Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Alfa 156 JTD...ден преди покупка!!!

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Не е проблема зацапването. Имаше друг бъг. В събота ще те търся, че имам да ти давам нещо и ще разясня.

    Сега сече много рядко, няма лаг и е добре.


  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Е купих я!Утре се реда в кат.Може ли някой да ми каже къде да отида за да намеря Бобо,всички много го хвалят и мисля да отида той да ми я обслужи.10х за адреса предварително.....и да ми е честито все пак
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Бобо лесно ще го намериш като разгледаш форума.

    По-добре си търси някой, на който да кихнеш да ти помогне с регистрацията. Има хора с канали там. Държат коли само да могат да спират другите бутат пред тях техни клиенти.

    Служителите на КАТ им се умилкват като на работодатели, даже като стане задръстване каквото се разпоредят тея пичове така махат онези с палките.

    Ако си решил сам да се бориш бая дни ще висиш и ще те пререждат.


    Абе както казва един - Аз влизам в КАТ през изхода!

    Тарифите са незначителни сравнени с висенето. Пък и ако си мн отворен ще ти начупят колата.


  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Регистрирах я.14 часа,но поне го
    отметнах.Сега вече почва стягането.За жалост излезнаха доста неща.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Браво!

    пиши ако ти трябва ноу хау - във форума има бая патили.


  6. #21
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Alagar_
    Регистрирах я.14 часа,но поне го
    отметнах.Сега вече почва стягането.За жалост излезнаха доста неща.
    Сега с тия заграждения има ли пак пререждане и уреждане на "наши хора" - опиши ако обичаш какво е по различното сега при обслужване на едно гише - как протече регистрацията , че скоро ще регистрирам и аз
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Бях там в 5:30 и тръгнах от под моста на кръговото.До 10 часа не мръднах.Но са пусна ли и 10-те канала и в 15:30 бях на канала за печат и определяне на канал.Излъгах че съм на първи и предредих 7 коли чакащи за печат.На канала минах предпоследен.Цените за задна врата са от 150 до 500 лв.(Имам много силен човек на канала и той ми каза 150,а ми е познат...дамек купуваш поне 3-ма за да влезеш).За 850лв отиваш и си взимаш докоментите(без канали,опашки,такси и т.н.Само гражданска и сам си слагаш номерата).Няма смисъл.Така,занчи последните коли за канал ги спират към 15:00...15:30.Касите за обработка на стари талони,декларации и определяне на канал са до 16:00(демек като спрат колите в 3 илаш 1 час за да си предадеш всичко).Каналите свуршват в 17:00(задължително си изчистете номера на рамата и двигателя иначе ще търкате като мене като луди с парцалчета).Плащане за номера и талон и получаване на такива става до 18:00...18:30.Поставят номера до края на колоната която е влязла.

    ВНИМАТЕЛНО ПРЕГЛЕДАИТЕ ДАЛИ СИ НОСИТЕ ВСИЧКИ ДОКУМЕНТИ.ВНИМАТЕЛНО ВПИСВАИТЕ ДЕКЛАРАЦИИТЕ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО ЗА ДА НЕ ИЗГОРИТЕ ЗА ДРУГИЯ ДЕН.
    Ако имате друго питаите.Сега малко ще сменя темата.Смених си накладките-задни(хора...ходете на сервиз) и въздушния филтър...колата получи тяга но малка.Утре сменям ангренажи,ролки,масло и филтри и се надявам да тръгне с това ускорение за което толкова се пише във форума.Истината е че турбото се включва,но колата вместо да лети се мъчи между 2000 и 3000 оборота.След като смених въздушния филтър на 3-та се осети осезаемо бързо набиране.Не е карана 3 месеца и както казах не съм сменил маслен и горивен филтър.Как мислите дали ще се оправи след смяната и ако не какво да правя след това-диагностика,дебитомер...незнам.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by Alagar_
    Бях там в 5:30 и тръгнах от под моста на кръговото.До 10 часа не мръднах.Но са пусна ли и 10-те канала и в 15:30 бях на канала за печат и определяне на канал.Излъгах че съм на първи и предредих 7 коли чакащи за печат.На канала минах предпоследен.Цените за задна врата са от 150 до 500 лв.(Имам много силен човек на канала и той ми каза 150,а ми е познат...дамек купуваш поне 3-ма за да влезеш).За 850лв отиваш и си взимаш докоментите(без канали,опашки,такси и т.н.Само гражданска и сам си слагаш номерата).Няма смисъл.Така,занчи последните коли за канал ги спират към 15:00...15:30.Касите за обработка на стари талони,декларации и определяне на канал са до 16:00(демек като спрат колите в 3 илаш 1 час за да си предадеш всичко).Каналите свуршват в 17:00(задължително си изчистете номера на рамата и двигателя иначе ще търкате като мене като луди с парцалчета).Плащане за номера и талон и получаване на такива става до 18:00...18:30.Поставят номера до края на колоната която е влязла.

    ВНИМАТЕЛНО ПРЕГЛЕДАИТЕ ДАЛИ СИ НОСИТЕ ВСИЧКИ ДОКУМЕНТИ.ВНИМАТЕЛНО ВПИСВАИТЕ ДЕКЛАРАЦИИТЕ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО ЗА ДА НЕ ИЗГОРИТЕ ЗА ДРУГИЯ ДЕН.
    Ако имате друго питаите.Сега малко ще сменя темата.Смених си накладките-задни(хора...ходете на сервиз) и въздушния филтър...колата получи тяга но малка.Утре сменям ангренажи,ролки,масло и филтри и се надявам да тръгне с това ускорение за което толкова се пише във форума.Истината е че турбото се включва,но колата вместо да лети се мъчи между 2000 и 3000 оборота.След като смених въздушния филтър на 3-та се осети осезаемо бързо набиране.Не е карана 3 месеца и както казах не съм сменил маслен и горивен филтър.Как мислите дали ще се оправи след смяната и ако не какво да правя след това-диагностика,дебитомер...незнам.

    Сменяй масло, ако не си го сменил още абе направо звънкай на Бобо явно мотора има неква грижа- този мотор се изстрелва от 2000 об нагоре, но едва ли е нещо фрапантно, споко, тия мотори са идиотоустойчиви, ако не е прегряван и оставян без масло може да се окаже нещо по въздуховодите на турбото, дебитомер и т.н. Успех и много да те радва колата!!

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Мерси.Но все пак някой може ли да ми каже къде се намира Боби или поне един телефон.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Пусни му ЛС и ще се свържеш с него.

  11. #26
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Хора,абе казват ми че след като не е карана 3 месеца като се покара малко,в един момент ще се отпуши...да не му мисля за ускорението.Мислите ли че така ще стане.Или някой с алфа 156 2.4 жтд да ми направи един тест драив с неговата за да разбера какво да очаквам от мойта.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  13. #28
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    от къде си?
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    От София съм.Кв. Дружба
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  15. #30
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    в четвъртък съм Сф - дай кординати
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •