Results 1 to 10 of 10

Thread: нолата ми грее

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    35

    Default нолата ми грее

    моля за помощ.когато карам колата с около 80км дурйи температура малко преди 90 градуса,като я сручкам до 200км отива до 120 градуса,после като намаля пак на 80км пада на 70 градуса какво да и сменям Карам АЛФА РОМЕО 156 1.9 ЖТД
    Alfa Romeo 147 1.6 105bhp. 01'

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Хайде да поразгледаш малко правилата във форума и старите теми. Има толкова изписано, че......

    И пиши по-прилежно.


  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ми термостатче може да е, но недей кара с 200, след като ти стига до 120 градуса! Да не се случи най-лошото Моята стрелка никога не е минавала онова положение под 90-те градуса. Определено имаш проблем и докато не се оправи не я натискай и си следи температурата постоянно. Достатъчни са ти 1-2 минути с прегрят двигател да караш за да я окотиш
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Ми термостатче може да е, но недей кара с 200, след като ти стига до 120 градуса! Да не се случи най-лошото Моята стрелка никога не е минавала онова положение под 90-те градуса. Определено имаш проблем и докато не се оправи не я натискай и си следи температурата постоянно. Достатъчни са ти 1-2 минути с прегрят двигател да караш за да я окотиш
    Вие нормални ли сте бе този мотор ако вдигне 120 градуса ще е прегрял отдавна
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    1.Moже да ти е запецнал
    термостата и да не отваря достатъчно- като караш бавно стига за да охлажда , ама като го надуеш не може вече да върти с пълен капацитет големия кръг и дига градуси
    2. Провери на диагностика как ти отчитат уредите - 120 градуса за дизел са адски много,дано не показва вярно или да грешиш
    Почисти си радиаторите със сваляне радиатор на климата - мажду двата може да е доста гняс -НЕ пръскай с пароструйка и силна струя да не повредиш[/list]
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    ...Вие нормални ли сте бе този мотор ако вдигне 120 градуса ще е прегрял отдавна
    Откога зе да разбираш от дизели,бе Тииии дизелите остави на нас
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    92

    Default

    Oтиди на диагностика да ти сравнят показанията с това което мери датчика на блока и това което ти показва стрелката. Моята работеше на 70 градуса според показанията на таблото, а всъшност тестера показа, че реалните градуси са 87-8. Познавам няколко човека са 156-ци на които показанията са им грешни. Дано да е това проблема. Иначе тая кола както си я карал на 120 градуса никак не е добре. Следи си редовно температурата и гледай да не вдига повече от 90 градуса, защото прегрееш ли един път дизела направо му разказваш играта.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140 h.p. 2002 г.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia City
    Posts
    65

    Default

    аз не мога да разбера как така при висока скорост почва да грее със тази насрещтна въздушна струя
    да беше казал че в задръстванията му грее разбирам
    ама със 180-190 на мен капака на колата ми е леденон студен
    а поне пич след какви километри загрява
    и при какви обороти ти е колата
    ако е във на 4500 ми се струва че е нормално дизел да почне да греее
    ама не съм карал такъв змеи и не мога да кажа в какви обороти е
    щото моя фиат не грее при тая скорост
    а със едно пунто 1,2 16 в при 200 почва да загрява ама е във 6000 и кусор оборота

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    При подобни скорости ЖТД-то ми е на 4200 об някъде и по-нагоре не иска да ходи. Но определено не е нормално да загрява над 90 градуса Ако ще и само в червения сектор на оборотомера да се кара колата.
    Колегата си има някакъв проблем и му стискам палци на колегата да е минал метър с това прегряване до 120 оС, че главите на тея двигателчета са малко скъпички
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Абе и на мене ми ги прави тея номера ама не винаги, преди 2 дена ходих до Бургас и загряваше, вчера се върнах и си беше нормално, като карах с над 150 карам и загряваше, а на връщане не А по задръстванията в София и 40 градуса да е навънка няма проблеми, не мърда
    Alfa 2.4 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •