Page 20 of 36 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast
Results 286 to 300 of 527

Thread: Войната в Украйна

  1. #286
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Май и израелците се включиха по-активно в помощите (тихомълком и индиректно)

    Евреите в случая си работят за защита на собствените си интереси,това ,че действията им съвпадат с интереса на Украйна е факт,но това не е от голямо значение за взимането на решението за тези атаки.Но момента се използва наистина професионално в случая.Иранците предполагам ще си направят съответните изводи и за напред ще си пазят разработките за собствена употреба.
    Last edited by 546; 30-01-2023 at 14:38.

  2. #287
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Тези, които все плюете по демокрацията, ЕС и САЩ, кажете и кои са алтернативите.

    На мен ми е писнало от мърморковци, които "прекрасно" знаят, кое и как не трябва, но идея си нямат, кое и как трябва.
    Last edited by ecotronic; 30-01-2023 at 12:03.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #288
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Еко ,демокрация съществува в най различна форма и съдържание,една е в САЩ,друга е в Русия,трета е у нас,четвърта е в Турция ,различна е дори в отделните държави от ЕС ,едни са в една група,други в друга.Даже и в Северна Корея има макар и малко странна,но все пак доста устойчива форма на демокрация,Ким не са го сложили нито САЩ,нито Китай,нито Русия на власт,той си е 100% севернокорейски продукт.
    И от тези различия идва и противопоставянето ,едни ги кефи демокрацията в Русия и невероятно успешния там върховен избор на Путин, има фенове на САЩ с Тръмп ,други не харесват Тръмп, а Байдън.
    Ти сега искаш да ограничиш едва ли не нещата по възможност до една супер алтернатива ,а според мен това не е демократично,освен ,ако не съм аз начело на тази алтернатива, разбира се.
    Обаче да ти призная,хич и не ща да управлявам нещо повече от таксито,особено напоследък.Та искам да кажа ,че на Света не му остава нищо друго освен да продължава с простотиите,тъжно е ,но това е истината .
    Но съм оптимист въпреки всичко!
    Защото алтернативата вече е в процес на разработка,засега криво ляво успява да управлява някоя и друга кола вместо шофьор,въпрос на време е да захитрее и да открие ,че няма да е особено трудно да ни управлява и нас вместо политиците,и съм сигурен ,че ще ги детронира,като вероятно ще ползва точно техните способи и средства ,но по ефективно.
    Last edited by 546; 30-01-2023 at 13:14.

  4. #289
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Колкото и ненодялана да е ситуацията в която живеем, все пак, ние разполагаме с някакви персонални или колективни лостове за въздействие върху нея.
    Най-малкото, можем да говорим свободно за проблемите, без някой да ни дърпа ушите заради това.
    За разлика от това, в Русия, Иран, С.Корея, това не е възможно в тази степен.

    Не съществуват идеални неща. Съществуват повече или по-малко приемливи.

    И като така, аз питам - коя е по-добрата алтернатива на нашата ситуация?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #290
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Веднага отговарям!
    В международен план:
    Ние не разполагаме с кой знае какво като лостове ,но все пак според мен е важно да се направи следното:
    Новичок за Путин,затвор за останалите.Изхвърляне от Украйна на територията населена предимно с хора с руско етническо самоосъзнание ,като им се предоставя възможност сами да решават какъв статут ги устройва,кеф им да са независими села и паланки,кеф им част от Россия ,дори ,но само ,ако искат ,трябва да имат право и да я анексират даже.Както и всеки друг който има желание .
    Всички дето са се писали гаранти за запазване на териториалната цялост на Украйна си посипват главите с пепел и обещават повече да не обещават нищо на никой.

    Разпуска се ООН и се анулират всякакви междудържавни договори.


    В национален:
    Чрез референдум решаваме да сме президентска република,слагаме Луна за президент и разрешаваме свободна продажба на оръжие в търговската мрежа , разпускаме парламента, учрежденията на съдебната система,армията и полицията,при наличие на достатъчно оръжие в населението тези органи са излишни и това е достатъчно.

    Останалото е въпрос на естествен подбор и нормално еволюционно развитие.
    Last edited by 546; 30-01-2023 at 14:04.

  6. #291
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колкото и ненодялана да е ситуацията в която живеем, все пак, ние разполагаме с някакви персонални или колективни лостове за въздействие върху нея.
    Най-малкото, можем да говорим свободно за проблемите, без някой да ни дърпа ушите заради това.
    За разлика от това, в Русия, Иран, С.Корея, това не е възможно в тази степен.

    Не съществуват идеални неща. Съществуват повече или по-малко приемливи.

    И като така, аз питам - коя е по-добрата алтернатива на нашата ситуация?
    По добрата алтернатива на тая ситуация е да си подредим нашият двор, а не да гледаме в съседният ( това в другата тема)...казваш свобода на словото..Да и само толкова, свобода на действието нямаме...то си личи и от тая тема...всеки разчита на някакви средства, който ще получи от изток или запад...иначе казано зависимост...аз още в другата тема говорих за независимост, но излиза, че няма как да се обърне палачинката, като няма съгласие в по жизнено важни неща който ни засягат...цял живот сме обречени да сме дупедавци...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #292
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Дупедавци казваш...
    Ами в случая трябва сам да решиш дали да даваш или да взимаш,а кажи сега ,че нямаш право на избор !

  8. #293
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Дупедавци казваш...
    Ами в случая трябва сам да решиш дали да даваш или да взимаш,а кажи сега ,че нямаш право на избор !
    Винаги имаш
    право на избор, независимо от системата, но трябва да го проумееш, а не да се движиш по течението...
    Всеки си има своето убеждение, къде да дава и къде да взима, аз лично не приемам да ми се дава насока в тая диалема..
    Last edited by Бобби; 30-01-2023 at 14:25.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #294
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Така вече те харесвам!

  10. #295
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Така вече те харесвам!
    ))...то и на Иван му бях симпатичен, след това му станах противен.....не избързвай...
    Аз в тая тема не участвам...просто загатнах, че българите сме голяма работа...тоез нашата нива сме заебали, а орем в Украйна...
    Уважавай първо себе си, а след това другите, но ние обратното...е затова сме дупедавци...
    Last edited by Бобби; 30-01-2023 at 14:36.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #296
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Абе ,че орем на чужда нива е верно ,та орем де ,ама работата ни е като на кучето на нивата.
    Нашата нива ще я оправим споко,въпреки ,че към момента работата е орел,рак и щука,но накрая макар и бавно ще загреят ,че не стават.Просто на тия сегашните им е трудно да проумеят ,че времето им свърши и вече са минало .А и всяка свиня ,като понатрупа сланинка знаеш кво я чака.Абе ти не си ли чувал за Принципът на Питър?
    Last edited by 546; 30-01-2023 at 15:03.

  12. #297
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не орем на чужда нива. Помагайки на Украйна, орем преди всичко на собствената си.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #298

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не орем на чужда нива. Помагайки на Украйна, орем преди всичко на собствената си.
    Еко, това се опитах да обясня на Бо в началото на войната, но за него беше важно да си сипе евтин бензин (дизел, газ, ток) на колата, без значение дали рашистите са избили 1 -10 -100 или 100 000 цивилни украинци (руснаци, българи,татари и др.).
    Ама нали знаеш, за българина е важно да не се мине и да не настине.

  14. #299
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Абе ,че орем на чужда нива е верно ,та орем де ,ама работата ни е като на кучето на нивата.
    Нашата нива ще я оправим споко,въпреки ,че към момента работата е орел,рак и щука,но накрая макар и бавно ще загреят ,че не стават.Просто на тия сегашните им е трудно да проумеят ,че времето им свърши и вече са минало .А и всяка свиня ,като понатрупа сланинка знаеш кво я чака.Абе ти не си ли чувал за Принципът на Питър?
    Образно казано по друг начин.....)
    https://www.google.com/search?q=%D0%...id:TFa35hNgEmo
    Last edited by Бобби; 30-01-2023 at 17:58.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #300

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Абе ,че орем на чужда нива е верно ,та орем де ,ама работата ни е като на кучето на нивата.
    Нашата нива ще я оправим споко,въпреки ,че към момента работата е орел,рак и щука,но накрая макар и бавно ще загреят ,че не стават.Просто на тия сегашните им е трудно да проумеят ,че времето им свърши и вече са минало .А и всяка свиня ,като понатрупа сланинка знаеш кво я чака.Абе ти не си ли чувал за Принципът на Питър?
    В момента лилипутин упорито доказва Теоремата на Гинсбърг – „Не можеш да спечелиш. Не можеш да завършиш наравно. Не можеш дори да излезеш от играта“.

Page 20 of 36 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •