Page 2 of 36 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 527

Thread: Войната в Украйна

  1. #16

    Default

    Афганистан не е първа в света по брой ядрени бойни глави. Русия е.

    Не е гаранция, че Путя ще падне от власт след войната. Дори и да падне, властта ще я вземат хора които няма да продължат тази или каквато и да е гражданска война.

    Не става въпрос само за САЩ. Целият свят иска тази война да спре.Както казах и да има "гражданска война" ще е за 3-5 дни до 2 седмици - докато разберат, че ако размахват оръжие никой няма да ги брои за живи. Всяка нова власт/управление се нуждае от международно признание. А международната общност и международните органи няма да признаят някой който размахва постоянно оръжие под носа им. Без такова признание си в международна изолация, а за Русия това означава "мястото ви в СС на ООН се пази за други управляващи след вас".

    Както казах в "онази тема" преди време "вкараха ги в кошарата" и сега от нея има само един изход. Който и да дойде на власт си дава сметка, че все пак не може да воюва/враждува с целия свят и че има необходимост и от приятели.

    П.П.
    И самите руски олигарси искат всичко да приключи и да продължат да експлоатират богатствата на Русия и да правят $$$$$$...
    Дори нови да са и те ще са на същия акъл. Отделно, че сега Путин ги изсмуква като финанси, да финансират войната му, та дори им изсмуква и човешкия ресурс с който захранва жаравата на войната...
    И Путин не иска продължаване на войната, но се бори за "приемливи за него условия", които да представи като победа и които да му помогнат да остане на власт...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Отдавна мина времето, когато имаха възможността да си измият ръцете с путлер. Сега всички са в кюпа и не им се ходи в Хага. Зековците, ще искат ли да се върнат да си доизлежат присъдите?

    Макар и доста закъсняла, добра новина.
    Last edited by ecotronic; 09-12-2022 at 14:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    https://www.standartnews.com/balgari...ov-511408.html
    Тия пък продължават с подкрепата за Путин.Най-добре е с решение на парламента да се командирова на държавни разноски цялата парламентарната група на БСП начело с Нинова и Гуцанката на фронта и да се включат активно в Специалната Операция на Путин срещу нацистите .Виждам ,че им важно изтреблението на украински бабички и е редно да получат съответната подкрепа от колегите си .Пък за баланс ,ще изпратим и малко въоръжение на украинците ,а и да е сигурно ,че няма да се върнат от там.

  4. #19
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Отдавна мина времето, когато имаха възможността да си измият ръцете с путлер. Сега всички са в кюпа и не им се ходи в Хага. Зековците, ще искат ли да се върнат да си доизлежат присъдите?

    Макар и доста закъсняла, добра новина.
    Това за Хага в кой нов фантастичен сериал го виждаш?
    Много "добра" е новината - да - нямам одеяло да се завия, но си давам(безвъзмездно) и долните чаршафи на Сульо и Пульо... "по заповед на Щуката"...

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    ...
    Същото се отнася и тези гласували със ЗА. След като милеят за украинските(и уж евроатлантически) ценности да заминават и да се включат активно в защитата на Украйна срещу терористите....
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това, че си бандит, но не си заловен, осъден и наказан, не те прави по-малък бандит.

    Когато човек е в беда, на достойните хора, не са им необходими заповеди за да му се притeкат на помощ.

    Но това е неразбираемо за субектите, които, без заповед, и до кенефа не могат да идат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Това за Хага в кой нов фантастичен сериал го виждаш?
    Много "добра" е новината - да - нямам одеяло да се завия, но си давам(безвъзмездно) и долните чаршафи на Сульо и Пульо... "по заповед на Щуката"...


    Същото се отнася и тези гласували със ЗА. След като милеят за украинските(и уж евроатлантически) ценности да заминават и да се включат активно в защитата на Украйна срещу терористите....
    Не бъркай фантастика и фентъзи!
    Вчерашната фантастика е днешната реалност.
    фентазито - бляновете на болни мозъци за съвършенство, си остават такива.
    Нямаш одеало ли бе!? Ами да ти събираме помощи тогава. Дай координати.
    А-а-а, ама ти.... не за себе си говориш, те другите нямат.....
    Имам си одеала да те информирам аз тебе. И не, никой не ми е заповядал да си давам чаршафите. На теб кой ти заповядва?
    Last edited by ivan dimitrov; 10-12-2022 at 15:27.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Това за Хага в кой нов фантастичен сериал го виждаш?
    Много "добра" е новината - да - нямам одеяло да се завия, но си давам(безвъзмездно) и долните чаршафи на Сульо и Пульо... "по заповед на Щуката"...


    Същото се отнася и тези гласували със ЗА. След като милеят за украинските(и уж евроатлантически) ценности да заминават и да се включат активно в защитата на Украйна срещу терористите....
    За Хага вече вият руските пропагандисти и то по телеканал Первий. Това русофилистици са жалка картинка. Особено в момента, след началото на блицкрига.
    Last edited by ДТИванов; 10-12-2022 at 16:03.

  8. #23
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Това за Хага в кой нов фантастичен сериал го виждаш?
    Много "добра" е новината - да - нямам одеяло да се завия, но си давам(безвъзмездно) и долните чаршафи на Сульо и Пульо... "по заповед на Щуката"...


    Същото се отнася и тези гласували със ЗА. След като милеят за украинските(и уж евроатлантически) ценности да заминават и да се включат активно в защитата на Украйна срещу терористите....
    Ти се радвай ,че това не се е случило до момента и за сега само украинска кръв се лее,а ние участваме с железа и морална подкрепа без човешки жертви.
    Руснаците се оказаха с тотално сбъркана преценка за Украйна ( и аз ги имах за смотаняци-признавам си без бой,но не съм тръгнал да ги трепя наред,нито да им завземам територията ) ,руснаците направиха голяма грешка от която никой няма полза ,а само вреди и следва да си понесат и последствията.
    Last edited by 546; 11-12-2022 at 00:22.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    "Оръжието, което България изпраща на Украйна, нe е за фронта, а за тренировки на войници в други страни. Това съобщи премиерът Гълъб Донев пред Би Ти Ви.

    Решението на парламента за предоставяне на военна помощ за Украйна не означава, че воюващата с Русия страна ще получи оръжия, които да използва на фронта. Напротив - те са предназначени за обучения на украински военнослужещи, които се провеждат в страни, членуващи в Европейския съюз и НАТО, каза Донев.

    "Това, което се изнася от политическите партии, не е точният механизъм и точно предоставяне на оръжие на Украйна. Ние всъщност ще ючастваме в EUMAM, която е на НАТО и ЕС. Обученията се правят. Предоставяме леко стрелково оръжие и боеприпаси за обученията в тези държави на украинските военнослужещи. Това е, което сме предложили! Това е, което прие Народното събрание“.
    Той добави, че именно такова е било искането на Украйна. Списъкът с въоръжение, което България ще изпрати на Украйнаq е поверителен, като според думи на министъра на икономиката Никола Стоянов България изпраща леко стрелково оръжие и някои боеприпаси".

    https://bnr.bg/horizont/post/1017493...v-drugi-strani


    Демек - съгласно засекретен списък, ще пращаме патрони да пуцат по мишени в Полша.....

    Аман от путьовщина.

    "Воюващата с Русия страна......."

    Гълъбчо, мамин, нямам думи

    Last edited by ecotronic; 11-12-2022 at 00:28.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...
    С първото съм съгласен, защото не е осъден от съда в Хага нито Клинтън, нито Солана, нито Олбрайт, нито Блеър, нито някой от администрациите на САЩ и отбранителния съюз НАТО водили войните им в Югославия, Ирак, Афганистан, Либия и Сирия в момента.
    Да, нямам проблем да помогна на някой(в случая непознат) в беда, ако е нападнат от някой, но не и ако се окаже, че преди това се е дървил и псувал същия тоя някой. Да се оправя - сам си го е набил. С нищо не съм му длъжен.

    Останалите 3-ма драскали под теб, а и ти май бъркате 7-8 милионни до 20-25 млн. такива държави, без ядрени оръжия с някоя друга... Или си мислите, че руснаците пак ще свалят гащите, за да са курвата на Запада и САЩ като 1991-1999. Има доста голяма разлика от тогава, когато го направиха почти по собствено желание. Мокрите сънища не са лошо нещо, но си остават само сънища и някоя и друга следа в бельото. Дали е възможно да се случи (Русия-курвата) - да, дали е вероятно - не мисля.

    ivan dimitrov, още от заминала тема се обръщаш към мен, а по-лошото е, че си и вярваш, че с аргументи и приказки като на/за 5-12 годишен ще постигнеш нещо.
    Нямаш одеало ли бе!? Ами да ти събираме помощи тогава. Дай координати.
    А-а-а, ама ти.... не за себе си говориш, те другите нямат.....
    Имам си одеала да те информирам аз тебе. И не, никой не ми е заповядал да си давам чаршафите. На теб кой ти заповядва?
    - без коментар.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  11. #26
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    С първото съм съгласен, защото не е осъден от съда в Хага нито Клинтън, нито Солана, нито Олбрайт, нито Блеър, нито някой от администрациите на САЩ и отбранителния съюз НАТО водили войните им в Югославия, Ирак, Афганистан, Либия и Сирия в момента.
    Да, нямам проблем да помогна на някой(в случая непознат) в беда, ако е нападнат от някой, но не и ако се окаже, че преди това се е дървил и псувал същия тоя някой. Да се оправя - сам си го е набил. С нищо не съм му длъжен.

    Останалите 3-ма драскали под теб, а и ти май бъркате 7-8 милионни до 20-25 млн. такива държави, без ядрени оръжия с някоя друга... Или си мислите, че руснаците пак ще свалят гащите, за да са курвата на Запада и САЩ като 1991-1999. Има доста голяма разлика от тогава, когато го направиха почти по собствено желание. Мокрите сънища не са лошо нещо, но си остават само сънища и някоя и друга следа в бельото. Дали е възможно да се случи (Русия-курвата) - да, дали е вероятно - не мисля.

    ivan dimitrov, още от заминала тема се обръщаш към мен, а по-лошото е, че си и вярваш, че с аргументи и приказки като на/за 5-12 годишен ще постигнеш нещо.

    - без коментар.
    Що бе! Ти не си ли вярваш!?
    Аргументите са като за такъв индивид, дето сравнява военна помощ, с хуманитарна. Като ти гледам възгледите - там някъде са - 5- 12 годишен.
    Мислиш че с агресия ще ме стреснеш ли!?
    Не си познал! Писна ми от леваци вече!
    Колко требе си тъп, за да не си разбрал - не може Путин да се бори с развитият свят. Нито в Украйна, нито другаде.
    Това което правят сега руснаците - по късно ще го плащат. Точно те!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    ... Или си мислите, че руснаците пак ще свалят гащите, за да са курвата на Запада и САЩ.....
    Не, не мисля така.
    Вече няма да имат възможността да са дори курвата.
    Студената война завърши с разпада на СССР, тази ще завърши с разпада на Русия.

    По повод Изброените личности и трибунала в Хага......

    Кой, кога и какви обвинения е повдигал спрямо тях и какви доказателства е представил?

    Само ти ли не знаеш това, че трибуналът в Хага, още през изминалия март започна разследване, по искане на 39 държави (сега са повече) на извършените от Русия военни престъпления в Украйна?

    Международни екипи от следователи работят в Украйна и вече са събрани тонове неопровержими доказателства.

    По-стари дела, като това за MH17 вече приключиха с осъдителни присъди.


    Така че изтърканите кремълски глупости си ги запази за себе си.


    Мълчеливото "съгласие" на украинците за заграбването на Крим ли имаш в предвид, като говориш за "дървене"?
    Или доброволния отказ на Украйна от третия по големина в света, ядрен арсенал?

    С такива плоски разсъждения, силно се съмнявам да си второкласник.
    По-скоро страдаш от напреднала форма на деменция.
    Last edited by ecotronic; 11-12-2022 at 03:39.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    С първото съм съгласен, защото не е осъден от съда в Хага нито Клинтън, нито Солана, нито Олбрайт, нито Блеър, нито някой от администрациите на САЩ и отбранителния съюз НАТО водили войните им в Югославия, Ирак, Афганистан, Либия и Сирия в момента.
    Да, нямам проблем да помогна на някой(в случая непознат) в беда, ако е нападнат от някой, но не и ако се окаже, че преди това се е дървил и псувал същия тоя някой. Да се оправя - сам си го е набил. С нищо не съм му длъжен.

    Останалите 3-ма драскали под теб, а и ти май бъркате 7-8 милионни до 20-25 млн. такива държави, без ядрени оръжия с някоя друга... Или си мислите, че руснаците пак ще свалят гащите, за да са курвата на Запада и САЩ като 1991-1999. Има доста голяма разлика от тогава, когато го направиха почти по собствено желание. Мокрите сънища не са лошо нещо, но си остават само сънища и някоя и друга следа в бельото. Дали е възможно да се случи (Русия-курвата) - да, дали е вероятно - не мисля.

    ivan dimitrov, още от заминала тема се обръщаш към мен, а по-лошото е, че си и вярваш, че с аргументи и приказки като на/за 5-12 годишен ще постигнеш нещо.

    - без коментар.
    Е това и Путин не го е сънувал.Русия е един значим източник на природни ресурси и май това е. Бензиностанция с ракети си е много вярно ,дет вика Просто Киро.Ти какво повече виждаш в Русия не ми става ясно от твоите драсканици.Запада ,че не е у ред и на нас ни е ясно,ама Русия пък е още по зле.Това ,ако не си в състояние да проумееш,значи си още по-зле и от руснаците.Те започват да разбират ,че Специалната Операция на Путин е грешка и при над 80% от населението на Русия одобряващи тази глупост през март,сега поддържащите я са спихнали на по-малко от една четвърт .Е това са полезните за Путин идиоти и горе -долу по моя преценка точно толкова са всичките идиоти в РФ.

    Еко е прав , Русия и за курва няма да се ползва от Запада след тази война.Ще правят бибип на китайците ,за малки пари .Как го беше казал мистър Си не си спомням точно - безгранична любов ги очаква.
    Дано не пропаднат до там отново ние да им правим газопроводите ,а те да плащат в натура за да могат да си продават газа. Че вече на няколко пъти така става.
    Last edited by 546; 11-12-2022 at 09:29.

  14. #29
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Що бе! Ти не си ли вярваш!?
    Аргументите са като за такъв индивид, дето сравнява военна помощ, с хуманитарна. Като ти гледам възгледите - там някъде са - 5- 12 годишен.
    Мислиш че с агресия ще ме стреснеш ли!?
    Не си познал! Писна ми от леваци вече!
    Колко требе си тъп, за да не си разбрал - не може Путин да се бори с развитият свят. Нито в Украйна, нито другаде.
    Това което правят сега руснаците - по късно ще го плащат. Точно те!
    Най-учтиво ще те помоля преките определения от горе да използваш към познатите си. Агресия?
    Дали може или не е очевадно последните 10-ина месеца, а и има 6-7 хил. неща зад него, които могат да се справят не само с развития свят, но и с всеки обитаващ планетата.
    Да, ако се случи сценария, за който си мечтаете. Иначе ще плати, колтото "развития свят" плати на Сърбите ~100 млд. репарации за това, че ги избомбиха.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...
    Не, имам предвид избиването, малтретирането и ограничаването на елементарни свободи на етническите руснаци(и не само) в Украйна 2014-02.2022 от спонсорирания от "развития свят" киевски режим, въпреки споразуменията от 2014 и 2015 г с "гаранти" Германия и Франция.
    Будапещенският меморандум, за който споменаваш е като брачен договор. Значи ли, че не мога(нямам право) да се разведа, ако жена ми се шиба наляво-надясно, дрогира се и пие всяка вечер като смок? Сигурно трябва да я търпя, защото имам договор с нея? Премахването на ядрения арсенал на Украйна щеше да факт, така или иначе. И добре, че е направено, защото ако ти е къса паметта(деменция нещо?), един клоун наскоро се беше разпищял за превантивен ядрен удар по Русия.
    Та, изтърканите глупости на целия "свободен и демократичен" свят си ги запази за себе си.
    Last edited by TRENDi; 11-12-2022 at 09:55.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  15. #30
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Тренди,според мен 6-7 хиляди руски ракети са за предпочитане пред един Русский Мир.Ти как мислиш?
    Last edited by 546; 11-12-2022 at 09:51.

Page 2 of 36 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •