип гориво?



  9. #9
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Бензин, но с твърде високо съдържание на етанол и по-конкретно Е10. Има бюлетин със бензиновите мотори съвместими с това гориво и 1.9 и 2.2 не са в списъка. Защо и колко дълго могат да изкарат преди някакви проблеми не мога да кажа, понеже не съм се задълбочавал чак толкова в темата.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  10. #10

    Default

    Сетих се, да Мерси. В България вече такъв ли е А95? Намирам информация за белите страни, но ние обикновено сме си 1-2 петилетки назад.



  11. #11
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Не съм съвсем сигурен, но последния път на Лукойла, ми се видя, че е Е10. До колкото разбрах има няколко проблема с това гориво.
    1.Етанола се оказва доста корозивен за различни части, като. гумени уплътнения, тръби, някой резервоари, доста различни покрития и т. н
    2. Етанола е силно хигроскопичен, което не е добре, особено в по-влажни райони.
    3. Е10 Деградира бързо и съответно не може да се налее един резервоар и да се кара с него нормално 2 месеца.
    Оказа се, че в Бразилия етанола е в доста по-голямо количество, което варира от 15 до 25 процента, като в някой Американски щати също има такива стойности, но също така изглежда има съществени различия в колите предназначени за тези пазари.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  12. #12
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Слагаш A98 и нямаш проблеми.
    Е10 съдържа BIO-етанол.
    От както навлезе модата с BIO .............. и нежните 40 пола .. нещата тръгнаха в погрешна посока.
    Дано Путин и Си по- бързо да излекуват жителите на планетата ни.
    За сега Путин успешно се справи с Covid
    На Лукойл Бензиностанция вече е отразено с етикет E10 вместо A95 или има и от двата вида не съм се заглеждал.

    Какво е гориво E10?
    E10 е биогориво, съставено от 90% обикновен безоловен и 10% етанол – оттук и името E10.
    Стандартното безоловно гориво съдържа до 5% етанол и може да се използва във всяка кола с бензинов двигател без проблеми или необходимост от модификация.
    В Обединеното кралство в сравнение с други европейски страни се забавя въвеждането му.

    Алфа Ромео
    Бензинът E10 е разрешен за използване във всички нови модели на Alfa Romeo с бензинови двигатели, произведени от 1 януари 2011 г.

    В допълнение, бензин E10 е разрешен за използване в следните модели на Alfa Romeo с бензинови двигатели:

    MiTo (всички двигатели)
    Giulietta (всички двигатели)
    159: 1.8 16V, 1.8 TBi 16V, 3.2 JTS V6
    Brera: 1.8 TBi 16V, 3.2 JTS V6
    Spider: 1.8 TBi 16V, 3.2 JTS V6
    8C: 4.7 32V
    Ако горното не се отнася за вашия автомобил, използвайте бензин E5.

    https://check-vehicle-compatibility-.../manufacturer/

    Говорителят на горивата на RAC Саймън Уилямс каза: „тези с автомобили, съвместими с E10, за съжаление ще открият, че изминават по-малко мили на галон, тъй като горивото е по-малко ефективно от горивото E5, тъй като съдържа 5% повече етанол.
    Last edited by flipz; 06-11-2022 at 23:39.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    50

    Default

    Само дето в България количеството биоетанол в бензина отдавна не е 5% - то беше 8% през 2018, след това се увеличи на 9%.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by yavoni View Post
    Само дето в България количеството биоетанол в бензина отдавна не е 5% - то беше 8% през 2018, след това се увеличи на 9%.
    Не точно така, миналата седмица поисках справка от Шел, за бензиностанции на които зареждам. За мое учудване на едната дори беше 5 %. Колко е достоверно не знам.

  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ае да се включи рацера с добавките и сме на ниво....ебати и проблема с горивото...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •