Results 1 to 6 of 6

Thread: Побърка ме тая мръсница (156)

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default Побърка ме тая мръсница (156)

    Става въпрос за 156 2.0 ТС.
    От два месеца се появи един проблем - не иска да пали и трябва да чакаш десетина минути и после няма проблем. Това го правеше веднъж да две седмици. Канех се да ходя на сервиз, но все не стигаше времето. Вчера пак го направи този номер на една бензиностанция. Само, че този път запали след почти час. И като се почна от там - изгасна ми на средата на един булевард, после на едно кръстовище и така по 1 час висене докато реши да запали. Дори едни от пътна помощ (носеха една 146) слязоха за да ми дадат визитка . На последните кръстовища предвидливо отбивах в страни и чаках като идиот да и дойде желанието. За 4 часа прекосих София и я зарязах в квартала.
    Днес реших да я пробвам и нещата са много по-зле - в движение прекъсва. След като я спрях на място и подадох повече газ, при връщане оборотите се колебаеха толкова много, че и светваше лампата на маслото и бам - пак умря.
    Сега проблема с диагностиката стана сериозен. Ще трябва да се обадя на онези пичове от пътната помощ да я закарат до сервиза.
    Има ли някой предположение какво може да и е?
    156 2.0 TS

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default d

    лошо ами мисля че никои няма да може да ти даде отговор без диагностика
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  3. #3

    Default

    Имах подобен проблем,макар и не в такива мащаби.Оказа се дебитомер.Все пак ти си знаеш-диагностика му е майката.
    156 1.8 TS

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    и аз имах подобен проблем с друга кола, оказа се дебитомер
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  5. #5
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    има вероятност да е и датчика на Хол, но най добре се обади на бобо, той може да ти направи диагностика и на място , телефона му го има в Обш технически - Сервиз Екстрийм Тунинг
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    Мерси за отговорите.
    Дебитомера го смених преди по-малко година. Мисля, че е нещо свързано с някой датчик за температурата. Аз съм пълна лейка в тази област, но ми се струва, че има зависимоост защото докато е стдена няма проблеми.
    Ще се обадя на Бобо тия дни и дано се навие да дойде, че не ми се занимава с дърпания. Ще пиша какво е развитието.
    156 2.0 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •