Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: колата ми изгоря - дали има някакъв общ проблем тук?

  1. #16
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Направи ми впечетление, че в последно време много коли се САМОЗАПАЛВАТ.
    Преди година, един познат се сбогува с Фолксваген Пасат 1,9ТДИ, именно заради това. Както си шофира, колата се запалва. Изгоря за секунди.
    Аудите но един друг приятел се запали пред един магазин за авточасти, отново без никаква причина/явна/.
    Онзи ден, както си чакам на светофара, един микробус пред мен, през 2-3 коли се запачи както си очакваше зелената светлина
    Имате ли представа на какво може да се дължи това?
    Дали си е нещо нормално за новите коли, или е просто стечение на обстоятелствата, всичко това да се случи в такъв кратък период?
    Не че съм експерт ама тва се случва ако ти са стари или от времето маркуч някои с бензин или кво е там се къса и си е** майката. На майка ми се запали реното се оказа от скъсан маркуч. Добре че не е имало мн бензин и че мамчето беше ок!
    Нищо чудно ... особено по тия жеги .. доста коли се запалиха .. тука из нашия град на няколко приятели не им изгоряха колите ... но е кофти ако се случи .. дано повече да няма такива жеги и всичко да бъде нормално
    Това, че причината не е явна, не значи, че я няма Wink Рацерите най-много страдат, тъй като докато показват, колко са печени и ръчкат колата, повишават неимоверно температурата в изходящите колектори и доста често, това води до нагряване до червено на катализатора (или първото гърне), намиращ се в коша и от там става...мазало!!! Гумени съединения, кабели, пластмаси... Те това е...
    Аз преди години се запалих!
    Причината беше износено платно на бензиновата помпа и незавита свещ от един "изключително съвестен" майстор.Преживяването остави у мен доста неприятен спомен.


    Причина за подпалване е кофти поддръжка и некадърни ремонти.
    Отделно маса народ си мисли, че двигателния отсек е склад за пластмасови опаковки с масло и гориво. Отделно и парцали напоени с масло. Какво да кажа, може ли нормален човек да върши такива глупости?
    Ето няколко мнения от друг форум, който мисля, че отговарят на въпроса - бусове,аудита,vw,рена и др. - Дали проблема е в Алфа ? ...
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  2. #17
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    важното е ти да си наред!!!

    http://youtube.com/watch?v=Ryj4cDMu5QA

    виждал съм снимка на горящо самозапалило се 599 фиорано не на писта!!!една приятелка видяла в италия как ГТ се самозапалва пред нея и това преди 2 години,но това си е до кола, подръжка и разбира се късмет!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  3. #18
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    важното е ти да си наред!!!

    http://youtube.com/watch?v=Ryj4cDMu5QA

    виждал съм снимка на горящо самозапалило се 599 фиорано не на писта!!!една приятелка видяла в италия как ГТ се самозапалва пред нея и това преди 2 години,но това си е до кола, подръжка и разбира се късмет!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  4. #19

    Default

    Здравейте на всички! Не исках да отварям нова, а исках да споделя това http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...=1&tabNumber=1
    Стана ми много чудно как точно и поради каква причина е изгоряло самото купе на спайдара?

    ПП: Последните 2 снимки се вижда цялостното изгаряне на купето Снимки, които дори ми изглеждат страшни...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #20
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Здравейте на всички! Не исках да отварям нова, а исках да споделя това http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...=1&tabNumber=1
    Стана ми много чудно как точно и поради каква причина е изгоряло самото купе на спайдара?

    ПП: Последните 2 снимки се вижда цялостното изгаряне на купето Снимки, които дори ми изглеждат страшни...
    Не че съм разбирач, но според мен тук става въпрос за умишлен палеж.

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Bonev View Post
    Не че съм разбирач, но според мен тук става въпрос за умишлен палеж.
    Може и това да е...просто е грозна гледка за мен
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #22
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    за мен колата е олята и запалена умишлено няма как да е друго според това как се вижда ,че е горяла
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •