Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Проблем със съединителя

  1. #16
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    какво се случва когато маховика е разбит? кви са симптомите?
    JTDm 170+

  2. #17

    Default

    В началото при студено време или първо стартиране за деня като натиснеш педала на съединителя или го отпускаш се чува едно притракване.

    Ако не го смениш започва на всяко натискане/отпускане на педала на съединителя да трака.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #18
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Здравейте колеги, смених компенсатора в събота, но положението си е същото, май накрая ще излезне, че става нещо в скоростите, или съединителя се напасва, защото от както се затопли времето, започна да включва доста по-леко,като стане пак студено времето, ще видя как е, ако задържи така няма да я пипам повече, защото подозирам, че от тук на там ще се дават много пари без да сме сигурни дали ще има ефект.
    Алфа Ромео 145 1.4ТС

  4. #19

    Default

    Сложи една добавка за бардал за ръчни скорости - на мен ми свърши страхотна работа и от април 2018 досега нямам проблеми с трудно включване:Bardahl Gear Oil - Подобрител на трансмисионно масло BAR-1045 | Bardahl или с това: https://www.bardahl.bg/bg/product/a/6207 в зависимост какво ти е маслото в скоростната кутия.

    Аз съм с първата добавка от 04.2018г. и нямам проблеми досега - преди това при температури под -6 градуса включваше първа и донякъде втора с малко усилие. Това докато е студена скоростната кутия - при първо палене за деня на колата или ако е престояла няколко часа на температура под 0 градуса .
    При затоплено масло в скоростната кутия нямаше проблем с вкарването на скоростите.

    От както я сложиха добавката от тубичката нямам този проблем дори при -12 под нулата. А маслото което източиха от кутията преди това беше сълза - прозрачно, та чак се виждаше през него.

    Една тубичка е достатъчно, ама ако чак толкова не влизат скоростите може и 2 тубички. При мен 1 беше достатъчно.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #20
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Ще пробвам, не ми пречи.
    Алфа Ромео 145 1.4ТС

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •