Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: Температура на мотора!!!

  1. #31
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Топло е , температурите се вдигат и темата също.
    Четох в чужд форум че :
    първа скорост включва на 98 градуса
    втора на 103
    ииии ми се струват високи тези стойности.

    Моята включва на около 96 според FES.

    При вас на какви температури включва ?
    ...

  2. #32
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Според мен са 92-първастепен.
    98-втора степен.
    Ма то в жегите климатика си бачка с него и вентилатора.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #33

    Default

    Аз с оригиналдЪ термостатче което е на 78-82, рядко чувам перки, иначе на 92 първа, 2 никога не съм я чувал, освен заради климатика
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #34
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Thumbs up

    И аз съм така, ама радиатора ми е от магазина стрелката ми е като залепена на 90гр зима и лете

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #35
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Педи месец смених радиатора, като след това се наложи да регулират стрелката показваща температурата на охл. течност, защото показваше, че съм прегрял (към 130 градуса), а всъщност диагностиката показва 93 и се включва първа степен на перката. Сега само в задръстване, в каквото попаднах преди 3 дни в Бургас, се качва към 90 градуса и то при 30 градуса навън. Иначе при 90-100 км/ч поддържа около 60 градуса, на магистралата при 120-130 км/ч около 70градуса, при продължително спускане заковава под 50, всичко това при спрян климатик, при пуснат показанията са малко по-високи. В заключение амплитудите в показанията са високи, но както казват колегите уредите са ни много чувствителни и в комбинация с нов радиатор ме кара да не се притеснявам, че показанията не са константа през цялото време.

    ALFA 156 1.8 TS 98'

  6. #36
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by borouu View Post
    Педи месец смених радиатора, като след това се наложи да регулират стрелката показваща температурата на охл. течност, защото показваше, че съм прегрял (към 130 градуса), а всъщност диагностиката показва 93 и се включва първа степен на перката. Сега само в задръстване, в каквото попаднах преди 3 дни в Бургас, се качва към 90 градуса и то при 30 градуса навън. Иначе при 90-100 км/ч поддържа около 60 градуса, на магистралата при 120-130 км/ч около 70градуса, при продължително спускане заковава под 50, всичко това при спрян климатик, при пуснат показанията са малко по-високи. В заключение амплитудите в показанията са високи, но както казват колегите уредите са ни много чувствителни и в комбинация с нов радиатор ме кара да не се притеснявам, че показанията не са константа през цялото време.

    ALFA 156 1.8 TS 98'
    Колега имаш проблем

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #37
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колега имаш проблем
    Какъв ?

  8. #38
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by borouu View Post
    Какъв ?
    Ако температурите които споменаваш са верни!!!
    Може би термостат...
    НО първо провери дали тези цифри които споменаваш са точни, щом са ти пипали нещо по уредите........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #39
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Ако температурите които споменаваш са верни!!!
    Може би термостат...
    НО първо провери дали тези цифри които споменаваш са точни, щом са ти пипали нещо по уредите........
    Просто ми нагласиха стрелката да показва 93 градуса, спрямо включването на перката. Не мисля, че е термостат, защото има парно...

  10. #40
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by borouu View Post
    Просто ми нагласиха стрелката да показва 93 градуса, спрямо включването на перката. Не мисля, че е термостат, защото има парно...
    Ако наистина ди държи такива температури колата си за термостат, но както ти е написал Халясчо първо трябва да си сигурен че тия температури са реални.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #41
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Е, как ти я нагласиха стрелката бре? Какви майстори има само....Гледай да не ти нагласят и стрелката за горивото, че ще буташ...
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  12. #42
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    По това , което чета тук може при мен да не работи първата скорост и да включва когато стигне температура за втора. Т.е. резисторите и/или релето за първа. А може и датчика за температурата или друго...
    ...

  13. #43
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Ако имаш Ecuscan, вземи си тествай релетата. Ако работят и термостата не ти е сменян никога - със сигурност е той!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  14. #44
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by borouu View Post
    Просто ми нагласиха стрелката да показва 93 градуса, спрямо включването на перката. Не мисля, че е термостат, защото има парно...
    Мале какви майстори. И какво като има парно? Сега в жегите остава и да няма Според мен датчика ти е за смяна първо ако си с един на термостата или ако си два този на блока е за уреда в купето.

    Вземи един инфраред термометър или нещо друго за мерене и си измери реалната температура. Като падне под 50 градуса бутни радиатора и виж какво става. Ако е топъл колкото термостата е топъл значи термостата е за боклука.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #45
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Мале какви майстори. И какво като има парно? Сега в жегите остава и да няма Според мен датчика ти е за смяна първо ако си с един на термостата или ако си два този на блока е за уреда в купето.

    Вземи един инфраред термометър или нещо друго за мерене и си измери реалната температура. Като падне под 50 градуса бутни радиатора и виж какво става. Ако е топъл колкото термостата е топъл значи термостата е за боклука.
    С един датчик съм, който е чисто нов. Проверявал съм разширителния съд и радиатора, когато уреда в купето ми показва около 60 градуса- не парят на пипане, което значи, че е реалната температура(при около 60 градуса водата започва да пари на пипане)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •