Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113

Thread: Alfa Romeo 159...Заслужава ли си....?

  1. #1

    Default Alfa Romeo 159...Заслужава ли си....?

    Привет на всички във форума...Изчетох доста статии за Алфа 159... виждам тук всички сте фенове на марката, но все още се чудя да стана ли един от вас!? ... Още като видях 159-ката, разбрах че е любов от пръв поглед... няма такава висия прсто.... тук идва и голямото НО.... От малък съм луд по колите, но в главата ми от тогава се е оформило мнение->италианските коли--> дизайн->несравним, двигатели->добри, здравина->никаква... незнам защо им се носеше тая слава... сега нещата са доста по-различни, но....... с 2 думи искам да си взема кола дето да си я карам 10години и да не мисля за смяна...
    Карал съм досега все немски и японски автомобили... като цяло мнението ми е че по-здрава кола от японската няма, по-добра возия от немската също... Наистина искам да чуя съвети или поне добре обосновани мнения... Харесал съм Алфа 159 2,4 JTD 200hp..и понеже съм заделил някой друг лев, смятам да има екстри, които ще вдигнат цената на колата почти двойно, но за тези пари мога да си взема серийно оборудвам нов VW Touareg.... Останах с добри впечатления от пишещите във форума... бъдете честни..... кое да избера? Поздрави на всички!

  2. #2
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Добре дошъл колега първо.Нали се сещаш че тук 98% от мненията ще са в полза на 159 ,но аз мисля,че на твоя въпрос за здравината на тази кола ще може да се говори след още 1-2-3 години,защото е прекалено нова като модел и още не си е" показала рогата" .Но все пак,как ще се представи една кола,зависи много от добрата и КАЧЕСТВЕНА подръжка.А относно Туарег-а имам приятели в сервиза на ФВ и с абсолютна сигурност знам,че това е най-проблемния модел на Фолсваген,той поне вече се е "доказал"
    Та така,май не ти бях много полезен,но все пак помисли по-сериозно за 159-ката и успех.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  3. #3

    Default

    Явно е,че не си от тези 99% от хората с пари в BG,които като чуят кола и си представят германското знаме,макар че и на теб ти минават подобни мисли.
    Я зарежи този дялан с теслата Tуарег и яхвай италянския убиец.Така ще се отличаваш от тълпата,защото Туарег има под път и над път.
    Сега се сещам и за друг вариант за отличаване от тълпата-четиривратото Мазерати.Е,не е Алфа,ама пак става
    156 1.8 TS

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by zabolokor
    Явно е,че не си от тези 99% от хората с пари в BG,които като чуят кола и си представят германското знаме,макар че и на теб ти минават подобни мисли.
    Я зарежи този дялан с теслата Tуарег и яхвай италянския убиец.Така ще се отличаваш от тълпата,защото Туарег има под път и над път.
    Сега се сещам и за друг вариант за отличаване от тълпата-четиривратото Мазерати.Е,не е Алфа,ама пак става
    не е ли Алфа, не ми го хвали....
    Иначе си прав, че хората с 159-ка показват собствен стил.... абе много клоня към Алфата... нека пишат още хора в темата.. всяка мнение е полезно Поздрави!

  5. #5

    Default

    Мотор на който си се спрял 2.4дизел....е много здрав...вече го има и във вариант с 210 конски сили. Като стане колата на 10 000км те водиме "тайно" да и сложиме един чип да стане 240-250коня и 500+НМ...

    Мотора е може би най-добрия в клас си дизел до 2 500кубика...все пак технологията коман райл е измислена от Фиат и за пръв път е въведена в Алфа 156 през 1997година. През 1987 първата дизелова кола с директно впръскване е Фиат Крома....Тоест всички легенди за Френски и Немски дизели, са си до някъде плод на нашенската фантазия.

    Та още веднъж двигетеля е супер и за момента е най-подходящия мотор за тази кола.

    Разход градско ще ти дава около 10 на 100. Извън градско според зависи от теб

    Колата като комфорт и седене на пътя е уникална. Каране по магистрала с 180-220км/ч е абсолютно ненатоваращо и общо взето е като усещенето с 130-140км/ч все едно караш Пасат.

    На международния тест проведен от АутоМотор анд Спорт 159 би всички конкуренти в класа си на 5 от 6 основни динамични теста. Част от теста на видео клип го има в една от съседните теми.

    Спирачките също се отлични, предните апарати са Брембо 2 бутални с диаметър 330мм. Според различни тестове в списания колата спира от 33 до 37метра. Повечето спортни коли спират за около 35-36метра, но за спирането от голямо значение е с какви гуми ще ти дойде колата. При всички положения обаче искай да си с 18цоливи джанти, също имай на в предвид, че като решиш да си взимаш зимни джанти много малко 17ки влизат заради огромните спирачни апарати отпред...тоест бъди готов да минеш на вариант грозни 17ки...или да си вземеш още един комплект 18ки. Естествено може да ползваш фабричните джанти и за зимните и за летните гуми, но много трябва да внимаш къде си сменяш гумите...

    Купето беше започнато като съвместна разработка на Алфа и СААБ (Фиат и Генерал Моторс) в последствие обаче Сааб се отказаха, понеже от дълги години са пред фалит а това купе им се оказа прекалено скъпо. Тоест базата на която е създадена Алфа 159 се ползва само от нея за сега и от Брера....това шаси е едно от най-здравите въобще в автомобилната индустрия....има тест при който се мери при какъв натиск купето почва да се усуква....за сравнение с 156 е почти два пъти по-здраво това на 159 и с около 40% по-здраво от това на новото БМВ 3та серия. Здравината му естествено се отразява пряко върху теглото на колата, за това тази с 2.4дизела е около 1740кг. с около 200++кг по тежка от БМВ 3та серия. На краш тестовете колата се представя перфектно, но дано никога на никой не му се налага да пробва тази здравина.

    Окачването отпред е с двойни носачи по нов дизайн в сравнение с 147/156/ГТ и общо взето е доста здраво. Отзад е изцяло нова разрабтка мултилинк. Ако направиш тест драйв може да пробваш да се "разходиш" от крайно ляво в крайно дясно платно на цариградско (естествено ако няма други коли) с резки маневри, за да усетиш колко стабилна е колата.

    Фарове задължително трябва да са ти би-ксенон...благодарение на големите си лупи 159ката има едни от най-добрите фарове в момента.

    За музика 1000лв. или там колкото бяха за БОСЕ системата си заслужават, звука е много добре балансиран и за да го устиш изцяло си вземи един ОРГИНАЛЕН диск, не някъв с МР3....затвори се в колата и слушай...добре е да е нещо интрументално, за да чуеш целия музикален спектър. Единственото по-слабо място е може би суб-уефера...не че е слаб, но аз лично предпочитам малко по-плътен бас.

    Предни и задни парктроници са задължителни като екстра.

    Три-зоновия климатроник е само около 200-300лв. като екстра и си заслужава да го имаш, ако тръгнеш да возиш малки деца отзад.

    Задната седалка на се сгъва при седан версията, но има ски тунел.

    Колата е доста широка, за това искай задължително да е с ел. прибиращи се странични огледала.

    Като цветови избор на мен лично ми допадат най-много Алфа Червено и Черния цвят....вече май няма Черния металък със син оттенък, некъв нов вариант мисля изкараха. Но ако избереш черна кола, при всички положения си вземи с червена кожа, това е перфектна комбинация за тази кола.

    Вече се предлага и спортния пакет TI "Туризмо Интернационале" ако имаш повече свободни пари, пакета е добър....Колата идва със спортни седалки,волан,педали, скоростен лост, прагове и още куп дребни глезатойки...единственото което ме дразни поне мен са хромираните странични огледала.

    Ako имаш още въпроси питай....

    пс: ако станеш член на клуба, може да ползваш 17% намаления при сервизното обслужване на колата.

    пс2: Таурега си го избии от главата ако не искаш да имаш тежки главоболия, добър джип с перфектна цена е Хундай Санта Фе или там както се водише новия им модел...а и прилича на Таурега.



    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6

    Default

    Е това се казва подробно описание.... времето ще покаже дали ще подкарам италианската красавица.... и ако това стане ти ще си първия почерпен колега.. Евалата..

    Иначе още кати въпроси ме интересуваха какво ще рече перления цвят(заслужава ли си 4000лв това нещо) и още един --> по снимки забалязвам че навигацията е голяма, но може ли да си вържа тунер и двд към нея?

    Поздари още веднъж за страхотния отговор!

  7. #7

    Default

    Перления цвят не е препоръчителен за БГрия....защото и при най-малката драскоти трябва да се пребойдиса цялата кола....а и не знам дали някой може да го направи като хората тук. Иначе колата ще е страшно красива с перлен цвят....тоест хамелион.

    Относно навигацията, по-добре е в колата да си инсталираш една навигация на Пионер, тя си има и двд и тунер и всичко и влиза точно на 159ката....утре ще намеря снимки и ще ги постна тук.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    след този коментар надали аз ще съм от полза!мога много неща да кава,но ще кажа само,че журналистите на АУТО БИЛД казаха/-механиците на БМВ и 3-та сериа за длъжни да се примирят с факта,че АЛФА 159 е по-добрия автомобил!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  9. #9
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    а и вече я има Q4 тоест 4X4 210 коня
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  10. #10

    Default

    Благодаря на всички за мненията .. Мисля че няма да се намери човек, който да оспори факта, че 159-ката откъм визия може да засенчи марки от високия клас..... невероятна е просто...... за другите и качества наистина е малко рано да говорим (просто още е прекалено нова в България).... няма как да подмина факта обаче, че докато разглеждах mobile.de и направо паднах като видях броя обяви на Alfa 159.... Има 60стр с 20 обяви на всяка от тях.... това са 1200автомобила пуснати за продажба (за справка някъде из форума прочетох че са произведени 4000 и нещо автомобила до момента ), като няма автомобил с пробег над 20 000км.... (а в някои обяви пробега е 1500-2000км )... Знам, че всички сте фенове на марката (може да се каже че и аз), но ако бъдем реалисти незнам дали има човек, който ще даде 30 000евро и ще си пусне колата след 1500км за продажба! а в този ред на мисли ако колата се представя зле в Германия, НА техните пътища почвам да си представям как ще е тук

  11. #11

    Default

    Произведени са 4000 броя
    Да не ти се губи една нула
    Тези които гледаш в мобиле.де на 1500км. са тестови автомобили за тест-драв, купени от дилърите с доста сериозна отстъпка и сега пуснати за продажба
    Има всякакви други марки автомобили на този принцип, не само "159" - провери
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  12. #12
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    zadai po-detailno tyrsene,primerno samo na dieseli nad 200konq i vij kolko povtarq6i se obqwi ima,a sys 100% sa proizvedeni nqkolko pyti po 4000!za primer proveri audi a8 4.2 tdi,kolko obqvi ima za prodajba kato izleze po sy6toto vreme s alfata na pazara kato ima6 vpredvid 4e audito struva 3 pyto kolkoto alfata i pak sa po na 20000-30000 hilqdi!

    izvinqvaite 4e pi6a na latinica ama typiq mi komp blokira to4no kogato ve4e bqh napisal teksta i se iznervih qko
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  13. #13

    Default

    май не съм прочел като хората --> 4300автомобила са продадени само за декември месец... което значи че една 0 наистина ми е избягала ... Това за дилърските автомобили не го знаех... обявите за алфи на 20 000 - 30 000км явно няма защо да ни притесняват (в Европа си е практика кола да се сменя на толкова

  14. #14

    Default


    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Еваларката за ревюто Аз я поразгледах таз летяща чиния благодарение на петко и трябва да кажа че тва си е бая истинска кола - взети са от старите жтд-та най-здравите и доказани неща, добавени са нови шокарийки и освен всичко друго има много инжинерна мисъл в тоя модел много мислено и много изпипано

    Само тоя волан тип "welcome to the future" хич не ме кефи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •