Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33

Thread: 156 .. проблем при палене

  1. #31
    Запален алфист blank_jack's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Plovdiv
    Age
    36
    Posts
    235

    Default

    Quote Originally Posted by bibulse
    ЗА "blank_jack"-Аз имам същия проблем-паля и тресе яко за около 6-7 секунди и после или се оправя или гасне.За да не тресе гася веднага и паля наново, както ти казваш,и няма никакъв проблем!След като четох темата,смених бензина от лукоил на еко,и ми се оправи друг проблем(на голяма предавка с ниски обороти ми придърпваше),но не и тресенето.И СЕГА КАКВО ПРАВЯ СЕКИ ПЪТ КОГАТО Я ПАЛЯ СТУДЕНА-ВРЪТВАМ КЛЮЧА НА КОНТАКТ И ПРЕДИ ДА ЗАПАЛЯ ИЗЧАКВАМ НЯКОЛКО СЕКУНДИ ( 3-4 ) И ПОСЛЕ ПАЛЯ-И ПОЗНАЙ,НЕМАМ АМА НИКЪВ ПРОБЛЕМ.Пробвай така,пък може да се получи,успех!!!Пиши...

    ОЛЕ ЧОВЕК ИМАШ ЕДНА КАСА БИРА ОТ МЕНЕ 4-ТИ ДЕН ПОРЕД ПАЛЯ КАТО 1-ВО ДАВАМ НА КОНТАКТ И ИЗЧАКВАМ МАЛКО И НЯМА ПРОБЛЕМ
    Аlfa Romeo 156 1,8 TS
    Fiat Bravo - 1,6
    Hyundai i20 - 1,2

  2. #32

    Default

    Moмци,

    най интересното е, че при мен този проблем се появи изведнъж. Цяло лято никакви системи не ми погнаха. Обаче откакто стана студено: давам контакт стоя няколко секунди, паля = няма проблем!

    Така че за мен вариантите са два: или лмбдата не загрява достатъчно бързо или някой датчик лъже другите системи!

  3. #33
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Re:

    Вчера си свалих дросела,почистих го с този препарат


    ,падна съответно една много голяма мрасотия,пръснах навътре и след дросела,за около 2 мин.работа на ДВГ.Отзад съответно изхвърли много сажди
    Резултат:Колата тази сутрин запали от първия път,тръгна си спокойно,моторчето за празен ход все едно не е работило до сега.Изчезна и проблема с препукването,или поне намаля драстично.След около 4-5 мин каране е все едно след 30 мин.каране до вчера.На следвашия ден,всичко по старо му.Явно ефекта се е дължал на изчистването на комп. от грешки
    Дросела видимо не затваряше до край от налепи-и от там моторчето за празен ход се е**ше.Колкото до влиянието на препарата върху пластмасовите елемент,вярно е.Всеки си преценява сам дали да го използва.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •