Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: буфери/подложки за пружини

  1. #16
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Quote Originally Posted by MrX
    аз ще ви кажа бе имах същият проблем,меки задни пружини с дълъг ход,сложих тампони които се поставят м/у витките на пружините,сега задницата е значително по-стегната но не и с влошени качества,сложих по 3 тампона на пружина на по 120 градуса на различна височина на пружината.във всеки магазин за автовасти се намират,аз ги взех за по 1.5 лв. успех
    Снимки?
    Аз бях разглеждал някакви снимки от среща в София и ми се стори, че е вирнал задника спринта?
    на тези снимки,който си гледал съм с много твърди и високи пружини, но не ми хареса ефекта на "празен зил" и ги разкарах(пружините)сега съм с оригиналните с тампони м/у витките и задницата си дойде на мястото ,ще се опитам да снимам,ако не ме размързи да свалям гумата

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Оффф и мойта задница се вее кат прани гащи д...ба и ненам ко да прааа,хамортесьорите уж са нови ма май в пружините е проблема
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Оффф и мойта задница се вее кат прани гащи д...ба и ненам ко да прааа,хамортесьорите уж са нови ма май в пружините е проблема
    И аз си мисля, че трябат твърди пружини, защото тези амортисьори, които слагах бяха доста корави - в сервиза като ги питах за смяна на тампони ми викаха, че с тях нямало да стига до тях хода ...
    А ако самите пружини са меки не мога да си представя как амортисьора ще удържи половин тон, при това нашите са някакви джобен формат?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  4. #19
    започва да се пристрастява NIGHT^WALKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Има амортисьори които са двойно действащи те ще свършат най-добра работа. Иначе ефект от спортни пружини с оригинални амортисьори не е същ като комбинация от двете. Ако и прижините и амортисьорите са спортни съответно по ниски хода става по малък и друса повече както и колата стои повече в пътя. Но наистина ако се търси нещо истинско то това са коиловъри само дето си е играчка за настройване - така съм чувал .

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by NIGHT^WALKER
    Има амортисьори които са двойно действащи те ще свършат най-добра работа. Иначе ефект от спортни пружини с оригинални амортисьори не е същ като комбинация от двете. Ако и прижините и амортисьорите са спортни съответно по ниски хода става по малък и друса повече както и колата стои повече в пътя. Но наистина ако се търси нещо истинско то това са коиловъри само дето си е играчка за настройване - така съм чувал .
    Дай повече инфо за коиловърите (цени, къде има...) , ако знаеш де.

    Още ли има еднодействащи амортисьори въобще. Тези, които са сега на колата са си двойнодействащи, газови.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  6. #21
    започва да се пристрастява NIGHT^WALKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Коиловъри може от интернет да се поръчат иначе във Варна се сещам за 2 места. Едното е срещу стадион "Тича" Елит Авто мисля беше а другото място е до Автозвука м/у МкДриве и Автогара има и там един магазин за име не се сещам но има Вайтек със сигорност щом преди време ми извадиха и за Уното пружини.
    За подложки съм карал с такива на заднич мост и имах чуството че ще се откасне във всеки момент. Беше доста твърдо ама ми трябваше че опираха гумите в калниците.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •