Results 1 to 14 of 14

Thread: Обикновена газова или газов инжекцион на Алфа 164 - 93г.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Sofia (PanchBeach)
    Posts
    54

    Default Обикновена газова или газов инжекцион на Алфа 164 - 93г.

    Здравейте колеги!!!Алфата е с новия мотор без делката.Все повече се замислям за газова защото с тоя бензин не се издържа вече.По 10лв. на ден и то само за 20-30км. до работата ми писна да давам!Да не ви казвам колко давам за едно излизане да се повозя ей така за кефа от колата!Попрочетох това онова и разбрах че с газовия инжекцион колата си вървяла и харчела колкото на бензин.Този критерии най-много ме интересува!Четох че и с обикновената газова пак можело да върви колкото на бензин ама не ми се вярва много!Кажете при тая Алфа обикновената газова добре ли работи и какви пари е?Четох че ГИ е към 1000-1200лв.,което не е малко,но ако наистина разхода и вървежа си остават същите бих си взел такава.
    Alfa Romeo 164 W1 2.0 TS
    Fiat Ulysse 2.1 TDI
    Fiat Punto 1.6 16V HSD

  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ми и двете могат да се монтират, логиката казва да избереш ГИ! При обикновена АГУ, ще имаш една загуба от около 10-15% мощност /при разход около 10-15% повече в литри/, ламбда контрола пооправя малко нещата /от към разход/.
    Бе дори при тия неудобства пак си е ефтинко де, с тия 10 кинта ще минаваш поне 70-90 км. което си е 2-3 пъти повече.
    Ако сложиш ГИ, разхода ще е приблизително колкото на бензин, а и вървежа /почти/ и тия 1000-1200 се избиват за 10-15 000 км. освен това снижаваш възможността от детонации почти до нула, към цялата работа ще трябва да добавиш 2-4 литра бензин щото ГИ преминава на газ към 40 градуса /според настройката/....и има и още много и...ма всеки сам си решава!
    Мен ако питаш слагай конвенционална АГУ, със симулатор за дюзи и ламбда, както и ламбда контрол, подходящи защити /кихащи клапи и др./ цената ще е около 550-600 и почти няма да имаш ядове, освен това след около 7-8000 км. ще си избил инвестицията
    Ако имаш още въпроси - питай, ще помагаме с колегите колкото можем
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Влади, а тази конвенционалната с какъв вид превключване се гласи по температура или по обороти?
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  4. #4
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ми има го и в двата варианта, но аз предпочитам на обороти. Аз съм с конвенционална АГУ и превключвател на 3000, сутрин карам около километър на бенз...бе колкото да държа дюзите в кондиция /и да отлепи стрелката на Т/, а през деня паля и форсирам почти веднага...така на 10 л. газ отива и окло литър бенз - тва за лятото, зимата карам повече на бензин, понякога карам почти само на бензин.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #5
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Добре де правила ли ти е детонации досега? Мисля да сложа обикновено газово .... 1000 лв за инжекцион не се връзва с пробега , който правя за година а и тази кола още година две ще я търкалям

    П.с.
    Чувал съм да слагат кихалки по колектора??? Има ли такова изпълнение?
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  6. #6
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default ГИ или...

    Значи всичко което е написано тук е така ! Въпреки това ще добавя, че при конвенционалната през зимата се създават повече неприятни проблеми поради факта , че можеш сам да определиш кога да превключиш на газ ръчно или с авт.ключ и ако не ти е загрял добре изпарителя ще трябва принудително да потдържаш високи обороти а това е много пагубно за студен мотор! Докато ГИ е разумна система от по-ново поколение и това неудобство е избегнато, като е въведено софтуерно регулиране на температурните параметри на запалване при летен и зимен режим и това зависи само от компа!
    А разхода на газ е с 1-1/5л повече от бензина но разхода на пари е около 2 пъти по-малко
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Sofia (PanchBeach)
    Posts
    54

    Default

    Мерси за изчерпателните отговори!А с този ГИ как можеш да си караш само на бензин без да минаваш на газ?При 15% по-малко вървене и по-висок разход си мисля че в дългосрочен план ГИ си е доста по-добър варянт.А какво мислите за ГИ втора ръка?
    Alfa Romeo 164 W1 2.0 TS
    Fiat Ulysse 2.1 TDI
    Fiat Punto 1.6 16V HSD

  8. #8
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Как ли?

    Quote Originally Posted by Above&Beyond
    Мерси за изчерпателните отговори!А с този ГИ как можеш да си караш само на бензин без да минаваш на газ?При 15% по-малко вървене и по-висок разход си мисля че в дългосрочен план ГИ си е доста по-добър варянт.А какво мислите за ГИ втора ръка?
    Ами и при ГИ си има превключвател със свето индикация и при желание може когато поискаш да си превкл.на бензин,дори има и звуков зумер,който да ти напомни че налягането на газта в бутилката е паднало и трябва да заредиш,затова е добре да се оборудваш с бутилка мин.40л! А за втора ръка , според мен трябва да е доста по евтина и да си каже мнението специалист,пък и отпада гаранцията...индивидуална преценка! Успех!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  9. #9
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Четох някъде конвенционална е 450 лв доплащаш за ламбда контрол 400 лв = 800 лв с монтаж Добре де какъв е смисъла тогава като 900 лв е ГИ ? или нещо са се объркали газаджиите ли?
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Yon
    Четох някъде конвенционална е 450 лв доплащаш за ламбда контрол 400 лв = 800 лв с монтаж Добре де какъв е смисъла тогава като 900 лв е ГИ ? или нещо са се объркали газаджиите ли?
    Ламбда контрола не е 400лв,а е 150
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Здравейте, имам Алфа 146 1.6 от месец, твърдо сам за Газ, но още се лутам, с пласмасови колектори сам.... Някой да е монтирал конвекционална уредба, майсторите не дават гаранции, страх ги е... Виждал съм монтирани клапи, но на други коли...
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  12. #12
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Не рискувай !

    Щом си с ПМ колектори задължително ГИ! Не ризкувай, че последствията са доста скъпи!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    Ламбда контрола не спасява от детонации даже при неправилно функционирано може да предизвика такива. Имах демонтиран Ламбда контрол ама замина на колегата на Пунтото.

  14. #14

    Default

    Колега зависи от майстора дали ламбда контрола ще предизвика детонаций. Има едно правило че когато слагаш ламбда контрол диаметъра на дифузьора трябва да е с 2мм по малък тогава вероятноста да се появят детонаций е доста намалялиа. Ламбда контрола не само намалява разхода както беше казал един колега по нагоре а и увеличава динамиката на колата. Това се дължи на факта че ламбда контрола подържа сместа винаги нормална при всички обороти на двигателя. А за ламбда контрол от по 400лв има но са само върхови модели и не си заслужава да ги слагате.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •