Page 24 of 36 FirstFirst ... 14222324252634 ... LastLast
Results 346 to 360 of 527

Thread: Войната в Украйна

  1. #346
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    За да не бъдеш причислен към този, който видяхме в предната тема, колко си проверява фактите - дай ми линк, където руски официален представител е заявил това - че ще превземат Киев за 3 дни. Подобна откровена тъпотия е и 2-рото подобно твърдение вменявано от "свободните" медии, че след Украйна е ред на Европа.
    Сега нека да използваме, това между ушите и да поразсъждаваме малко. Киев преди 24.02.2022 е с население ~ 3 млн. и (доколкото знам) войскови части за отбраната му ~ 100 хил. Руснаците, около Киев (отново доколкото знам) са били 30 хил. За да успее една атака ("по учебник") атакуващия трябва да има числено предимство поне 3:1 и то въобще не става въпрос за боеве в градска среда. Не усещаш ли, че "леко" глупаво звучи 3-дневното превземане на Киев. Дали не задържаха просто тези 100 хил., докато не окупираха на бързо 15-18% от Украйна на изток? Съответно после с минимални жертви си набиха камшиците от Киев и околностите? А, забравих, твърдението е вярно, не защото е логически издържано, а защото руснаците са тези с външните кенефи, крадците на перални, живеят в пещери, не знаят какво е това вилица и лъжица, кола са виждали само на снимка, за нещо летящо, различно от птица и дума да не става, а и са си неандерталци по подразбиране... Сега(като използваш информацията от киевското превземане за 3 дни) си доразвий сам сценария с превземането на Европа със 150-те хил., с които влязоха в Украйна и дано успееш да си отговориш, колко умно и логично е и то. Иначе да, на теория е възможно, но не да се завземат, а да се изтрият и 2-те за много по-малко от 3 дни.
    Официален източник, казваш.
    Държавната им телевизия, не е такъв, предполагам. Предполагам визираш Путин Лавров, Песков и сие?
    Защото на тях вярваш а на официалните им медии - не?

    Минимални жертви, казваш.
    60 километрова колона, колко ли возила прави? 1/3 от тях, това ли са ти минималните загуби?
    Заради тези минимални загуби ли до момента са мобилизирали допълнителни около 500К без да броим затворниците?

    Абе ти що ме питаш глупости ами просто не отвориш Oryx и сам да провериш?

    Наясно ли си, че освен кремълските СМИ има и други?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #347
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    .......и ме пращай да почивам.
    Иване точно пък тебе ли ?

    Няма да те огрее .

    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #348
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Слагай катинара и ме пращай да почивам.
    Щот на тоя малоумник няма по вече да му търпя простотията.
    Ама ако искаш да ти е забавно - нека. Ще бъде.
    Я имаме жертвено агне....ще ти издигнем паметник.....тоя път на теб, не на мен...
    п.п...заплахата беше към мен и аз занам защо....ама ти нали да се навреш където не ти е мястото....няма лошо заповядай...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #349
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Боби знаеш не заплашвам .

    Да уточним - Уговорката е такава .


    P.S.
    Между другото ....




    По време на априлските празници - Великден - темата ще е заключена за да не ми отваряте излишна работа , после пак ще ви я отключа .





    Ако издържи до тогава във времето
    Last edited by Sunny; 30-01-2023 at 23:01.
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #350
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Първо отговорите, и тогава новите въпроси г-на с претенциите и твърденията, от съседната тема, че и 2 реактора са ни много(договора за новите 4, но естествено демократични, как ще го изкоментираш - най-добре в другата тема, но да не забравиш да споделиш и възгледите си за отработеното гориво). На въпроса с въпрос не е отговор. Аз отговорих на Екото. Обаче и в тази и в предишната тема много от ? -ните ми останаха да си висят. Накрая освен да започна да отговарям, както подобава в случая - като в детската градина - Защо - Защото завършва на О...

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Официален източник, казваш.
    Държавната им телевизия, не е такъв, предполагам. Предполагам визираш Путин Лавров, Песков и сие?
    Защото на тях вярваш а на официалните им медии - не?

    Минимални жертви, казваш.
    60 километрова колона, колко ли возила прави? 1/3 от тях, това ли са ти минималните загуби?
    Заради тези минимални загуби ли до момента са мобилизирали допълнителни около 500К без да броим затворниците?

    Абе ти що ме питаш глупости ами просто не отвориш Oryx и сам да провериш?

    Наясно ли си, че освен кремълските СМИ има и други?
    Казвам официален представител, не "някоя мисирка", която за шепа долари може да каже всичко, което и спуснат. Добре дори и така ме устройва - дай линк към статията, където се цитира някой представляващ правителството им - не ЕЖК, без смешката Рогозин и артиста Медведев.
    Хм, за 20 км развалини на бойна техника пишеш, дай картинки нещо да се порадвам и аз.
    Писах за руската армия, знам че ОБЩО са били + ~ 50 хил ЛНР и ДНР + ~15-20хил СМИ.
    Last edited by TRENDi; 30-01-2023 at 23:08.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #351
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Боби знаеш не заплашвам .

    Да уточним - Уговорката е такава .
    ОК.......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #352
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Първо отговорите, и тогава новите въпроси г-на с претенциите и твърденията, от съседната тема, че и 2 реактора са ни много(договора за новите 4, но естествено демократични, как ще го изкоментираш - най-добре в другата тема, но да не забравиш да споделиш и възгледите си за отработеното гориво). На въпроса с въпрос не е отговор. Аз отговорих на Екото. Обаче и в тази и в предишната тема много от ? -ните ми останаха да си висят. Накрая освен да започна да отговарям, както подобава в случая - като в детската градина - Защо - Защото завършва на О...
    Въпросите ми са уточняващи. Не за друго, ами, защото знам, че вие, сте "болезнено педантични" на тема "истина"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #353
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Първо отговорите, и тогава новите въпроси г-на с претенциите и твърденията, от съседната тема, че и 2 реактора са ни много(договора за новите 4, но естествено демократични, как ще го изкоментираш - най-добре в другата тема, но да не забравиш да споделиш и възгледите си за отработеното гориво). На въпроса с въпрос не е отговор. Аз отговорих на Екото. Обаче и в тази и в предишната тема много от ? -ните ми останаха да си висят. Накрая освен да започна да отговарям, както подобава в случая - като в детската градина - Защо - Защото завършва на О...
    Предполагам към мен това - коментарът е същият. Нямаме нужда от големи мощности. Доказва го фактът, че всички които искат да ни правят ядрени централи, искат гаранция за изкупуване на производството. Това че в момента печелим от износ е изключение. Написах го съвсем еднозначно - вижте как е вървял износът преди ковид да разбърка картите.
    Да, в детската градина е характерно - един като вдигне ръка, останалите да го правят, без да знаят защо.
    Възгледите си за отработеното гориво ги споделих. Също еднозначно - все ми е едно дали руснаците ще го съхраняват в контейнери на открито в Сибир, или ще го заровим в бункери неде у нас. Желателно по близо до домът ти.
    Ако имаш и други въпроси към мен, задавай ги. След няколко часа няма да мога да ти отговарям, струва ми се.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #354
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Казвам официален представител, не "някоя мисирка", която за шепа долари може да каже всичко, което и спуснат. Добре дори и така ме устройва - дай линк към статията, където се цитира някой представляващ правителството им - не ЕЖК, без смешката Рогозин и артиста Медведев.
    Хм, за 20 км развалини на бойна техника пишеш, дай картинки нещо да се порадвам и аз.
    Писах за руската армия, знам че ОБЩО са били + ~ 50 хил ЛНР и ДНР + ~15-20хил СМИ.
    Не отговори на уточняващите ми въпроси, поради това, ще попитам директно. Владимир Путин, достатъчно достоверен източник ли е за теб?

    "Картинките" (само сухопътна техника):


    Russia - 8953, of which: destroyed: 5654, damaged: 239, abandoned: 305, captured: 2755


    Ukraine - 2887, of which: destroyed: 1821, damaged: 134, abandoned: 71, captured: 859


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #355

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе трябва уважение към събеседника, а не катинар...ебати... аз не трябваше да пиша в тая тема...но ако се заключи ще направя специална друга с изявленията на г-н Иванов и някой други към събеседниците им...уникати..за едни може, за други не става..
    Лека вечер и бъдете позитивно настроени един към друг..
    Бъдете така любезен г-н Боби да цитирате ЕДИН мой обиден пост в тази тема! Искрено ще съм Ви благодарен!

  11. #356

    Default

    Break/Пауза:
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #357

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Първо отговорите, и тогава новите въпроси г-на с претенциите и твърденията, от съседната тема, че и 2 реактора са ни много(договора за новите 4, но естествено демократични, как ще го изкоментираш - най-добре в другата тема, но да не забравиш да споделиш и възгледите си за отработеното гориво). На въпроса с въпрос не е отговор. Аз отговорих на Екото. Обаче и в тази и в предишната тема много от ? -ните ми останаха да си висят. Накрая освен да започна да отговарям, както подобава в случая - като в детската градина - Защо - Защото завършва на О...



    Казвам официален представител, не "някоя мисирка", която за шепа долари може да каже всичко, което и спуснат. Добре дори и така ме устройва - дай линк към статията, където се цитира някой представляващ правителството им - не ЕЖК, без смешката Рогозин и артиста Медведев.
    Хм, за 20 км развалини на бойна техника пишеш, дай картинки нещо да се порадвам и аз.
    Писах за руската армия, знам че ОБЩО са били + ~ 50 хил ЛНР и ДНР + ~15-20хил СМИ.
    Господин Тренди, въпросите за реакторите бяха отправени към видния ядрен експерт БО, но удобно останаха без отговори. Ако желаете (можете) и Вашите невероятни първи 7 Ви позволяват, отговорете Вие. Ще се радвам да дискутирам с високо културен и възпитан човек като Вас.
    И само за протокола, ако това не Ви натъжава: "артистът Медведев" се явява председател на управляващата партия Единна раzzия, както и заема поста заместник председател на Съвета за национална безопасност на недоимперията, т.е. втория човек след ботоксовия. Съжалявам, ако тази информация Ви обижда или натъжава.

  13. #358
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Господин Тренди, въпросите за реакторите бяха отправени към видния ядрен експерт БО, но удобно останаха без отговори. .
    Друг ядрен "експерт" пък твърдеше, че не можеш да накараш ядрен реактор да работи не 50% мощност.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #359
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Друг ядрен "експерт" пък твърдеше, че не можеш да накараш ядрен реактор да работи не 50% мощност.
    Не е това твърдението! Въпреки че не съм сигурен колко точно може да се свие мощноста.
    Ти попита за колко време може да се свие от два на 1 мегавата. Знаеш ли какво попита!?
    А времето за намаляване на мощността е огромно, спрямо пиковете в потреблението. Не се получава бе! Просто физически е невъзможно. Щото физичните закони, не са податливи на политическа манипулация. И не. не се имам за експерт. Ти експерт ли си. Ако си - търси мнението на руският експерт, дето заявява че загубите от пренос, обезсмислят построяването не Белене.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #360
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Я пак се върни и прочети кой влезе накриво с безумните думи как въобще ще може да работи реактор с намалена мощност.
    След като му показахте грешката, започна да се суче като кючекиня на представление и да се чуди как да излезе от безумното си твърдение. Просто последици поредицата на думите, не е сложно.
    При такова генерално твърдение, като сам казва, че е шамана на реакторите, разговорът става безсмислен натам.
    Last edited by BO; 31-01-2023 at 02:05.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 24 of 36 FirstFirst ... 14222324252634 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •