Results 1 to 9 of 9

Thread: стъклата ми се разтропаха

  1. #1

    Default стъклата ми се разтропаха

    колеги при мен се забелязва следния проблем:

    като си спусна малко страничните прозорци и почва едно тракане да си ебе майката! знам че е нормално да подрънкват стъклата ама то тва не се трае!!! плюс това от скоро като си свалям стъклото на шофьорската врата и захапва уплътнението от въртешната страна - много е дразнещо. помагайте хора че не издържам!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default re

    ами иди да ти ги понаместят,сваля се вътрешната врата-първо винтчетата,имаше зад колоната май,отдолу под вратата също,отгоре отпред на вътр.врата,като вдигнеш подлакътника на вратата също..и после се вдига нагоре,защото е хваната допълнително на някакви щифчета,после трябва да ти стегнат болтовете за наместването на стъклата,може да са поразхлабени
    Alfa Romeo GTV 2.0TS 16V

  3. #3

    Default

    при мен също понякога поскърцват когато не са в крайно горно положение, но аз съм кабрио и е допустимо някак си, кабриолетите имат леки осуквания все пак. При тебе не трябва да е така....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  4. #4

    Default

    Нормално е да се разскърцват и разстракват колите ни по-тези пътища дето имаме. Аз я имам от 2 месеца и мога да кажа, че се промени звука по паважа, от както я имам до сега. От Пловдив съм и често споменавам кметя, като карам из кварталните улички, а пък и по булевардите също! Иначе не знам защо скърцаш колега, моята е кабрио и ако искаш да се успокоиш, ела да чуеш кво става на паважа или като минавам бавно през дупки. Тва е, след 5 години става каруца.
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS 16V 150 CV
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 150 CV
    Fiat Bravo 1.6 GT 100 CV
    _________________
    Skype: glavnia

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    33

    Default

    съгласен съм friend4eto от пловдив за гадния паваж ебава маиката на сичко. Та като се свалят корите на вратите има по 1 болт наи доло на държачите (шините) на стаклата те са реголируеми и от там малко или много се обира и луфта които се получава за гадното тропане 2 рото място е горе гумата коиато води стаклото тя също може да се понатисне малко за да се прибере и да е по платна по стаклото (внимавайте само да не прекалите защото ефектът е прищипване на гумата при сваляне на стъклото ) дано съм помогнал...

  6. #6
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Натягат се много лесно и се регулират. Ако имаш път към СтЗ аз съм човека! Ше ми отнеме не повече от час.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    pirdop
    Posts
    41

    Default

    Днес се видяхме май с теб в Ст. Загора. Обясни как става да се пробвам да ги наглася и мойте че са ми много нагоре и трудно ми се затваря вратата,все трябва да ги свалям по-малко.
    Alfa Romeo GTV-2.0T.S.-155hp
    Alfa Romeo 156-1.6T.S.-120hp

  8. #8
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Ако е само само за реглажа, значи сваляш кората, вдясно и вляво от двете страни от горе имаш две гайки, на самата врата, сваляш малко стъклото надолу, и точно тези гайки ти държат ограничителите на стъклото. Нама да ти обяснявам на какъв принцип е механизма. Засичаш къде са ти били гайките, развиваш ги леко и ги натискаш пак леко надолу. Затягаш, притвряш леко, ако не е напаснато повтаряш пак същата процедура. Имай предвид че съвсем леко преместване надолу или нагоре на ограничителите, оказва голямо влияние на положението на стъклото. Това е цялата философия, не е трудно нерви да имаш!!!!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad
    Ако е само само за реглажа, значи сваляш кората, вдясно и вляво от двете страни от горе имаш две гайки, на самата врата, сваляш малко стъклото надолу, и точно тези гайки ти държат ограничителите на стъклото. Нама да ти обяснявам на какъв принцип е механизма. Засичаш къде са ти били гайките, развиваш ги леко и ги натискаш пак леко надолу. Затягаш, притвряш леко, ако не е напаснато повтаряш пак същата процедура. Имай предвид че съвсем леко преместване надолу или нагоре на ограничителите, оказва голямо влияние на положението на стъклото. Това е цялата философия, не е трудно нерви да имаш!!!!
    Потвърждавам напълно!
    Внимавай също и за успоредността да се запази. И като е разглобена провери всички други болтчета дали са затегнати.....от дупките се разхлабват и тракат.....особенно тези които движат по водача! Успех!.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •