Results 1 to 5 of 5

Thread: 1.9jtd - на контролното табло ми светна дюзата

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    43

    Default 1.9jtd - на контролното табло ми светна дюзата

    Преди седмица заредих нафта на Лукойл (лампата за горивото ми светеше от доста време) и в момента в който тръгнах усетих, че нещо не върви като преди. Гледам шибаната лампа с дюзата светнала. Помислих, че нещо нафтата не е добре и дозаредих в Shell, обаче пак ту свети, ту изгасва. В неделя ходих до Бачковския манастир - през целия път на отиване светеше гадната дюза. Иначе си карах нормално с 130-140 по магистралата. Нямам повишен разход на гориво, колата пали от раз и има стабилни обороти на празен ход. Горивния филтър е сменен преди месец. Кво може да е това мааму да е.....?
    156 1.9 жтд 2000. Бургас

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Честито! Нема сила дето да ме накара да налея от там гориво. Имам познат, който работи там и ползва карта за безплатно гориво и не зарежда на тези бензиностанций!!!! Зареди поне на OMW или Шел V-power diesel половин резервоар и си сложи добавка за почистване на системата-Redex, Golden Eagle, STP и т.н. Кой знае какви говна си сипал на Лукойл-вода, мазут,котелно гориво и т.н. Вервай ми, да прецакаш нещо по хранителната система на тези дизели не е шега. За пример само ти давам цена на подкачваща помпа 300 лв. датчик за високо налягане 300 лв. и мани мани. Също така покарай колата и извънградско повечко в обороти. И един последен съвет: полезно е за дизелите да се карат с повече количесто гориво в резервоара-(примерно) половин поне...Наистина е кофти инвестиция, но все пак караме 156 нали... все 50 кинта ще прежалиш един път накуп...
    И само да добавя.... Нека никой не се оитва да убеждава, че на бензиностанцийте на Лукойл им е добро горивото. Спестете си излишните писания, щото не е така!!! Лека и безаварийна....

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    По-добре я закарай на диагностика да прочетат защо е светнала дюзата, отколкото да спекулираме за качеството на горивата на Лукойл

    Реално може и да няма пряка връзка м/у двете събития - зареждането в Лукойл и светването

    Иначе за горивният тракт и светещи инжекционни лампи може да питате един колега от форума, дето може да издаде наръчник с картинки и цени за прохождащия ЖТД-джия Точка 1-ва би била ГП ВН със своите 2000+ лв цена
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Запален алфист Димо's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    ... за горивният тракт и светещи инжекционни лампи може да питате един колега от форума, дето може да издаде наръчник с картинки и цени за прохождащия ЖТД-джия
    Кой е този ценен колега ? Издай го и ще черпя. Трябва ми някой такъв да даде малко акъл, че аз на тази тема отдавна съм се изчерпал откъм идеи.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2000 г.

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Това е един от най-ценните колеги, ше знаеш - притежателят на едно от най-бързите 1.9ЖТД без променлива геометрия
    Няма нужда да черпиш Пази си паричките за горивния тракт, дано не се налага, де Цък
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •