Здравейте, отдавна не съм имал проблеми с колата, но от известно време става нещо много странно. Не знам дали двата проблема са свързани, забелязах ги по едно и също време обаче. Колата е 156 2,4 136hp. На моменти започва едно премигване на таблото и фаровете. На доста кратки интервали все едно прецъква реле. Заедно с това двигателят също влиза в накакви колебания на оборотите и отчетливо променя звука си. Това се случва както на празен ход докато колата работи намясто, така и в движение, основно в ниски обороти но не само. Цъкането/мигането продължава няколко секунди и после се оправя, след това пак започва и така без да мога да хвана зависимост от нещо конкретно.
Второто странно нещо е, че на празен ход имам липсващ диапазон в оборотите. При плавно подаване на газ когато стигне малко преди 2000 остава там и след още малко натискане на педала изведнъж скача на 2600. После след плавно отпускане на педала рязко падат обратно на 1900 да кажем.Колкото и да се старая не мога да ги докарам примерно на 2100.
Закачих лаптопа и изтрих разни стари грешки останали отдавна. След като започне с чалъмите, нова грешка не излиза и на таблото нищо не изкарва. Процентите на педала на газта се променят плавно, без прекъсвания и липсващи стойности, въпреки това оборотите си прескачат упоменатия интервал. Налягането на горивото си отговаря на желаното, като когато оборотите скочат на 2600, налягането също се повишава рязко (и очакваното и моментното).
За премигването първо си мислех за алтернатор, но го прави от време на време. Проверих и масата към купето, която е на гредата. После си казах дюзи, но тогава защо толкова отчетливо мигат фаровете и таблото. В тотален шах съм и не знам накъде да се насоча.
Извинявам се за дългия пост, исках да обясня ситуацията максимално ясно. Надявам се на идеи какво да проверя с диагностиката и евентуално коя система може да ми създава такъв тип проблеми. Благодаря предварително.