Results 1 to 3 of 3

Thread: Смяна на 1.4 ТС със по-голям брат, има ли почва у нас....

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default Смяна на 1.4 ТС със по-голям брат, има ли почва у нас....

    Тъй като ми е драга колата, но не и двигателя (ясно защо), питането е главно към спецовете - е ли възможно да се смени относително безпроблемно въпросния 1.4 с 1.6/1.8, има ли разлика в скоростните кутии, окачването(спортно е ако не е ясно) и т.н. За ЕКУ-то е почти сигурно, поне доколкото съм запознат. За 2.0 имаше тема и пишеше, че повечето неща са различни. Та ако някой има сигурна информация, ше бъда благодарен ако сподели
    166, 2.4 JTD'00

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    Разлики м/у 1.4 и 1.6/1.8 тс има - най-малкото във скоростната кутия.Някой наскоро беше питал и мисля,че отговорите бяпха,че има разлики в скоростните кутии и електрониката.Да кажат спецовете все пак де!А иначе моя съвет е да не си я пипаш количката.Уникална е и аз на твое място не бих и правил такива интервенции.Карай си я,прави си кефа и не му мисли,това е моят съвет.
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    софия
    Posts
    11

    Default

    здравеите и аз да напиш нещичко по таия тема,моята алфа е 145джюниор купих я наскоро и все оше съм много доволен от нейя.при регистрацията се оказа че двигателя е сменян с малко по голям от неиния взет от по новата 147ца има си 2 коня повече обшо105к.с.не знам дали е сменена скоростната котия но като гледам снимки на други 145 1.4тс маи си е същата,иначе си дърпа много яко чак по някога се плаша като си погледна километража.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •