Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Искам да си заредя климатика

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Смолян
    Posts
    44

    Default Искам да си заредя климатика

    Като я купувах казаха, че трябвало само да се напълни...

    Къде да отида за да проверя тази работа. Искам да го заредя с фреон. В автосервиз ли се ходи или в "хладилен" сервиз?
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 90 hp 1996

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами най- добре в специализиран сервиз за авто- климатици.

    И се моли да е само пълнене, че стават издънки понякога.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Има и друга уловка. Както може да се досетиш в повечето сервизи са папагали и незнаят много за компресора.

    Имам предвид, че ако само трябва да се долее те нагасват да излееш всичко първо и послле да го напълнят с колкото пишело по книга фреон. С обяснението, че не знаят колко има в момента.

    Намери си майстор, които зная какви налягания трябва да има компресора при включен и изкючен. Другия вариант е отиваш при някой и го научаваш как да го прави.

    За моя съм решил да взема една тояга и да ходя при някой, който ми е на близо.


  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    77

    Default

    Прави са колегите,4е не вси4ки разбират.Аз моя си го напалних преди няколко дни в един нов сервиз зад автомивката в Борово,на светофара на България и Тодор Каблешков.За 700 грама ми взеха 65лв. А събира общо 900.Пи4а си има каталог и там гледа какъв ти е климатика.После го вразва кам една машина и тя прави вси4ко-проверява има ли те4ове,долива масло,ако трябва,вакумира и накрая ти допълва.Мисля 4е е добре,защото ми бяха казали,4е за 100 грама взимат 10лв.
    Alfa Romeo 145 QV 2000

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Намери си сервиз в който имат специална машина за тая работа.Аз вчера бях в такъв имат една машина BOSCH ,която ти вади разпечатки колко ти е източила,колко после ти е доляла ,дали държи вакуум ,всичко си прави сама процедурата отне ок.20 мин.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  6. #6
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    аз за климатика ходих в Импас 56! останах доволен, бързичко я оправиха!
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    26

    Default

    не знам за вас но аз си ходя от две години в едно гаражче пича с само с тва си вади хляба. Последно бях там вчера с новата колица нямаше грам фреон вклячи я в систеват напълни я провери налягането за около две минути и ме изпрати по живо и по здраво. Олекнах с 40 кинта само.
    Доволно!!!!!!!
    alfa romeo 33 1.5
    alfa romeo 145 1.6 boxer

  8. #8
    Младши алфист ChinaLord's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Има едни много добри пичове на 4-ти километър малко са забити по преките ама имат всичко и не взимат скъпо.
    ...I ain't talkin' bout Playboy
    'Cause silicone parts are made for toys...


    Alfa 156 1.6 TS

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    41

    Default

    Ако минаваш през Пловдив-0888/926546 Краси също има нова машина,и може да работи с нея
    146 1.4T.S. 98 бивша

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Смолян
    Posts
    44

    Default

    Направих като koko_33. Намерих едни пичове, включиха го към нещо си, казаха че е ок, напълниха и сега духа, като отворен фризер. (40 лв.)

    НО!

    След като минах 10-тина километра имам впечатление, че загрява малко повече. Преди заковаваше малко над 80, сега стрелката е малко повече над 80. Освен това 2-3 пъти ми загасна, като спра на светофар...

    Защо така?

    Иначе - хладничко добре!

    В жегите климатика постоянно ли го държите включен, а на място като чакате. Бе въобще как се ползва...
    Досега колите ми все са биле без клима!
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 90 hp 1996

  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Bakalov
    ...В жегите климатика постоянно ли го държите включен, а на място като чакате. Бе въобще как се ползва...
    Досега колите ми все са биле без клима!
    Като ти е горещо - включваш, като ти захладнее - изключваш. В големите жеги трябва да внимаваш, че при чистия климатик няма регулация на температурата и се изстива по-лесно, щото бичи само студ. Трябва да му свикнеш как да завърташ копчето. Иначе на празен ход не се изключва.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by Bakalov
    Направих като koko_33. Намерих едни пичове, включиха го към нещо си, казаха че е ок, напълниха и сега духа, като отворен фризер. (40 лв.)

    НО!

    След като минах 10-тина километра имам впечатление, че загрява малко повече. Преди заковаваше малко над 80, сега стрелката е малко повече над 80. Освен това 2-3 пъти ми загасна, като спра на светофар...

    Защо така?

    Иначе - хладничко добре!

    В жегите климатика постоянно ли го държите включен, а на място като чакате. Бе въобще как се ползва...
    Досега колите ми все са биле без клима!
    Кажи къде отиде, че да си проверя и аз моя, щото понякога (най-често на място) духа хладно, вместо студено.

    А на някой да му е правило впечатление, че колата губи обороти, работейки на място с включен климатик или това си е нормално?
    146 1.3 боксер 96г.

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by koko_33
    не знам за вас но аз си ходя от две години в едно гаражче пича с само с тва си вади хляба. Последно бях там вчера с новата колица нямаше грам фреон вклячи я в систеват напълни я провери налягането за около две минути и ме изпрати по живо и по здраво. Олекнах с 40 кинта само.
    Доволно!!!!!!!

    коко_33, кажи и ти приятелю, къде е твоя човвек, че вече 2-ра година си карам и не съм го проверявал този климатик...
    146 1.3 боксер 96г.

  14. #14
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default клима

    за да нямаш фреон значи има пропуск в системата.там е високо налягане и за сьжаление няма да минеш само с зареждане.успех
    0888515205

  15. #15
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Във Ванто имат също техника да го презаредят. Дори повече... доколкото съм го видял (тепърва ще ходя и аз), връзва се към инсталацията в съответните точки и после следва автоматична програма по подръжка...
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •