Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: С каква нафта карате?

  1. #16
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by KGB

    За махане на мухи ползвам само ОМВто горе на детелината на Цариградско и пътя за летището.
    и си правиш че не ме виждаш :P
    Кога това бре
    епа последно снощи - да давам ли точен час
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Пичове,

    Хубав лаф става, ама освен един и също отговор, казан два пъти, май няма нищо друго?

    Никой ли не се интересува с каква нафта си кара "печката"? Май големи поразии стават после, нали?

    Поздрави!
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  3. #18
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177
    Пичове,

    Хубав лаф става, ама освен един и също отговор, казан два пъти, май няма нищо друго?

    Никой ли не се интересува с каква нафта си кара "печката"? Май големи поразии стават после, нали?

    Поздрави!
    Ми то аз вече неведнъж съм писал м подобни теми.

    Карам с Еко Елда, доколкото е възможно, иначе с ОМВ.

    С Еко-то като че ли по-добре върви колата, ама вероятно си внушавам. И разхода като че ли е една идея по-нисък, ама може би и това си го внушавам. Няма два еднакви маршрута, винаги е различно движението. Рекорда ми с Еко-нафта е когато пътувахме за Гърция с клуба - София-Мелник, доста пъргавко каране - 5,8 л/100. Целия маршрут София-Мелник- Солун-София с доста градско в Солун - 6,3 л/100 км.

    За големите поразии не ми се вярва, едва ли лошата нафта може чак толкова да навреди на двигателя, най-много ако е мръсна да ти зацапа по-бързо филтъра или пък зимата да замръзне.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Еко Елда на Борис 3, и Шел В-пауър Дизел само на бензиностанцията между Красна поляна и Овяа купел. ОМВ рядко, само ако се налага.... Лукойл и Петрол НИКОГА ВЕЧЕ!!

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177
    Никой ли не се интересува с каква нафта си кара "печката"? Май големи поразии стават после, нали?
    Ми мисля сме писали с каква нафта си караме колите

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    43

    Default

    Последният път като заредих от Лукойл и още като потеглих колата изведнъж се запъна и ми свена оная гадна лампа с дюзата. После сложих Shell - същата работа. След това Omv и ходих до Бачковския манастир - на отиване и на връщане светеше. И така минах около 800км. Писах и във форума за проблема. Един колега ме посъветва да сложа добавка в горивото. Купих някаква американска - 8.60 лв. за 300 мл. Сложих 100 мл (толкова гориво имах) и О' ЧУДО ! лампата изгасна. От тогава минаха десетина дни, всеки ден ползвам колата и треперя да не светне отново. Иначе повече от година зареждах на Лукойл- Бургас и такова чудо не беше ми се случвало. Вече почвам да си мисля, дали това момченце дето ми зареди колата не направи някоя беля, щото нямам навик да ги гледам в ръцете.

  7. #22
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by jammi
    Последният път като заредих от Лукойл и още като потеглих колата изведнъж се запъна и ми свена оная гадна лампа с дюзата. После сложих Shell - същата работа. След това Omv и ходих до Бачковския манастир - на отиване и на връщане светеше. И така минах около 800км. Писах и във форума за проблема. Един колега ме посъветва да сложа добавка в горивото. Купих някаква американска - 8.60 лв. за 300 мл. Сложих 100 мл (толкова гориво имах) и О' ЧУДО ! лампата изгасна. От тогава минаха десетина дни, всеки ден ползвам колата и треперя да не светне отново. Иначе повече от година зареждах на Лукойл- Бургас и такова чудо не беше ми се случвало. Вече почвам да си мисля, дали това момченце дето ми зареди колата не направи някоя беля, щото нямам навик да ги гледам в ръцете.
    Да не би да си заредил тук:

    "Лукойл поема прочистване на двигателя на автомобили, заради грешка на тяхна бензиностанция.

    На 28 май т.г. на бензиностанция „Лукойл"”, намираща се на Ботевградско шосе в посока изход на София, е допусната техническа грешка от страна на персонала, довела до смесване на дизелово гориво Super Diesel с бензин, съобщава БГНЕС. Като се извинява на всички свои клиенти, заредили дизелово гориво Super Diesel от споменатия обект в периода от 19:30 ч. на 28 май до 10:30 ч. на 29 май, „Лукойл-България” се обръща към тях с молба да позвънят на тел. 02/ 91 74 273 или 02/91 74 297 за подмяна на горивото и прочистване на двигателя. Компанията ще извърши за своя сметка необходимото сервизно обслужване на пострадалите клиенти"
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #23
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Еми то само с почистване може и да не стане Зависи в какво отношение е била смесена тайната микстура, но ако дойде повечко бензинът може почистването да прерастне в основен ремонт, знае ли човек .

    Иначе И ОМВ плащат за смеси вода-бензин - проверено
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    6

    Default Ромпетрол=Мангонафта

    Моля Ви не си причинявайте това,
    един приятел сипа на тази в Каварна и незнам за бензина, но с количеството секирата е ЯКА!!!

  10. #25
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default Re: Ромпетрол=Мангонафта

    Quote Originally Posted by gmgoiko
    Моля Ви не си причинявайте това,
    един приятел сипа на тази в Каварна и незнам за бензина, но с количеството секирата е ЯКА!!!
    Koя бензиностанция - щото нагоре стана дума за много - ОМВ ли
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •