Results 1 to 14 of 14

Thread: Труден избор

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default Труден избор

    Здравейте!тук се подвизавам от скоро.до сега карах Ланча дедра 2.0 16v .В момента съм се ориентирал към 166.четох много и се бях спрял на 2.4 jtd днес един съсед ме притесни много (италянските дизели са наи скапани).моля помогнете със съвети и впечатления всичко ще ми е от полза.благодаря ви предварително.
    Какво му трябва на човек?
    Италянска кола и хубава жена!!!

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Правилно ти е казал. А, че най-здрави са 1.6Д, дето на голф 2 са ги слагали каза ли ти?

    Прочети какво пише за тоя двигател из форума, има го не само на 166, а и при 156. Не са сериозни тея комшийски изказвания, ше знайш
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Точно това правя.Чета колкото мога повече.никога не съм имал дизел.луд съм по италянските коли.до момента само разочарованиe TIPO 1.6 ie DEDRA 2.0 16V ремонти по всичко за което се сетите.искам най накрая да покарам спокойно някоя италянска красавица
    Какво му трябва на човек?
    Италянска кола и хубава жена!!!

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Joro 166
    ...искам най накрая да покарам спокойно някоя италянска красавица
    Ми 2.4ЖТД е твоя двигател значи
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Като търсиш из София дизел 166 за себе си, намери и една за мене, че вече съм болен по нея. Във Варна като ги питам за 166 и ми казват че е екзотика, тука се търсят бързооборотни коли, т.е. с бърза възвращаемост на парите дето търговеца е вкарал- Голф, Опел, Рено, Ауди и т.н. А пък окачването на 166-та ще го борим някак си.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    СЪС СИГУРНОСТ НЯМА ДА Е ОТ БЪЛГАРИЯ.ТУК ТЪРГОВЦИТЕ ЛЪЖАТ ЗА ВСИЧКО.ТОВА КОЕТО ТЕ ТВЪРДЯТ ЧЕ СА СМЕНИЛИ МОГА И САМ ДАГО СМЕНЯ И ЩЕ СЪМ СИГУРЕН А НЕ ДА СПЕСТЯТ НЯКОЯ РОЛКА И ДА МИ СЛОЖАТ ДОБАВКА ПРОТИВ ДИМ .ПОСЛЕ ВИКАТ КОЛАТА Е НА НЯКЪВ ДИТО ПОЧИНАЛ ПРЕДИ 3 Г И Е САМО НА 70 000 ДА Е ЧУДИШ ЩТО РОДНИНИТЕ МУ СА ЧАКАЛИ ДА И ПАДА ЦЕНАТА ПРЕЗ ТИЯ ГОДИНИ.
    Какво му трябва на човек?
    Италянска кола и хубава жена!!!

  7. #7
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Не на тъкива надписи дето пишат българските продавачи като (колата е перфектна, гаражна, един собственик, "бил инвалид" и др.) не вярвайте, и кола около 2000г. на 70000км чесно няма тъкава.Или ще е някъкво чудо, или трябва да се повярва на по-горните надписи
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default Re: Труден избор

    Quote Originally Posted by Joro 166
    Здравейте!тук се подвизавам от скоро.до сега карах Ланча дедра 2.0 16v .В момента съм се ориентирал към 166.четох много и се бях спрял на 2.4 jtd днес един съсед ме притесни много (италянските дизели са наи скапани).моля помогнете със съвети и впечатления всичко ще ми е от полза.благодаря ви предварително.
    днес един съсед ме притесни много (италянските дизели са наи скапани

    оооо йес

    колега, ако този твой комшия разбира толкова и от другите неща в живота съвсем я е закъсал

    Аз не съм фен на дизела и затова си взимам бензин, ама ако трябва да си купя дизел има само 2-3 марки, които ще избера и едната е Алфа, другата е Пежо-Ситроен и третата Тойота. Който и каквото да ти говори ЖТД двигателя на Алфа е доказана марка и е върхъ на сладоледа, пък за екстрите вътре на 166-цата и външния дизайн няма смисъл да говориме.

    От както имам моята вече един приятел си купи също 166, а сега и друг ще си купува. Който е видял Алфа-та забравя всички други коли.

    а иначе ти сам може да се поинтересуваш що е то комон рейл-а за историята му и т..н.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  9. #9
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default Re: Труден избор

    Quote Originally Posted by Joro 166
    един съсед ме притесни много (италянските дизели са наи скапани)
    един съсед малоумник бих рекъл аз ... по тая кола мое да счупиш всичко ... окачване, турбо, електроника, електротехника, дръжката на задна лява врата, но НЕ и маторо.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Малък_Alfa_гъзар
    Не на тъкива надписи дето пишат българските продавачи като (колата е перфектна, гаражна, един собственик, "бил инвалид" и др.) не вярвайте, и кола около 2000г. на 70000км чесно няма тъкава.Или ще е някъкво чудо, или трябва да се повярва на по-горните надписи
    Казваш няма такива коли, виж тази обява:

    Обява в ирландски вестник:
    Продавам Фолксваген Голф 1985 година
    Само на 15 Км,
    Използвани скорости първа и задна.
    Никога не е карана с висока скорост.
    Оригинални гуми.
    Оригинални спирачки.
    Само един шофьор
    Собственика я продава поради смяна на местоработата.
    Прилагам снимка:
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Някои сучайно да кара 166 по възможност 2.4 жтд в района на жк.люлин 10; овча купер 2 ще се радвам да поговорим и да видя за какво става въпррос. :P
    Какво му трябва на човек?
    Италянска кола и хубава жена!!!

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    "СТРАНОТНИ СТЕ"!!! КОЛКО МНОГО ИНФОРМАЦИЯ СЪВЕТИ И ПОМОЩ.
    МИСЛЕХ ЧЕ ПОНЕ ТУК ЩЕ СРЕЩНА ПОДКРЕПА.ЕБАСИ ФЕНОВЕТЕ НА ИТАЛЯНСКИ АВТОМОБИЛИ!МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ТЕЗИ КОИТО СИ НАПРАВИХА ТРУДА ДА СЕ ОТЗОВАТ
    Какво му трябва на човек?
    Италянска кола и хубава жена!!!

  13. #13
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Joro 166
    "СТРАНОТНИ СТЕ"!!! КОЛКО МНОГО ИНФОРМАЦИЯ СЪВЕТИ И ПОМОЩ.
    МИСЛЕХ ЧЕ ПОНЕ ТУК ЩЕ СРЕЩНА ПОДКРЕПА.ЕБАСИ ФЕНОВЕТЕ НА ИТАЛЯНСКИ АВТОМОБИЛИ!МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ТЕЗИ КОИТО СИ НАПРАВИХА ТРУДА ДА СЕ ОТЗОВАТ
    Е какво да направя? Живея в Кокаляне, до Овча Купел ми е 35-40 км по околомръсното. И жена на легло да ме чака, доста ще се замисля дали да тръгна.

    Кажи какво по-точно те интересува и ще ти отговорим.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  14. #14
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    вземи си 166 2.4 и ше си доволен!ако вкараш малко повечко пари за по-нова нещо 2002 ,че да е 150 коня ще избиеш рибата
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •