Results 1 to 6 of 6

Thread: 147 JtDM показва съобщение за изтощена батерия на нов акумулатор и придърпва

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default 147 JtDM показва съобщение за изтощена батерия на нов акумулатор и придърпва

    Здравейте.
    От преди Коледа колата 150hp, почна да изкарва съобщение, че батерията е изтощена, като спра на светофар с включени фарове, навигация, парно/климатик, понякога, рядко и в движение. На Коледа смених батерията, но проблемът остана. Старата беше на около 4г.
    Фаровете понякога дори леко се вижда как мижат, особено със стария акумулатор, който смених след първите няколко такива предупреждения. Боби още лятото казваше, че старият акумулатор е приключил.
    Но нямам време да сляза и да замеря какво и дали зарежда с мултицета, защото съобщението се скрива след няколко секунди, а и обикновено съм на някое голямо кръстовище.Ходих на електричар, той не намери утечки, каза, че алтернаторът зарежда нормално, каза да замеря, като пак изпищи. Уж няма утечка и при изгасен мотор.
    Закарана е при Боби от Екстрийм сервиз в момента и той не открива нищо. Искам да я оправя, не да ми направи проблем, като съм на път извън града или страната.
    Придърпването, за което имам тема тък пак се появи тия дни, като се затопли времето. Боби каза, че нищо не може повече да направи, след като чисти егр клапана с ултразвук и пак го има след чистенето, смени ми и клапана за високо налягане на горивото.
    А придърпването се появява при температура над 13-15 градуса, при по-студено време го няма никакво, все едно няма такъв проблем.
    Някакви насоки или майстор в София, който би се занимавал да помогне?
    Има и още 1 проблем - понякога от колонките отзад или от фабричния събуфер както си карам се чува едно единично, но силно припукване, като изпукване на колконка накъсо или от ел. искра, след което радиото се рестартира и работо нормално. Правеше го миналото лято няколко пъти и наскоро пак го направи веднъж. Не знам късо ли е, но Боби отказа да се занимава с аудиото понеже Bose-то било цялото опитка.
    Благодаря в аванс!
    Last edited by bikerider; 24-02-2023 at 19:33.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •