Results 1 to 8 of 8

Thread: Маслен радиатор 1.9 JTDm 150 коня

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default Маслен радиатор 1.9 JTDm 150 коня

    Здравейте.
    Някой сменял ли е наскоро масления радиатор на 150-те коня дизел на 147, GT или 156?
    Боби ме изненада с репликата, че никъде не се намира.Е, намира се, тук там в чужбина, на цени все едно ремонтирам нова кола, дето след 2г. няма да я отрежат да се движи тук и там... по 700-800лв.
    Та въпросът ми е тия китайските радиатори, дето ги водят универсални и се продават в комплект с маркучи по 1м (което ми се струва прекалено дълго), стават ли за нещо различно от чеп за зеле или да търся оригинален от морга, който я живее, я не...
    На Боби като му показах един такъв без маркучи само рече, че трябвало маркучи да му се произвеждат. Та вие с какво ги сменяте вашите, ако въобще сте сменяли някога?
    Гледах тук, че някои колеги са си правили маркучи на разклона за Банкя, та ако могат да ми направят, един такъв радиатор дали не е вариант, по-добър от гробищарка?
    https://www.ebay.com/itm/40298072192...mis&media=COPY

    Или този направо с маркучите:
    https://www.ebay.com/itm/18543360952...mis&media=COPY
    Last edited by bikerider; 03-03-2023 at 12:00.

  2. #2
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Здрасти,

    Такива са цените на новите.
    Аз на моето старо GT го продадох за около 100лв ако не се лъжа. И маркучите за още 100.
    Може да си направиш сметка. Алфите, противно на каквото говорят хората в България, са си скъпи автомобили за поддръжка.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Бих ги дал, ако не ме караха да не си карам колата зимата в София след 2г. Ама като ще я тотализирам по принуда, както си писал, просто не си заслужава толкова пари за нов. А аз никога не съм казвал, че Алфата е евтина за поддръжка, това е реплика на момчетата в Екстрийм сервиз.

  4. #4

    Default

    Ако няма здрави по моргите, слагайте или универсален радиатор или топлообменник масло-антифриз.
    Ако е направено кадърно няма причина да не работи нормално.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Да, накрая сложихме от кола донор. Просто не си струва нов за тия ограничения, които готвят на дизелите в градовете от скоро.

  6. #6

    Default

    Тия ограничения трябва да се случат първо в цялото западно полукълбо, после в по-напредналите азиатски държави, и може би 5-10 г. по-късно ще се прилагат и при нас.



  7. #7
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Въпросните 'ограничение' от няколко години са факт в западните държави и големи градове. В Белгия в големите градове под Евро 5 дизел влиза само срещу заплащане.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Най-големият бъзик е, че получих честитка от Белгия, че съм карал с тая кола през декември (която вече не може да се движи там заради екотъпотиите) с 56км/ч в някякво си село...без аз въобще да съм бил в Белгия през цялата минала година, без тая кола някога да е била в Белгия с този си номер. Обжалвах, преди повече от месец, още няма резултат.
    Макар че като гледам италианци и германци в последните дни, може да има шанс да им дойде обратно акъла в горните глави...

    Още един въпрос - колата си дойде без вписано евро 4 в талона от Холандия и съответно в КАТ отказаха да я напишат евро 4 и на техническия прегледа ѝ дадоха измислената бг категория 2. Ако взема сертификат от Ауто Италия и преизвадя талона, ще мине ли за 3 на следващ преглед или заради годината на производство пак ще я отрежат?
    Last edited by bikerider; 16-03-2023 at 16:12.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •