Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Газова уредба

  1. #1

    Default Газова уредба

    Имам идея да сложа газова на Алфа 146 1.3 Boxer.
    Само, че незнам дали ще се получи всичко както трябва и дали няма да имам някакви проблеми.
    Предишната ми кола работеше по-добре на газ отколкото на бензин, но незнам какво ще се получи сега!

    Има ли нещо по-особено заради това, че е Boxer и трябва ли да се слага нещо по-специално?

  2. #2

    Default

    pi4 za6to na tozi malak dvigatel gaz? gazta rano ili kasno sysipva dvigatelq!!! 1.3 e dosta ikonomi4en

  3. #3

    Default

    Naprotiv! Gasta hi4 ne sasipva dvigatelq a dori go predpazva pove4e i izdarja pove4e

    A i az mislq 4e nqma smisal ot gas na toq ubrql dvigatel!!

  4. #4

    Default

    Neznam kakvo imate predvid pod ikonomichno - no na men mi gori 10 litra gradsko
    Ne sum q zasichal samo na dulag put, no mislq che nqma da padne mnogo!

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    72

    Default

    градското не критерий, защото градското на всеки е различно. колата ти е с мап сензор без дебитомер, т.е няма нищо по електрониката, което да се спира да сложиш газ.

  6. #6

    Default

    Kolega,

    Alfa na GAZ!!!

    Po-dobre si kypi dryga kola....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7

    Default

    Moite uvajeniq kum vsichki, ama eto tazi sutrin kakvo mi se sluchi!
    Zarejdam si az na benzinostanciqta i ot kafeneto izliza edin kolega Alfist s 146 - 1,6 motor i me pita kolko mi gori kolata!
    Kato mu kazah 10/100 se usmihna i tujno procedi che negovata daje gi nadminava tiq 10 litra
    E tva mi se struva che e malko mnojko i udrq dosta prez krusta da se kefish na edin rasov avtomobil s neveroqten dizain ama da qde kato lamq)
    A az si mislih che samo moita gori taka !!!!
    Spodelete kak e pri vas razhoda i pri kakvi usloviq!
    A opredeleno ako resha da sloja gaz ste postigna edno edinstveno predimstvo
    Ste sedq na puta za sushtite pari dosta po-dulgo vreme - nadqvam se i tova ste mi dostavq po-golqmo udovolstvie) :P :P

  8. #8

    Default

    Според мен, трябва да се направи следната сметка. за колко време ще се изплати газовата уредба. Според мен ако се навъртат дневно по-малко от 20-30км не си струва. Отделно съм чувал от патили, че се скапват по-бързо дюзи и помпа. сега дали е вярно незнам, но и този разход трябва да се сложи на кантара. А ако има и климатик, на малък мотор незнам лятото как се издува колата, при положение, че и трябва повече мощност.Аз също съм на мнение, че газта пази двигателя, защото тя е по-малко калорична и изгаря с по-малка скорост. Отделно съм слушал глупости, че бензина смазвал цилиндрите, при положение, че бензина е един от най-добрите разтворители... но наистина защо трябва да се осакатява това заради което си купуваме АЛФА РОМЕО ?!

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Виж сега ако разполагаш с ограничени финансии за гориво газта е твоето рещение - обаче те предупреждавам че има доста рискове, ако я дадеш на майстор който не познаваш по-добре не ходи да си я взимаш. И още нещо на газ боксера НЕ-ВЪРВИ освен ако не го направиш да харчи 20/100 тогава върви . Всичко това е лично мое мнение в което съм убеден от собствен опит и сам съм преправял газови уредби след намесата на тъпаци. А м/у другото направи си сметката защото колата ти на газ НЯМА да харчи по-малко от 13.6/100. На това купе с този двигател и инжекцион фабрично разхода е висок защото купето е тежко за двигателя, а на гас ти му намаляваш и от мощноста - така че вдигаш разхода още.

    PS: Данните за разхода също са достоверни и важат и за италия, а там градското определено е по-ненатоварено от София.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    несъм съгласен че на газ боксера не върви,то си и зависи от състоянието на двигателя.аз съм на газ от 4 години колата е 33 1.5 спортвагон , неможе да се каже че лети но неможе и да се каже че е спаната кои знае колко харчи ми от 6 до 10 ж зависимост от натискането на педала а аз не я жаля много по принцип несъм положително настроен към газта но за возене за без пари става

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    От 6 до 10??????? ГИНЕС те очаква! Не се обиждай но ако караш на смукач не се брои. Разхода за който говориш е доста под този по книжка а на газ по всички правила колата гори поне 2 литра отгоре - иначе наистина караш спънат кон.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    az zatova kazvam ot 6 do 10
    s normalno karane ( 80-100) v grada mi har4i 8.5-9
    a i ne se 4uvstvam v 4ak tolkova slaba kola
    ne e kato za gonkite no si e i na mnogo godinki

  13. #13
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Gazov Injection Lovato se izplashta za 30000 km
    a gori shtoto ja ruchkash
    ako izkash da ne gori i da ruchkash si kupi goljam motor
    tova e razlikata malkija go ruchkash i varvi - shtoto e Alfa
    ako beshe nemska njamashe da varvi
    a golemija motor hem go ruchkash hem varvi hem ne harchi
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  14. #14

    Default

    Tук има и много истина и много глупости за работата на алфата на газ.
    Ако двигателя е наред и правилно регулирана за работа на бензин , знаи че при правилно регулиране(със вакуум мер или газанализатор)-разхода на газ е по-висок със 10% от този на бензин ,всичко останало е дело на кофти членове от клуб"Майсторан" или ръцете ми пречат

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default ami za gazta

    ami ti si re6il ve4e ama vnimavai 4e si e...mastorite ei ! pitai bobo toi baq e patil mislq nali bobo a kolko gori e za posle dokato ne sloji6 nqma da razbere6 edin koito kara na gaaz

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •