Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: максимална скорост на Алфата ви-156 2.0ts 242км/ч-реална 232

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    136

    Default

    Изчислявано по обортомер (нямам скоростомер) 5000 оборота - 170км/ч.
    Alfa Romeo 75 1.8

  2. #17

    Default

    Да спестя малко работа и нерви на Проф


    Quote Originally Posted by pr_00f
    И още нещо което всички пропускат. Този форум е така да го кажем "публичното лице" на КАРБ, а една от основните идеи застъпени при създаването на клуба е повишаване на безопасността на движението по републиканската пътна мрежа. Карането с 200 на всяко друго място освен затворена писта според мен ПО НИКАКЪВ начин не допринася за такова подобряване.

  3. #18
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default

    Alfa Romeo 145 1.4 TwinSpark 16V

    имам и снимка , и видео - колата вдига на
    180 km/h @ 5600 rpm

    но не е сменян Ремъка още .. а 400 лева за ремък и ролки не се дават така .. има време.

    Да се надяваме 200-210 да направи , каот успеем да дигнем без страх на 6000-6500 оборота ...

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    136

    Default

    Забелязал съм, че тези 145, ако всичко им е наред, спокойно си вдигат 200.
    Alfa Romeo 75 1.8

  5. #20
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by Lame_0ne
    Забелязал съм, че тези 145, ако всичко им е наред, спокойно си вдигат 200.
    Още си спомням , преди една година сигурно ... със една A6-ца се прибираме от София , и тогава никога не съм и предполагал , че като карам със 150 покрай мене ще мине 145-ца , дето е къде къде по-малка от A6-цата , все едно бях спрял ...
    Ако всичко е наред и на тази за която говорих горе , да стискаме палци на някой полигон , а не на магистралата , да пробваме 190-200-210 живот и здраве .. и пари .. и след това да можем да се похвалим , а не да ни хвалят по телевизията ... новините ...

    Няма значение Алфа си е Алфа .. никога не съм мислел , че ще ми стане една от любимите марки ...

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Мойта я карах за момент преди 2 седмици с 210 ма ми тресе зверски волана-нещо не е в ред ма са мисля да сменям 5-тата скорост да разтоварим мотора малко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22

    Default

    Аз моята я имам само от няколко месеца и още не съм я пробвал(а и засега нямам такова намерение),но дори и да го направя скоростта едва ли ще е реална защото километража ми явно нещо изпреварва.Наскоро рещих да го проверя -с един приятел караме заедно-неговия заковава на 60,а моя-72-73 km/h.Някакви идеи от какво може да е?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #23
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Аз моята я имам само от няколко месеца и още не съм я пробвал(а и засега нямам такова намерение),но дори и да го направя скоростта едва ли ще е реална защото километража ми явно нещо изпреварва.Наскоро рещих да го проверя -с един приятел караме заедно-неговия заковава на 60,а моя-72-73 km/h.Някакви идеи от какво може да е?
    Маже да е пипан километража и като са сваляли стрелката после просто да са я сложили без да се съобразяват, че скоростомера почва от 20 км/ч. Наскоро си играх по моята с малкия километраж (не се нулира) и се получи същия проблем, та го свалях още 3-4 пъти докато запоказва по-нормално, но пак мисля, че ми отчита малко повече.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #24
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Аз моята я имам само от няколко месеца и още не съм я пробвал(а и засега нямам такова намерение),но дори и да го направя скоростта едва ли ще е реална защото километража ми явно нещо изпреварва.Наскоро рещих да го проверя -с един приятел караме заедно-неговия заковава на 60,а моя-72-73 km/h.Някакви идеи от какво може да е?
    да не са ти малки гумите също провери!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  10. #25

    Default

    И аз си мисля,че нещо е пипан километража-връщали са км.или пък да изглежда,че върви повече .А относно гумите не ми се вярва,размерите са както си ги дават-185/60/14 на стандартните алуминиеви джанти.Ще се консултирам с някой,който се е занимавал с километражи(поставяне на бели циферблати и т.н.).Благодаря за отговорите!
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  11. #26
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by rady156
    Quote Originally Posted by hsr
    Аз моята я имам само от няколко месеца и още не съм я пробвал(а и засега нямам такова намерение),но дори и да го направя скоростта едва ли ще е реална защото километража ми явно нещо изпреварва.Наскоро рещих да го проверя -с един приятел караме заедно-неговия заковава на 60,а моя-72-73 km/h.Някакви идеи от какво може да е?
    да не са ти малки гумите също провери!
    За подобна разлика от 12-13 км/ч трябва да е с гуми от полско фиатче, вместо с оригиналните
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #27
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by rady156
    Quote Originally Posted by hsr
    Аз моята я имам само от няколко месеца и още не съм я пробвал(а и засега нямам такова намерение),но дори и да го направя скоростта едва ли ще е реална защото километража ми явно нещо изпреварва.Наскоро рещих да го проверя -с един приятел караме заедно-неговия заковава на 60,а моя-72-73 km/h.Някакви идеи от какво може да е?
    да не са ти малки гумите също провери!
    За подобна разлика от 12-13 км/ч трябва да е с гуми от полско фиатче, вместо с оригиналните
    за тва съм написал СЪЩО!!!като се съберат 2-3 фактора и се получава голяма разлика
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ей не знам колко пъти ще се говори кое е възможно и кое не е ... аз примерно говоря с факти - http://vbox7.com/play:25779286 снимано е с телефона ми за което искренно съжалявам, защото не можех да го обърна към гпс-а който показваше при 230км/ч - 233км/ч освен и гпс-а да лъже като съм с други гуми, не знам какво може да е причина заводски да дават едни стойности (които във всички случай са занижени и в повечето случай показват максимална безопасна скорост - под безопасна разбирам за двигателя, защото поне при мен след продължително каране с над 220 (10 мин да речем) градусите отиват след 90 по уреда в купето) а реално те са съвсем други и често могат да са доста над тях. Ако много държите ще снимам и гпс-а за да сте сигурни ... но пък аз съм сигурен, че и тогава ще се намери кой да извади от 9 кладенеца вода за да докаже, че виждаш ли това е невъзможно. За по просветените имаше един gearcalc.xls някой съфорумник го беше правил дето и според него на тези обороти се движа с тази скорост ама то да ... и километража ми лъже и оборотомера ми лъже пък и гпс-а нещо лъже щото на спътника са му сменили гумите и се е разцентровал сигнала
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  14. #29
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Ей не знам колко пъти ще се говори кое е възможно и кое не е ... аз примерно говоря с факти ... За по просветените имаше един gearcalc.xls някой съфорумник го беше правил дето и според него на тези обороти се движа с тази скорост ама то да ....:
    аз съм го правил калкулатора

    макс скорост дето дават от завода е според ЕУ директива и обикновено е за пълна кола на равен път (не спускането след траянови врата с попътен вятър примерно)

    та така

    също така като смениш гумите с различен размер от предписаните се променя и скоростта която може да развие колата
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #30
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by DeX
    Ей не знам колко пъти ще се говори кое е възможно и кое не е ... аз примерно говоря с факти ... За по просветените имаше един gearcalc.xls някой съфорумник го беше правил дето и според него на тези обороти се движа с тази скорост ама то да ....:
    аз съм го правил калкулатора

    макс скорост дето дават от завода е според ЕУ директива и обикновено е за пълна кола на равен път (не спускането след траянови врата с попътен вятър примерно)

    та така

    също така като смениш гумите с различен размер от предписаните се променя и скоростта която може да развие колата

    ю ар деам раит!
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •