Results 1 to 6 of 6

Thread: няма комуникация на релето за подгряване със компютъра

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default няма комуникация на релето за подгряване със компютъра

    Здравейте колеги.От доста време имам проблем с паленето.Сутрин като вкарам ключа няколко пъти пали но ми изписва че имам проблем с подгряването.На диагностика излиза че релето няма връзка с компютъра.Ще помоля запознатите за помощ.Явно има прекъснат кабел защото пробвам три релета и проблема е същия.Подгревните свещи са нови и тествани с кабелите им като се виждат че зачервяват.На топъл двигател няма проблем пали от раз.Ако я пусна на скорост също пали веднага.На студен двегател на стартер иска въртене около 5-10 секунди и тогава пали и изпушва малко.Ако може да ми дадете инфо къде да търся проблема че идва зима.Благодаря предварителн

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За кой мотор иде реч?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    1.9 120 коня.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Веригата през която ECU-то "вижда" релето за подгрева, трябва да се провери:

    ECU конектор A пин 52 (жълт проводник) >> реле за подгрев пин 5 (сив проводник със зелена ивица). Въпросната връзка минава през междинен конектор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Мерси колега.Жив и здрав.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Провериха кабелите и са ок.От 5 пин на релето има връзка с 52 на буска А на компа.Проверени са свещите и кабелите всичко е ок.Слагаме друго реле и пак имам грешка .Преди два месеца смених компа но и със стария и новия пак същото.Този кабел който е на буксата на релето има връзка и с 92 на буксата на компа.
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Веригата през която ECU-то "вижда" релето за подгрева, трябва да се провери:

    ECU конектор A пин 52 (жълт проводник) >> реле за подгрев пин 5 (сив проводник със зелена ивица). Въпросната връзка минава през междинен конектор.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •