Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем със съединителя

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default Проблем със съединителя

    Здравейте колеги, колата е Алфа 159 2.4 200 коня и имам един проблем, който вече започва много да ме дразни, всичко започна ,когато ми се разтропа маховика, покарах така известно време, протече ми и горната помпа на съединителя и реших да сменя маховика комплект със съединител и двете помпи.Сложих LUK съединител с маховик и Валео помпи, още в началото скоростите влизаха малко по-трудно от обикновенно и педала на съединителя отделяше много ниско, но реших да покарам с надеждата да се оправи.След около 3000км колата включваше предавките много трудно, трябваше да влезне някоя и в последстия да включа първа, за да потегля, когато загася двигателя си включва без проблем, пробвах да помпам на съединителя преди да включа, но няма промяна.Смених пак горна помпа като най-лесна процедура,но без резултат.Върнах съединителя и ми го смениха с нов, (видимо по стария нямаше проблем). След смяната с втори нов съединител отново LUK колата се оправи, педала на съединителя беше супер и включваше както преди много леко, но след около 1500км пак започна да включва по-трудно ( не е каквото беше с първия съединител, включва всеки път, но някак трудно). Педала си е нормален с помпане няма промяна и вече нямам идея какво става. Прави ми впечатление, че ако колата се движи леко, включва без проблем и когато включа предавка ако държа натиснат съединителя включва без проблем ако пусна и натисна педала отново пак включва трудно, вече минах още около 1500км и не се задълбочава, но много ме дразни.И двата съединителя са монтирани със скоба за саморегулируеми съединители и маслото на скоростите е сменено с Тутел по спецификация, след което с GM пак по спецификация.Дали се е случвало и на друг? Благодаря!
    Last edited by marto92; 13-02-2023 at 21:08.
    Алфа Ромео 145 1.4ТС

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •