Results 1 to 9 of 9

Thread: Сутрешно почукване

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default Сутрешно почукване

    Сутрин като запаля трактора (2.4 ЖТД) за около 4-5 секунди има някакво тропане от мотора подобно на онова на туинспарковете от вариатора.

    Тъй като много от кюмур не разбирам някой ще ме светне ли какво е? Масло ли не вдига, демферна шайба ли е .....


  2. #2
    Запален алфист Димо's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Провери да не би да е от ремъка ! Понякога обтегача се бъзика и в началото не опъва както трябва. Когато спреш с предната дясна страна на колата близо до стена или в затворено помещение, по-силно ли го чуваш ? Изчезва ли след известно време на празен ход или чак когато тръгнеш ?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2000 г.

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Ремъка си е опънат добре. Шума е само 4-5 секунди. Ако подам газ веднага след запалването шума изчезва почти веднага.

    Преди да си купя трактора и ходех и гледаш други ЖТД-та при първо палелне така потропваха. Тогава ми споделлиха, че е от по-бавното подкачване на маслото при тези двигатели.

    Та въпроса ми е дали е нормално.

    Във форума има писано за демферната шайба, но нея не я знам как тропа и не мога да преценя.


  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy
    Във форума има писано за демферната шайба, но нея не я знам как тропа и не мога да преценя.
    споко - тя тропа тропа и накрая се разбива и изплюва обслужващия ремък на конци - демек ако е от нея оно ше си покаже

    ако е от демферната има разлика в шума при включен и изключен климатик
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by Nikiboy
    Във форума има писано за демферната шайба, но нея не я знам как тропа и не мога да преценя.
    споко - тя тропа тропа и накрая се разбива и изплюва обслужващия ремък на конци - демек ако е от нея оно ше си покаже

    ако е от демферната има разлика в шума при включен и изключен климатик
    Аз имам един цилиндър по-малко, ама викам да се включа
    Зависи колко е разбита тая шайбичка Но със сигурност не трака само 4-5 секунди в началото при палене.
    Нали повдигачите са хидравлични, може и оттам да трака докато подкачи масло...знам ли.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    А как трака от кофти свещ за подгряване?


  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Свещите при комънрейлите са повече за украса На последните версии даже чувам, че нямало вече такива свещи
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Свещите при комънрейлите са повече за украса На последните версии даже чувам, че нямало вече такива свещи
    ммм... Тц.. в грешка си...
    Всеки път когато е малко по хладно сутрин ми тропа, като на 4 цилиндъра... имам изгоряла свещ, и около 10-15 сек. има леко тресене на двигателя(докато мига и лампата за подгрева, която показва че има изгоряла свещ)
    Иди на диагностика и ще видиш от какво точно е !!!!
    http://luchi.bg/ Парапети

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0
    ...
    Е аз цяло лято и есента миналата година карах на една подгряваща свещ и не съм забелязал тропане и тресене. Единствено при минус 10-15 моторът в първите секунди след като запали работи леко гъгнещо, но после си оправя гласа. Това е на мойта, дето е 4 цилиндъра

    Когато мига лампата вече свещта е угаснала, така че връзка няма между тресенето и подгревът. Веднъж като гръмне нафтата и онея гаснат. А студен дизел си тресе повече от обикновено, но това е нормално и не е през първите няколко секунди, ами докато дигне леко температурата
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •