Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с оборотите.

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default Проблем с оборотите.

    Здравейте колеги... Имам проблем... Сутрин като запаля, първият път почти 100% колата гасне или едвам заработва... освен това, понякога ( не винаги, нодоста често) оборотите ми играят между 500 и 1500... и има едно замисляне между 3000 и 4000 оборота... просто сякаш колата забива... ходих на какви ли не диагностики, смених дебитомера но проблема остана... появява се една грешка Fuel Trim и една FRA autoadapt. param... Всички диагностици казваха дебитомер.. смених го, пооправи се малко но пак не е съвсем както трябва... на някой да му се е случвало подобно нещо? Възможно ли е да е от сонда?? мерси предварително.
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  2. #2
    Пристрастен djeki's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    33

    Default

    приятелю имам същия проблем но при мен пали без проблеми и като стигне работна температура на двигателя 90 градуса и почва да мени обороти от 500 до 1500 не го прави постоянно но го прави и ми казаха че е от свещите не съм ги сменил още но като ги сменя ще ти пиша какво е станало дали има някаква промяна или не.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TWIN SPARK

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Lozen
    Posts
    28

    Default

    при мен проблема е сащият но ми се менят от 1000-2000.
    проблемат ми се реши като изчистих стапковото моторче и дроселовата клапа.сега е добре.и аз сменях дебитомер и не се оправи.пробваи да ги зачистиш и ти дано ти даде резултат.
    145/1.4/TS/16v/103hp

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    ами аз свещите ги смених... не са от най-добрите (Champion са), но проблема си остана. ще пробвам и с клапата... а от сонда може ли да се получава това? щото един от майсторите каза че сондата не била много в ред
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  5. #5
    Пристрастен djeki's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    33

    Default

    по принцип от сондата се регулира подаването на гориво към инжектора поне аз знам така и сам чувал от приатели които са изпатили.Обяснено ми е така че сондата подава импулси на компа на колата колко гориво да впръсква в инжектора мога да ти пожелая успех.А и на друго място вав форума четох че оборотите се менят когато е заминало моторчето за ниските обороти разрови се още малко и се увери сам успех пак
    ALFA ROMEO 146 1.6 TWIN SPARK

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    А датчика за температурата на входящия въздух?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •