Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64

Thread: Температура на мотора!!!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    30

    Default Температура на мотора!!!

    Абе колеги, да ви попитам ... извън градско температурата ми е закована на 90 градуса. Обаче вчера ми се наложи малко 4 часа интензивно градско каране в задръстване (бях в Букурещ) и температурата ми се качи почти до 110 градуса (следващата чертичка след 90), при което спирах климатик, пусках парно и вентилатор на максимум, за да се завърне индикацията малко над 90 ;(. Мотора ми е на 5к км след основен ремонт. Водната помпа е сменяна, термостата работи, вентилатора на радиатора също се включва. Къде може да е проблема?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    9

    Default

    Нормалната температура е от 81 до 105 гр.На около 94-95гр. включва перката на вентилатора.Мисля , че след основен ремонт двигателя грей малко повече за известно време.,а в задръстване и при висока температура 110гр. са почти в норма и няма място за притеснение?
    Alfa Romeo 156,1.8TS,1999

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Абсолюто същото положение и при мен. С повишаването на температурите понякога в градски трафик около 110. Бех на диагностика вс ОК върти и2те степени, общо взето кога иска си загрява кога иска не. От 3 седмици никакъв проблем всеки ден в задръстването си държи 90. Това което ми идва на идея че цяла зима колата е ползвана относително рядко и за 5 месеца не е достигала 90 градуса нито венъж т.е. не е отварял и термостата и евентуално може да е спекъл или да не е отварял напълно когато загрява. След 4- 5 пъти на 105 - 10 градуса за сега поне е ОК иначе и аз пусках парното.Бих ти дал съвет ако отива към 100 слез да видиш върти ли перката и дали е топъл радиатора като за 100 градуса, нещо което аз не се сетих като пусках парното понеже сам приел че върти, пробвах на место а и на диагностиката - е да ама ако ти отвори термостата ,ако не отвори не върти. Та ако термос. си отваря кога си иска ще загрява и колата кога си иска. Аз се надявам моя моя да се е "разработил" но при следващо загряване го сменям незабавно. Надявам се да съм полезен ити желая успех.
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    30

    Default

    Абе 110 градуса не са ли много? Къде може да се прочете нещо по темата?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97

  5. #5

  6. #6
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега, ти сигурен ли си, че наистина ти е 110C температурата?
    Ако я гледаш на прибхора на конзолата, може и да си излъган. Аз също имах проблем преди време и сменях термостат, но при мен нещата бяха, че извънградско държеше на чертата между 50 и 90C което трябва да е 70C, а на място или по светофарните задръствания вдигаше до отметката на 90C. След като ходих оня ден на диагностика при Бобо и ме викна да видя на компютъра какво показва при 70C показание на прибора на конзолата, вече спрях да вярвам на този уред - реалната температура беше 82.7C. Както и да се гледа 12.7C не е малка разлика, така че да не се окаже, че и твоя уред не показва вярно и температурата ти е съвсем нормална - да се мени в зависимост от външната температура и режима на каране (извънградско, градско, задръствания) от 81 до 105C. Затова най-горещо ти препоръчвам да отидеш на диагностика и да разбереш каква е истината.
    Last edited by AlfaMan; 01-12-2008 at 21:29.

  7. #7

    Default

    Прибора не винаги отчита правилно....ако я закачиш на уред който отчита температутата която вижда екуто можеш да видиш други неща....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не се шашкайте. Нормално е. При други коли не сте го виждали този проблем понеже тените уреди не са толкова чувствителни от колкото на алфата. Примерно на немските. Закрепя 90 и соти така. Но дефакто мотора не е винаги на 90. На алфата просто показва точно. Наистина е възможно да достигне 110, но това за кратко не е проблем. При всички абтомобили е така. Вземете един инфрачервн термометър и мерете блока на която и кола ще да е. Ще видите, че температурата се променя постояно. Просто при повечето автмобили уреда не отчита малките промени за да не се шашка шофьора.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9

    Default

    всичко над 100 градуса не е нормално....!!!

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами миите си радиаторите бе хора. Аз от как измих моя не съм вдигал над 95 градуса. Иначе преди да го измия и аз редовно бях на 110.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Вземете един инфрачервн термометър и мерете блока на която и кола ще да е. Ще видите, че температурата се променя постояно. Просто при повечето автмобили уреда не отчита малките промени за да не се шашка шофьора.
    А трябва ако питат мене......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    А трябва ако питат мене......
    Има и нещо друго. На мен преди ми показваше по-малко от 90. След сравнение с термометър се оказа, че и двата датчика ми отчитат по-ниска температура от реалната. Смених ги с нови на EPS. Новите започнаха да показвт точно. Виждал съм и такива които показват повече. Така че е добре да се провери изправноста им. Може би това което показва на уреда в купето, не е съвсем като действителноста.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Моята кола извън града забива температурата както е на снимката и не мърда грам. В града вече вдига 90, а в задръствания и повече. Термостата е сменян с Бер, както и датчика на термостата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 06122008(003).jpg  
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Това нормална температура ли е за извън градско? Моята в Студено(хладно) време по магистралата държи около 80 82 градуса....в Града си заковава 90 и не мърда. Тези температури добри ли са?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз ви се чудя как колите ви заковават точно на еди колко си градуса и край. Моята стрелка постоянно се движи между двете чертички като не стига до чертичките а се движи между тях палвно и леко се качва на горе после пада на долу и пак на горе
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •