Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58

Thread: ALFA 159 или OCTAVIA II ?

  1. #16
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    не съм намирал никакво инфо за тоя MPI и за тва смятах че си е същия
    само с друго означение,но определено явно има щото гледам имат различни вредни емисии
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  2. #17

    Default

    Е гати въпроса-Октавия или Алфа 159?
    Ако се колебае точно между тези две коли-да взима Шкодата.Алфата не е за него.
    156 1.8 TS

  3. #18

    Default

    Здравейте, преди малко се регистрирах след като отделих малко време днес да попрочета нещичко от вашият китен форум

    Ще се опитам и аз да дам някакво мнение по въпросът на колегата.
    Само ще вмъкна преди това че аз нямам алфа и никога не съм имал и никои мой роднина няма ....обаче от скоро сам адски "влюбен в тази марка" явно наистина има някаква "емоция" в нея. 159-тката е уникална, няма две мнения, скоро ходих до милано моторс да се разходя и седнах в една... уникално.
    Аз карам астра 2006 1.9 цдти 120кс, и след като я закупих, впоследствие разбрах че е май италянски мотора, на алфа. Сега вие по ги разбирате незнам дали има разлика със сегашниа които слагат на 159. Засега иначе съм много доволен от колицата.

    Та Октавия 2.0 тди 140кс, баща ми кара от 3 години близо, взехме я от първите като излезна, като преди това имахме първата октавия 1.9 тди 110 кс. С първата имахме няколко проблеми единиа беше точно въпросния дебитомер който си им е болно място на този двигател, и на 100 000 км преди да я продадеме сменихме на турбото една вакумна клапа. Това са по сериозните проблеми.
    Сега 2-рата е далеч по добра кола. На 70 000 км е някаде вече, да чукна на дърво никакви ядове. ТДИ-то наистина работи малко по грубовато от комън реил-а но много върви, и разхода е мн приличен. Един пример ще дам карахме двете коли магистралата от софия до ябланица заедно, 130 км/ч и на слизане сверихме разхода, тди-то даде 4.9 а мойта 5.9, незнам откъде идва тази разлика, само знам че мойта за да върви с темпото на октавията иска повече натискане сигурно затова ще е.
    Има доста място за краката на пътниците и отпред и отзад и май е повечко от това на 159 по мойте наблюдения, иначе вярно май е малко по тясна. Багажника е доста по голям от на 159.
    Като цена също е малко по изгодна. Обаче погледнато от друг поглед наистина ако искаш да се отличаваш на пътя и да изпиташ удоволствие 159 е върхът.

    Незнам аз много се влюбих в тази кола направо искам утре да отивам и да я взимам
    Дано след като изплатя тази след 3 години все още да се продават нови 159-тки.. живи и здрави... не бих се замислил грам за следваща кола, ако и качеството е такова каквото се говори... връх.

    Дано съм бил полезен на колегата в избора на покупката

  4. #19

    Default

    Добре дошъл в нашия форум

    Най-слабия дизел на 159 тоест 1.9JTD 8клапана и твоят са абсолютно еднакакви...мотора се произвежда в Италия и е изцяло италиански, не съм 100% сигурен, но май само скоростната кутия е различна.

    Малко офф-топик:

    На твоят двигател, който е на 95% като моя...много би му подхождало да му сложиш чип. Става 150коня и към 380НМ ако не греша...разхода също ти пада...Ако се интересуваш повече ми прати ЛС. да ти обясни кое, как защо

    иначе погледни digitaltuning.bg за чипа. Аз там съм правил моята.

    Скоро ще излене и 1.9 дизел би-турбо, които първо ще се монтира на Сааб 9-3...180коня и 400НМ....същия мотор ще го има и в Опел в даден момент....В Алфа Ромео той ще е 190коня и 400НМ.

    Преди да си смениш отново колата изчакай поне до края на другата година...тогава ще изленат много интересни Алфи....а до тогава слагай чип и се радвай.

    Успех

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    така и така съм се разписал ....
    та ... я си представи като станеш на 60 и се обърнеш назад, какво ще си помислиш
    1. Аз карах Алфа Ромео, за Бога ....

    или

    2. аз дадох малко пари за поддръжа.... who cares

    един път живеем....

    Колега,

    на твоето мнение съм, и съм готов да направя една глупост, ма съм му е...м.....
    решил съм след един куп икономчни автомобили да си купя нещо дето вобще не ми трябва, обаче мноооого ми харесва
    Много динамично,проходимо,практично и много харчещо.......
    ма се успокоявам,че ще го карам с 120 да може да сколасам с горивото
    За МЛ 55 АМГ иде реч

    P.S. Sorry, За OFF TOPIC

    .

  6. #21
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Quote Originally Posted by petko
    Quote Originally Posted by valjo
    така и така съм се разписал ....
    та ... я си представи като станеш на 60 и се обърнеш назад, какво ще си помислиш
    1. Аз карах Алфа Ромео, за Бога ....

    или

    2. аз дадох малко пари за поддръжа.... who cares

    един път живеем....

    Колега,

    на твоето мнение съм, и съм готов да направя една глупост, ма съм му е...м.....
    решил съм след един куп икономчни автомобили да си купя нещо дето вобще не ми трябва, обаче мноооого ми харесва
    Много динамично,проходимо,практично и много харчещо.......
    ма се успокоявам,че ще го карам с 120 да може да сколасам с горивото
    За МЛ 55 АМГ иде реч

    P.S. Sorry, За OFF TOPIC

    .
    Купи си го колега много е як
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  7. #22
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Стария ML-а е абсолютен курник. Абсолютен. Неописуем. това важи и за АМГ-тата, тва може да върви що-годе добре само направо.

    Новия ML по-става, наскоро разтиквах един такъв да една седмица. Верно, дизелов 320 ЦДИ, но има доста ясна представа какво могат новите СУВ-ове, просто такава ми е работата.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  8. #23

    Default

    Хм,
    а можеш ли да се обосновеш или просто е курник понеже е Мерцедес а не е Алфа
    Вярно е, че не е средство с което се печелят титли на писта, но например от място до 160 се ускорява доста по добре от едно Порше Бокстер*старото*, може да го твариш с 600килограма, да теглиш 3500 кила, а и можеш да минеш оттам където със сигурност лека кола, каквато ще да е , не може да мине, а и може , ако трябва, и 7 човека да транспортира. Вярно е , че новия МЛ АМГ може всичко това по добре, ама струва 240.000 + лева
    Понеже ги нямам, мога да си купя само стария, и много ще се радвам да ми кажеш кое точно му е курнишкото

    .

  9. #24
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Ми колега за Мерцедеса не знам но:
    Собственик на Туарег човек с доста пари си казва,че кара ФВ само защото като му изтече гаранцията ще го продаде с най малка загуба Инак и той си признава и аз съм се возил в него В10 е мотора кола за над 100к трака много ама наистина много.Сори ма Алфата ми 2000 година такива паразитни шумове няма.Туарега е купен нов и е на 2 год приблизително
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  10. #25
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    шкода или алфа това не е въпрос . аз мам 155 един приятел има бмв 316 на едни и същи години ами какво да ви кажа по нищо не може да се сравнява с алфата нито по оборудване нито по комфорт нито по возене за вървене пък да не говорим но всеки има право да има лош вкус все пак избора си е ваш .
    Alfa 155 2.0 16v

  11. #26
    Старши алфист kopele-mopele's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    25

    Default За алфи, бмв-та, шкоди, пежа и характер...

    Колеги, преди години отидох да изкарвам пари в чужбина за БМВ 3-та серия купе... изкарах ги... в последния момент реших, че ще е тъпо да похарча цялата сума за едно желязо и си купих едно малко по-евтино желязо 155, 1.8 ТС... к'во да ви кажа - датата си я помня все едно съм сключил щастлив брак тогава отначало си казах ще ги почнем по азбучен ред от А и ще стигнем и до Б после... за сега не мисля да минавам на Б Даже в реда на мисли около метафората с брака, втора жена си имам и двете ги обичам МНОГО!!! Говорейки за Шкода получавам обрив (много служебни шкоди и пежа ми се налагаше да карам по едно време... адски безлични коли, една Октавия 2.0 леко "разчупваше леда", но пак си беше скучничка). А 155-цата (има няма 8 години по-стара от Октавията) толкова ме грабна, че не мога да я продам (в смисъл не мога да я обявя за продаване, не знам дали ще успея и за какви пари ще мога да го направя, просто сърце не ми дава). Относно БМВ - единственото, което ме влече там е задното... и май си търся читава алфа 75-ца, но не вярвам да намеря такава...
    155, 156, 159 That's the way I count
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  12. #27
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Хаха, колега имаш ЛС за 155цата
    А ти го писах преди да видя това ти мнение
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #28
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Шкода или Алфа - е те такъв въпрос няма Все едно да се чудиш между свястната си жена и приятелката и мръсница. Това е то.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #29
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default Re: За алфи, бмв-та, шкоди, пежа и характер...

    Quote Originally Posted by kopele-mopele
    Колеги, преди години отидох да изкарвам пари в чужбина за БМВ 3-та серия купе... изкарах ги... в последния момент реших, че ще е тъпо да похарча цялата сума за едно желязо и си купих едно малко по-евтино желязо 155, 1.8 ТС... к'во да ви кажа - датата си я помня все едно съм сключил щастлив брак тогава отначало си казах ще ги почнем по азбучен ред от А и ще стигнем и до Б после... за сега не мисля да минавам на Б Даже в реда на мисли около метафората с брака, втора жена си имам и двете ги обичам МНОГО!!! Говорейки за Шкода получавам обрив (много служебни шкоди и пежа ми се налагаше да карам по едно време... адски безлични коли, една Октавия 2.0 леко "разчупваше леда", но пак си беше скучничка). А 155-цата (има няма 8 години по-стара от Октавията) толкова ме грабна, че не мога да я продам (в смисъл не мога да я обявя за продаване, не знам дали ще успея и за какви пари ще мога да го направя, просто сърце не ми дава). Относно БМВ - единственото, което ме влече там е задното... и май си търся читава алфа 75-ца, но не вярвам да намеря такава...
    Колега, ти случайно да си живял в Студентски град около зала "Христо Ботев"?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #30
    Старши алфист kopele-mopele's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    25

    Default

    Разконспириран съм Ти със сивата 155-ца ли си? 1.7 ТС?
    155, 156, 159 That's the way I count
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •