Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Понякога просто не издържам...

  1. #1

    Default Понякога просто не издържам...

    колеги,
    Винаги защитавам марката и споря до последно когато някой ми каже че Алфите много се трошели, но понякога си мисля че е точно така. обичам колата си. обожавам я. всеки можре да погледе в раздела с цените и ремонтите, че никога не съм се стискал за ремонти и съм плащал много за да получа най-доброто. и въпреки това тази кочина не спира да се троши. писна ми! след едно пътуване до слънчев бряг тази седмица, от колата почна да тече масло. яко. и от двигателя и от скоростната кутия. основен ремонт на скоростите правих преди около 4 месеца. всичко съм сменял по двигателя без сегменти, които ще сменям скоро. защо все на мен??!? имам чувството че колкото повече я правя толкова повече се троши!!! побеснявам!

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Моето ( и не само ) мнение е че почнат ли един път ремонтите прогресията става геометрична - колкото и скъпи части да взимаш - пак не са като тези с които е произведена , а и нищо против майсторите ама определено има какво да учат хората . И най-вече - не е само при Алфа този проблем , продажба е решението

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Както ми каза преди доста време Румен от клубния сервиз - по принцип точно тоя модел ( за мойта) са много здрави ама явно ти нямаш късмет. Продажбата наистина е възможност , но знаеш ли после на какво ще попаднеш.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #4
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default Re: Понякога просто не издържам...

    @bouncer - за коя от 2те говориш... с коя имаш повече проблеми?
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  5. #5

    Default Re: Понякога просто не издържам...

    Quote Originally Posted by pent
    @bouncer - за коя от 2те говориш... с коя имаш повече проблеми?
    Естествено с бензиновата...дизела е вечен

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6

    Default

    и двете са ми проблемни. ГТВ-то се троши. а 147-цата има сттранното свойство да се блъска в разни неща доста често. и ако за 147-цата си има разумно обяснение за ГТВ-то сум се видял в чудо!!! сега я вкарвам за основен и ако пак почне да се троши ще я засиля в някоя стена в комплект с мене и ще се свърши!

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    ЗКУ може да причини много злини на една кола ... После "майсторите" я довършват ...
    147 1.6 TS

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer
    а 147-цата има сттранното свойство да се блъска в разни неща доста често. и ако за 147-цата си има разумно обяснение
    Закарай я в АутоИталия, нали е гаранционнна....да ви направят една диагностика

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #9

    Default

    ЗКУ??? Какво е това колега?

    не на колата а на мене трябва да ми правят диагностика! колицата си е екстра! днес например майка ми не видяла един спрял бус и ....в него....резултат:
    -калник и врата - все едно си ги рязал с флекс с над 3.8 промила алкохол в кръвта.
    - странична колонка - поддала
    и т.н.
    Майчето не е виновно милата, щото утре става на 50 години и е адски отнесена тея дни ама все пак бус мамка му! паркиран! не се движи! ужассссс...........

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer
    ЗКУ??? Какво е това колега?
    Зад Кормилно Устройство

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11

    Default

    леле колко съм тъп всъщност!!! мдааааааа....напълно съгласен!
    последния път като видях предишния собственик тай гордо ми обясни как 2 години нещо тропало отзад, ама нямал пари и не я оправил. Това тропане беше разбит заден носач, който беше толкова заминал, че беше изял вътрешната страна на джантата. а той с 235 снимки вади....дебил! кога ли ще я оправя тази кола аз....

  12. #12
    започва да се пристрастява maluk's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sf
    Age
    37
    Posts
    90

    Default

    крайни чувства, но не си скъсвай нервичките
    GTV-ЗКУ.... а и кво,като са добре - най-добрите коли, като се разболеят и.....е..му майката, е..му майката... в крайна сметка сме си с тях..........в здраве и болест.... споко.горе главата ще я оправиш, кво ти остава.
    155 2.0 TS 8V
    ex 33 1.4 imola - 3i3i

  13. #13
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Не се притеснявай,вчера бях в TOYOTA Бургас да ми оправят климата и знаеш ли, беше пълно с нови коли за ремонт,РАВ4, АВЕНСИС,ЯРИС и др.
    Всичко е късмет,да попаднеш на кола !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  14. #14
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by vovata
    Не се притеснявай,вчера бях в TOYOTA Бургас да ми оправят климата и знаеш ли, беше пълно с нови коли за ремонт,РАВ4, АВЕНСИС,ЯРИС и др.
    Всичко е късмет,да попаднеш на кола !
    Така е колега,но и Тойота не са вече това,с което са славеха преди!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  15. #15
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata
    Quote Originally Posted by vovata
    Не се притеснявай,вчера бях в TOYOTA Бургас да ми оправят климата и знаеш ли, беше пълно с нови коли за ремонт,РАВ4, АВЕНСИС,ЯРИС и др.
    Всичко е късмет,да попаднеш на кола !
    Така е колега,но и Тойота не са вече това,с което са славеха преди!
    тия работи "тая кола била мн по-здрава от оная" вече са ми омръзнали

    всичко опира до това на колко подържана кола попаднеш и как ще се грижиш за нея

    давам един кратък пример с "нечупливите" БМВ един познат си купи 5-ца 97' ако несе лъжа викам си браво браво изглежда запазена всичко и е като ново обаче мина 2хил. км. и общо взето до сега може и да е надхвърлил 10хил. лв. само по ремонти

    тъиче колеги пазете си колите и оправяйте проблемите на време

    ПС днес видях едно ГТВ и изтръпнах целия :P
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •