Results 1 to 10 of 10

Thread: Имам проблем :(

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    12

    Default Имам проблем :(

    Може ли колата да ми глъхне и да пука от кум въздушния филтър ако ми е развалена "ламбда сонда"/сменил съм дебитомера/ а когато е студена не го прави.
    PLS помогнете
    ALFA ROMEO 145 1.4 T.SPARK 16V `00

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default маи

    Ако си на газ може да ти е от газовата уредба. Иначе май неможе да е от ламбда сондата.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    77

    Default

    Не може да е от сондата. Щом го прави само като е топла има нещо което не работи както триабва когато загрее.Но със сигурност не е от сондата,когато тя се прецака има съвсем други симптоми. Какво зна4и от към ваздушния филтър? От там го 4ува6 или ? Този проблем според мен едва ли е сварзан с горивото по ниакакав на4ин.По скоро е нещо по токовете,не мога да кажа нищо конкретно така.Провери ли си свещите,пониакога се слу4ва някоя да работи добре като е студена,но като загрее да запо4не да прекасва.Със сигурност ще триабва да запо4неш методи4но да проверяваш на ред.Успех!
    Alfa Romeo 145 QV 2000

  4. #4
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Мойта пукаше в колекторите от неправилно зацепен ангренажен ремък
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #5

    Default Re: Имам проблем :(

    Quote Originally Posted by kenzo
    Може ли колата да ми глъхне и да пука от кум въздушния филтър ако ми е развалена "ламбда сонда"/сменил съм дебитомера/ а когато е студена не го прави.
    PLS помогнете

    Аз имам по скоро обратния проблем, като е студена ми "глъхне" - смених Ламбдта. От нея спряха да ми играят оборотите.
    А как реши че трябва да сменяш дебитомер - в смисъл какво прави колата кагато е за смяна на дебитомер? Или отдавна беше...
    Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark 16V, 2000

  6. #6
    започва да се пристрастява siso22's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ruse
    Posts
    36

    Default :(

    и аз имам същия проблем само че при мен е и като е студена и като е топла не го прави постоянно и като изляза извън града икарам дълго време с една и съще скотост и почва да пуши ама мноо после гръмва и се опрвя и спира да пуши и то само като см извн града някои знае ли от кво е


    Пиши не кирилица колега повече няма да превеждам

  7. #7
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    siso22, почисти си картерната вентилация
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #8
    започва да се пристрастява siso22's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ruse
    Posts
    36

    Default

    я само ми раззясни кое по точно е картерната вентилация и мс се пак за отговора


    ===========================
    Използвай Кирилица - смятай го за последно предупреждение, всяко следващо мнение на маймуница се трие директно!
    pr_00f

  9. #9
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Това са тръбите, които излизат от картера и влизат в капака на клапаните. Там има един сепаратор, който се запушва с гадости и нямаш вече вентилация, т.е. всичките гадости влизат в колекторите, изгарят в цилиндрите, колата се спъва, изпушва през ауспуха и като ги изгори се оправя за момента. Мисля че има вече теми във форума за този проблем. Стигало се е даже до отваряне на двг и смяна на сегменти заради тоя сепаратор от майстори дето не разбират
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #10
    започва да се пристрастява siso22's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ruse
    Posts
    36

    Default

    мс мноо пич тои баща ми работи в сервиз и мисля че ще се справи мс

    Последно предупреждение за писане на кирилица,форума си има правила ,при още едно цялата тема отива в небесата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •