Results 1 to 6 of 6

Thread: 147 JtDM показва съобщение за изтощена батерия на нов акумулатор и придърпва

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default 147 JtDM показва съобщение за изтощена батерия на нов акумулатор и придърпва

    Здравейте.
    От преди Коледа колата 150hp, почна да изкарва съобщение, че батерията е изтощена, като спра на светофар с включени фарове, навигация, парно/климатик, понякога, рядко и в движение. На Коледа смених батерията, но проблемът остана. Старата беше на около 4г.
    Фаровете понякога дори леко се вижда как мижат, особено със стария акумулатор, който смених след първите няколко такива предупреждения. Боби още лятото казваше, че старият акумулатор е приключил.
    Но нямам време да сляза и да замеря какво и дали зарежда с мултицета, защото съобщението се скрива след няколко секунди, а и обикновено съм на някое голямо кръстовище.Ходих на електричар, той не намери утечки, каза, че алтернаторът зарежда нормално, каза да замеря, като пак изпищи. Уж няма утечка и при изгасен мотор.
    Закарана е при Боби от Екстрийм сервиз в момента и той не открива нищо. Искам да я оправя, не да ми направи проблем, като съм на път извън града или страната.
    Придърпването, за което имам тема тък пак се появи тия дни, като се затопли времето. Боби каза, че нищо не може повече да направи, след като чисти егр клапана с ултразвук и пак го има след чистенето, смени ми и клапана за високо налягане на горивото.
    А придърпването се появява при температура над 13-15 градуса, при по-студено време го няма никакво, все едно няма такъв проблем.
    Някакви насоки или майстор в София, който би се занимавал да помогне?
    Има и още 1 проблем - понякога от колонките отзад или от фабричния събуфер както си карам се чува едно единично, но силно припукване, като изпукване на колконка накъсо или от ел. искра, след което радиото се рестартира и работо нормално. Правеше го миналото лято няколко пъти и наскоро пак го направи веднъж. Не знам късо ли е, но Боби отказа да се занимава с аудиото понеже Bose-то било цялото опитка.
    Благодаря в аванс!
    Last edited by bikerider; 24-02-2023 at 19:33.

  2. #2
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by bikerider View Post
    Здравейте.
    От преди Коледа колата 150hp, почна да изкарва съобщение, че батерията е изтощена, като спра на светофар с включени фарове, навигация, парно/климатик, понякога, рядко и в движение. На Коледа смених батерията, но проблемът остана. Старата беше на около 4г.
    Фаровете понякога дори леко се вижда как мижат, особено със стария акумулатор, който смених след първите няколко такива предупреждения. Боби още лятото казваше, че старият акумулатор е приключил.
    Но нямам време да сляза и да замеря какво и дали зарежда с мултицета, защото съобщението се скрива след няколко секунди, а и обикновено съм на някое голямо кръстовище.Ходих на електричар, той не намери утечки, каза, че алтернаторът зарежда нормално, каза да замеря, като пак изпищи. Уж няма утечка и при изгасен мотор.
    Закарана е при Боби от Екстрийм сервиз в момента и той не открива нищо. Искам да я оправя, не да ми направи проблем, като съм на път извън града или страната.
    Придърпването, за което имам тема тък пак се появи тия дни, като се затопли времето. Боби каза, че нищо не може повече да направи, след като чисти егр клапана с ултразвук и пак го има след чистенето, смени ми и клапана за високо налягане на горивото.
    А придърпването се появява при температура над 13-15 градуса, при по-студено време го няма никакво, все едно няма такъв проблем.
    Някакви насоки или майстор в София, който би се занимавал да помогне?
    Има и още 1 проблем - понякога от колонките отзад или от фабричния събуфер както си карам се чува едно единично, но силно припукване, като изпукване на колконка накъсо или от ел. искра, след което радиото се рестартира и работо нормално. Правеше го миналото лято няколко пъти и наскоро пак го направи веднъж. Не знам късо ли е, но Боби отказа да се занимава с аудиото понеже Bose-то било цялото опитка.
    Благодаря в аванс!
    Бих дал алтернатора за ремонт .Ако имаш възможност покарай колата с елм 327 и някоя безплатна диагностика като Торк или Карскенер да я видиш какво става с напрежението в движение,щото ако има някой кабел да е с кофти изолация на място може и да не се разбере.Акумулатора е добре да се замерва след като я изгасиш и преди стартиране ,но поне една нощ да е стояла за да изключиш от уравнението евентуална повишена консумация при изгасена кола и включена аларма.Имал съм проблем с батерията в сирената на много стара аларма и бая време се чудих какъв е проблема.
    За десетина кинта може да си купиш неограничен лиценз за car scanner и тогава няма да си ограничен само за месец и има повече неща да се виждат.С мултицета си е тегаво ,не че няма да стане с него,но с елм327 и телефона е по-лесно.
    Last edited by 546; 24-02-2023 at 22:44.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Боби каза, че алтернаторът зареждал нормално, и аз като я замервам не намирам нищо нередно, след нощувка я мерих също, беше ок. Нощува и на отрицателни температури навън наскоро няколко дни, нямаше проблем. Проблемът се появява обикновено след спиране на някой светофар. Т.е. при спряла току що кола.
    А това с диагностиката с телефон не съм го правил и е знам дали ще се справя, трябва някой да ми покаже или да гледам видео. Даже не знам с какво да се прикача и какво да гледам.
    А в сервизите изглежда е им се занимава с подобни трудни за намиране болежки на стари коли.
    Добър, проверен майстор на алтернатори в София да препоръчате?
    Last edited by bikerider; 25-02-2023 at 01:57.

  4. #4
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Мисля ,че и сам можеш да се справиш. Нищо сложно няма ,тези програмчета са направени за любители,не е нужно нито да си АЙТИ,нито авто еладжия.
    Палиш колата, закачаш елмчето в буксата, телефона иска парола-обикновено е 1234 и пускаш програмката. И двете програмки са лесни и интуитивни ,има и клипчета как да ги ползваш, ако имаш затруднения питай тук ,вероятно все ще има някой да кисне във форума и да помогне .Не се лъжи да даваш пари за елмче от малките синички китайчета от 4-5 лв.,те издържат най-често около месец два и умират. Но от по-големите стават ,но са и по-скъпички ,този който ползвам в момента е май от над двайсет кинта. Задължително го вадиш от буксата когато колата ще престои повече от десетина минути без да се пали-причината е ,че има голяма вероятност да не се слипнат отделните модули докато е вързан на шината ,а това на акумулатора му идва в повече ,по принцип зависи от колата ,но е възможно и над 15 ампера да консумира при това положение.
    Значи , карскенера ще иска профил на колата, настройваш и тогава го пускаш да се връзва с елма, нищо сложно няма, всичко е на падащи менюта, торка май тръгваше на алфата без такива настройки. Има писано във форума кои елмчета стават директно и кои се преправят за алфите, но няма гаранция ще получиш това което ти трябва, освен ,ако не се изтръшкаш за оргиналка, та затова най-добре вземи на заем от някой колега джвъчка която работи със сигурност.
    Слагаш телефона на стойка и фърляш от време на време по едно око кво става в движение. Ако нещо събаря зареждането не е задължително да записва грешка, но ще го видиш на екрана като спад на напрежението,а може и графика на напрежението да сложиш, по-прегледно е и е по-лесно да се следи защото не трябва да гледаш в телефона непрекъснато ,а от време на време.
    Дано да е релерегулатора с четките на алтернатора,че иначе има вероятност дълго време да благославяш инджинер Тоци Бегали, докато намериш някой инат жичкаджия се съгласи да отстрани проблема.Най-гадно е кола с проблем ,който се появава от време на време и само в движение. Това вероятно Бобо ти го е обяснил предполагам. Успех.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз препоръчвам да изключиш за известно време субуфера и да видиш, как е без него. В него има един дебел кондензатор, който може да прави моментен пробив и това е практически късо съединение. Една от онези джаджи, които се включват в запалката и визуализират напрежението, също може да помогне да разбереш, какво точно се случва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Боби каза, че бил пробит диода на алтернатора и във вторник ще го прави. От там могло да прави и проблем с аудиото, защото токът, който алтернаторът подавал на ниското напрежение бил като крива с непрекъснати падове и скокове.
    Last edited by bikerider; 25-02-2023 at 17:25.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •