Results 1 to 11 of 11

Thread: Маркуч за климатика

  1. #1
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default Маркуч за климатика

    Днес ходих да зареждам климатика.След всички проблеми с компресора,най после стана и се зарадвах,че след близо 7 години в тая кола ще духа и студено,но НЕ.Напълниха я,вклуих климатика и след като вдигна налягане се появи облък дим.Гръмна единия от маркучите.

    Препоръчайте ми някой свестен майстор,който да не ми одере кожата.Трябва маркуч около метър,2чашки и накраиник за компресора.В сервиза ми казаха 87лв,което ми се вижда много.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Pleven
    Posts
    11

    Default

    Един съвет от мене сваляш маркуча с накрайниците и търсиш сервиз за хидравлични ремонти питай някой багерист каде си правят маркучите там ще ти махнат накрайниците и ще ти сложат нов маркуч пресоват ги.

  3. #3
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    Сервиз за хидравлични маркучи има на околовръсното срещу ОМВ-то на Бояна.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Свалил съм го маркуча. В сряда ще имам време да ходя да го нося.

    Телефон не знаеш ли на тези на околовръсното?

    Други предложения къде ги правят?

    Също ми трябва и магазин за резервни части за климатици.Системата е правена за фреон Р12 и трябва да се преработи на Р134.Трябват ми преходниците който се навиват на тръбите за накрайниците на Р134.В сервиза в който ходих веднъж ми ги предложиха за 22лв двата,в събота за същите ми искаха 44лв и не мисля да ходя повече там.
    Знаете ли къде има такъв магазин освен В&В на Ботевградско?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Pleven
    Posts
    11

    Default

    Накрайниците изобщо неса ти проблем просто трябва системата да се изчисти от старото масло и което е най вече в компресора и да се зареди с масло за 134 фреона се зарежда и през тия щуцери само трябва да се сложи етикет че системата е с Р134 .На моя еспеис така съм направи каде ще се занимавам да сменям щуцерите. Аз имам р12 все още но съм от Плевен.

  6. #6
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Системата е напълно празна.Компресора съм го разглобявал и нямаше масло в него.Вече има но не съм сигурен какво е.Понеже е сменян компресора е за Р134, а ми го заредиха онзи ден с Р12 когато гъмна маркуча и не разбрах какво масло му сипаха.Щуцерите за Р134 няма как да станат на Р12 без тези накрайници. То не се сменя нищо.Само навиваш накрайниците и готово.Р12 ми казаха,че бил по-скъп и било по-добре да се преработи на Р134.Понеже гледам,че се занимаваш с климатици,колко струват тези накрайници горе долу,да знам с колко ще ме метнат.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Pleven
    Posts
    11

    Default

    Незнам тук не се продават ама нали ти казвам че маркучите на манолетрите се завиават на твоя щуцер директно и не е нужен преходник преходника е евентуално после по тях ако няма табелка да се рзбира че е за 134. тоест не са важни щуцерите. А маслото което са сложили е заминало вече през спукания маркуч. Щуцери може да ти направи всеки стругар.просто трябва да ти пратя чертеж с размера им.

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Може,ама никой не иска да я напълни така.Казват ми,че трябва да си ги купя задължително.

    А би ли ми ги пратил? Ще ми спестиш много време и разходи.Обещавам,някога ако се видиме да почерпя.

    keffo@abv.bg
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Pleven
    Posts
    11

    Default

    Утре ще видя как съм с времето и ще разровя дали ги имам ако не ще ги сваля размера от моето купе.

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    ОК,ще чакам.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #11
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    В младост 2 ми я пълнят без никакви проблеми с новият газ без да се налага да сменям накрайници, ако искаш пиши ЛС за подробности.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •