Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Ниво на течността за чистачки

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    Varna
    Posts
    14

    Default

    Най-външните са ми къси (автоматично регулират височина при палене ), средният ми е мигач с габарит и най-вътре до скудетто ми е дълъг фар. Крушките са D1s на Осрам, скоро сменях и двете на късите

  2. #17
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Сигурен ли си че е така, както си го написал, както и че не е имало външни намеси? Средния фар на всички е с халогенна крушка.
    Click image for larger version. 

Name:	SX_285.jpg 
Views:	20 
Size:	62.0 KB 
ID:	172866
    Това е фарът ми. Bixenon Саморегулиращи са .. сами си коригират височината.
    Click image for larger version. 

Name:	SX_286.jpg 
Views:	10 
Size:	94.3 KB 
ID:	172867
    Светят много добре .. супер доволен съм.


    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Кое точно от това, което съм написал не е вярно?
    Щом си с би-ксенон, на кой фар ти стои клапата?
    Бас държа, че е на външния.

    Защо ксенон не е удачен за дълга светлина и поради това, се ползва би-ксенон, би трябвало и сам да си отговориш, надявам се.
    * че BiXenon означава къси и дълги светлини в една крушка - фар.

    Отвори книгата на алфа 159 и потърси BIXENON ще намериш. По- горе в снимката също ще видиш, че е BI-Xenon без да е в една крушка.
    Не аз измислям думите и стандартите.
    Много са удачни за дълги свелини, Xenon светят отлично ..
    Трябва да е заводски проектиран фарът за такива светлини и няма никакви проблеми.
    Last edited by flipz; 01-05-2023 at 13:02.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Click image for larger version. 

Name:	SX_285.jpg 
Views:	20 
Size:	62.0 KB 
ID:	172866
    Това е фарът ми. Bixenon Саморегулиращи са .. сами си коригират височината.
    Click image for larger version. 

Name:	SX_286.jpg 
Views:	10 
Size:	94.3 KB 
ID:	172867
    Светят много добре .. супер доволен съм.



    * че BiXenon означава къси и дълги светлини в една крушка - фар.

    Отвори книгата на алфа 159 и потърси BIXENON ще намериш. По- горе в снимката също ще видиш, че е BI-Xenon без да е в една крушка.
    Не аз измислям думите и стандартите.
    Много са удачни за дълги свелини, Xenon светят отлично ..
    Трябва да е заводски проектиран фарът за такива светлини и няма никакви проблеми.

    За пореден път доказваш, че не познаваш колата си, не разбираш, какво ти говорят, не си запознат с основни технически решения, наименования и стандарти, но за сметка на това, не спираш да се репчиш.

    Ето какво представлява твоят фар:



    Както е видно, ксенон баластът е един, ксенон крушката е една и всичко това е поместено във външния фар. Би-ксенонът е пластина, която се задвижва по електромеханичен способ и стои пред ксенон крушката. Когато фарът трябва да свети, като къса светлина, пластината закрива приблизително половината от рефлектора. Когато фарът трябва да свети, като дълга светлина, пластината се отваря и открива целия рефлектор.
    Това се прави, защото ксенон крушките са неудачни за дълги светлини поради това, че им трябва време за да се запалят на номиналната си мощност.
    В случая с би-ксенона, крушката вече е запалена а когато включиш дълги, само пластината се отваря, но това отнема няколко милисекунди.
    Във вътрешния рефлектор, нормално има халогенна крушка, също за дълги светлини, но нейното предназначение е за така наречения светлинен клаксон.

    Ако при теб във вътрешния рефлектор има ксенон, значи някой нещо е кръжочночил по тази кола.

    Толкова ли е трудно да застанеш пред колата и да накараш някой да превключва къси - дълги. Тогава ясно ще забележиш, че външните фарове променят разстоянието на което светят. Чува се и щракането на клапата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    Varna
    Posts
    14

    Default

    Сега остава да се надявам да съм с би-ксенон . От обикновен ксенон за би-ксенон труден ли е ретрофита?

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Трябват ти рефлекторите с лупите и системата с подвижната пластина:

    https://retrofitlab.com/products/alf...non-headlights



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За пореден път доказваш, че не познаваш колата си, не разбираш, какво ти говорят, не си запознат с основни технически решения, наименования и стандарти, но за сметка на това, не спираш да се репчиш.

    Ето какво представлява твоят фар:



    Както е видно, ксенон баластът е един, ксенон крушката е една и всичко това е поместено във външния фар. Би-ксенонът е пластина, която се задвижва по електромеханичен способ и стои пред ксенон крушката. Когато фарът трябва да свети, като къса светлина, пластината закрива приблизително половината от рефлектора. Когато фарът трябва да свети, като дълга светлина, пластината се отваря и открива целия рефлектор.
    Това се прави, защото ксенон крушките са неудачни за дълги светлини поради това, че им трябва време за да се запалят на номиналната си мощност.
    В случая с би-ксенона, крушката вече е запалена а когато включиш дълги, само пластината се отваря, но това отнема няколко милисекунди.
    Във вътрешния рефлектор, нормално има халогенна крушка, също за дълги светлини, но нейното предназначение е за така наречения светлинен клаксон.

    Ако при теб във вътрешния рефлектор има ксенон, значи някой нещо е кръжочночил по тази кола.

    Толкова ли е трудно да застанеш пред колата и да накараш някой да превключва къси - дълги. Тогава ясно ще забележиш, че външните фарове променят разстоянието на което светят. Чува се и щракането на клапата.
    Прав си. Грешката е моя. Къси и дълги са в едната Xenon крушка D1S външният фар.

    Ксенонова крушка за автомобилни фарове.
    Употреба: къси и дълги фарове.
    Обозначение: D1S
    Last edited by flipz; 02-05-2023 at 11:23.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    Varna
    Posts
    14

    Default

    Би-ксенон се оказаха даже хаха, сега пръскалките и нивото на течността остана да оправя

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •