Results 1 to 15 of 15

Thread: малко помощ,моля

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default малко помощ,моля

    значи колата както си карам и изведнъж няма мощност и като,че ли не се включва търбото? На 3200 оборота се включва за секунда и дърпа ,но эа кратко и пак спира!!! От какво може да се получи това?Ако дебитомера неработи,нормално ли е да прави този проблем?А и колата загрява за 5 минути до 90 градуса и след 5 минутки спада на 70 като работи на празен ход... Алфата е 156 2.4JTD ,99 година
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Пиши за каква кола става въпрос явно е дизел но дай повече инфо за да могат колегите да ти помогнат
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3

    Default

    Аз имах същия проблем с ускорението след 3200 оборота.
    Проблема беше в дебитомера! Беше ми откачена буксата. Идиотите в кат като се ровели за номера на Двигателя са я откачили, и аз се чудя какво и е на тая кола та невърви във високите обориоти.
    Погледни си буксите, ако всичко е закачено , според мен ти е заминал дебитомера.
    И все пак както бате Бобо казва - Диагностиката ще покаже наи-добре.
    Аиде със здраве
    http://luchi.bg/ Парапети

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default Re: малко помощ,моля

    при мен след 2000 оборота пак неще да върви!не е след 3200? само эа момент при високи обороти почва да дърпа както трябва,но после пак същото
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  5. #5

    Default

    Диагностика му е маиката !!
    Така може само да гадаем !!
    Прежали 20лв и отиваи
    http://luchi.bg/ Парапети

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default Re: малко помощ,моля

    сега видях,че по маркуча който вкарва въздух в турбината има нагар от масло и от там дето се свързва с турбината има те4! Но интересното е,4е непуши от ауспуха?Сугурно проблема е в турбината... Може ли да се кара колата с този пробем известно време и до какво може да доведе евентуално?
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Дори и да има масло, това не значи, че не ти бачка турбото. Послушай Диабло и дай 20 лева за диагностика, много е вероятно да не е от това

    Иначе зависи колко е това масло от турбината. В този въздуховод се включват и картерните изпарения и лееко омасляване и спичане с прах е нормално, съм чувал. Виждал съм масло да си капе откровено от въздуховода, което е сигурен признак за заминали лагери на турбото, но въпреки това то надува яко. Аз бих те посъветвал, ако течът на масло е голям и губиш доста масло от двигателя , да отидеш на турбо-сервиз. Ако не ти пипа много маслото, карай и да не ти пука за сешоара
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    ....Колкото и банално да звучи-може и да е дебитомер, ама диагностика му е майката и не карай така дълго, не я мъчи колицата... а гасне ли или просто губи мощност на тези обороти, както си караш нормално.?

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default Re: малко помощ,моля

    не гасне,а просто набира след 2000 оборота така както и до тях т.е все едно колата няма търбо!по едно време над 3000 дърпа за секунда и до тук!дебитомер маи не е,защото го откачих и направих едно кръгче и ефекта беше нулев!казаха ми че имало Калдиолиметър{или нещо такова беше} които определя нивото горивната смес от инжекционата система към мотора?
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    ......Нивото на горивната смес...? бах мааа му.... тва понятие го има само при карбураторите. Пълните инжекциони и дизелите впръскват Гориво, а не смес под определено налягане.То се разпрашава на много фини частици, за да има по добро изгаряне с въздуха, който влиза в цилиндрите през всукателния колектор. Не съм сигурен че този дето ти го е казал това разбира много от коли....

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default Re: малко помощ,моля

    свалихме и почистихме маркучите от маслото и сега колата върви по добре! на 3-4-5 скорост търбото си се вклучва на 2100 оборота някуде и колата върви нормално,но на 1-2 предавка пак е мудна за6тото по бурзо се качват оборотите и незнам какво и става?несъм я карал на сервиз още понеже тези "майсторите" разбират колкото и аз и говорят на изуст!!!

    Онзи ден колата загря по един баир до 100 градуса [за около 10 минути] и перката не се вклучи,а предишния ден се вклучи на 92-93 градуса!! знае ли някои куде точно се намира термостата?
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: малко помощ,моля

    Quote Originally Posted by athilaaaaa
    свалихме и почистихме маркучите от маслото и сега колата върви по добре! на 3-4-5 скорост търбото си се вклучва на 2100 оборота някуде и колата върви нормално,но на 1-2 предавка пак е мудна за6тото по бурзо се качват оборотите и незнам какво и става?несъм я карал на сервиз още понеже тези "майсторите" разбират колкото и аз и говорят на изуст!!!

    Онзи ден колата загря по един баир до 100 градуса [за около 10 минути] и перката не се вклучи,а предишния ден се вклучи на 92-93 градуса!! знае ли някои куде точно се намира термостата?
    Добре щеше да е, ако бяхте почистили и кулера, защото маслото намалява силно топлообмена, макар и това да не може да е основната причина да не върви колата, особено, ако кулерът е наврян като при моята на място, където се обдухва много слабо от насрещния поток.
    Иначе по принцип турбото си се включва доста по-рано от 2100 оборота при комънрейлите, на тези обороти просто идва максималният въртящ момент и затова може би така си мислиш. А въобще чува ли се да надува турбината? Примерно на ход при 1500 оборота като подадеш газ би трябвало да просвисти и да тръгне да ускорява.

    Аз не разбрах съвсем добре защо на 1-ва и 2-ра предавка е мудна, пък същевременно оборотите се качват много бързо
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Това че е загряла до 100 гр. по всяка вероятност не е от термостата. И моята стига на тежък баир почти до 100 а съм с нов термостат

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default Re: малко помощ,моля

    да турбото почва да свисти 1500-1800 оборота и ве4е не тече масло от него! Колера непосмяхме да го пипаме,само шапката отгоре му свалихме но не ни се видя да има масло по него? А за ускорението на 1-2 предавка и аз не си го обяснявам просто по едно време на 2-ра почва да дърпа колата както си трябва но само за секунда...иначе на 3-4-5 предавка си върви нормално! Оба4е като загря онзи ден до около 100 градуса и перката не се пусна,май ще я закараме на диагностика скоро това би трябвало да се хване откъде идва
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  15. #15

    Default

    колега провери си маркучите.
    AR 146ti-на части,AR 156 1.8 TS ex,BMW e30 for fun,AR 146 jtd-ex,Manta-project,AR 155 на части,AR 145 на части,AR 147 Ducati Corse

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •