Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Нормална цена ли е 7000 лв за 156 1.8ТС?

  1. #1

    Default Нормална цена ли е 7000 лв за 156 1.8ТС?

    Нормални ли са цените напоследък на 156-ците 1.8?
    Гледам в мобилето гледам и по автокъщите,чета форума и питам:
    Истина ли е ,че ако купя някоя 156-ца за 7000лв ,то после трябва да направа кажи речи почти основен ремонт? Т.Е. освен смяна на ремъци,масло,филтри.....чета някви дебитомери,носачи-горни-долни..? Че тез алфи мноо капризни? Хем много ми харесват хем почнах да се отказвам от тази марка?
    Или всичките тези смени зависят от късмета т.е. как е гледана колата преди това?
    Дайте няк'ъв съвет защото много съм се запалил по този модел 156 ,но същевременно немога да си позволя повече от 7500-8000 макс да хвърлям по некви ламарини?

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Tutrakan
    Posts
    20

    Default

    аз на скоро си купих 156 1.8ts за 8000 лв. ла6ти от всякаде и в се о6те но6то не се е обадило така че 7000 е приемлива цена за в момента
    Alfa Romeo 156 1.8ts 99'

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Може би е приемлива а може би НЕ!
    Нормално аз много ще си помисля за тази кола, на никого да не се случва но ще я покараш малко всичко ще почне да се чупи.
    А само нова сонда+дебитомер=1000лв. То е въпрос и на късмет обаче ако е гледана подържана може и да си заслужава, трябва да се погледне.
    EX 156 1.6 TS

  4. #4

    Default

    Ако искаш 156 моето мнение е че трябва да отделиш поне 8 - 8500 лв. с оглед на пазара сега.Дори да я купиш за 7 (около 600 лв. са ти най-необходимите консумативи)и се моли да не се обади нещо, че тогава лошо.Риска винаги е налице когато купуваш 2ра употр. кола.Мини на диагностика , гледай, карай , тествай и купувай ако ти хареса но имай впредвид 1000 лв. минимум след покупката.Да не стане като един мой прятел с броени пари си купи кола и сега няма пари да я кара....
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  5. #5

    Default

    току що гледах една 156-ца 2.4 jtd обявена е за 7500 98г, искам сива но тази е черна ( е красива е пак няма спор) . Ясно ми е че след покупката ще има още 1000-ка разходи. аз съм ги предвидил но повече от 8500 (даже се замислям) немисля да хвърлям! Ако взема някоя да речем на късмета си разчитам -читава 156-ца ,и метна 1000-ка да я дооправя-ОК съгласен! ама знае ли се ква тояга ще ми се падне? хихихихи Дай Боже КЪСМЕТ! :P
    Обаче все още си мисля ,че ми трябва бензинка а не дизел,карам по 1000 км месечно т.е. 12-14000 годишно,мисля че по не е капризна бензинката отколкото дизела?
    Мерси за мненията,форума ме кефи и се надявам в бъдеще да съм и аз горд собственик на алфа !

  6. #6

    Default

    elvlado79 казваш за 8 си купил твоята алфа,а колко и какво смени до тук? Моля кажи ми?

  7. #7
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    то верно че не всичко може да се види преди да си стиснете ръцете с продавача, ама като ви чета и си мисля, че съвсем пипнешком котка в чувал купувате

    аз моята я взех за 8200
    в началото смених само филтри и масло
    миналия месец акумулатор
    и сега термостат

    е почват да се обаждат и повдигачи ама още не им е дошло времето

    за ремъци и ролки имам фактура кога са сменени, така че и тях няма скоро да ги пипам

    умря ми третата сонда, ама след като я купих и тя може да потрае още малко

    гледайте повече, пробвайте, диагностицирайте, да няма после вайкане и наливане на допълнителни пари

    (уф егати и женското мнение )

    п.п. забравих едни сменени предни накладки, ама те колко са
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Mim ти си си цял рацер вече, така че пиши смело.

    На едно приятелче каката толкова сме я научили на коли, че като отиде в магазин за части половината ги връща в първи клас.


  9. #9
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    аз съм примерна ученичка, помня какво ми казват Майсторите
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  10. #10
    започва да се пристрастява bobojust's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Age
    52
    Posts
    37

    Default

    Здравейте,форумци
    Аз наскоро си купих 156 2,4 JTD за 7600 ивече цял месец се ослушвам къде ще "изгърмя".Дотук съм сменил само консумативите и задължителните ремъци и ролки - 500 лв.
    Аз също се питам ,Възможно ли е да е читава колата?
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    аз си имам нова приятелка, правим с нея страхотен секс. Много тънко ми излиза. Купих и само дрешки за 500 лв.

    Възможно ли е да е читава каката?


  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    дай я да направя едно кръгче ...
    147 1.6 TS

  13. #13
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Скоро и аз си взех 156 1.8 за 8000лв,сменил съм само комресора на климата (300лв) колата е БЕТОН и вътре и вънка
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  14. #14

    Default

    Според мен гаранция няма никога.Аз моята я взех по-скъпо от нормалното,ама пак изгърмях с ламбда и дебитомер(около 800 лв. с монтажа).Иначе пък е много запазена.
    Въобще всичко опира до късмет и съобразителност.И при огледа вземи с теб човек,който има 156-ца или поне Алфа.
    156 1.8 TS

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia City
    Posts
    65

    Default

    според мен всичко е на късмет
    или е читава или не парата не го определя
    поне визуално да е добре
    салона да е запазен да не е драна
    двигател и окачнае ШАНС

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •