Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Със и без дебитомер...

  1. #16
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    до тук ясно стана че тряя си цяла нинджа да караш на газ баааси вии скоро и заклинания за палене ще започнете да си менкате

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    до тук ясно стана че тряя си цяла нинджа да караш на газ баааси вии скоро и заклинания за палене ще започнете да си менкате
    Колега много са ми интересни такива като тебе. Кой ти иска мнението? Като си такъв пич карай си турбото, наливай бензин и си пиши по другите раздели. Малко се съмнявам че въртиш по 700 - 1000 км на месец. Как палим и какво правим и струваме си е наш проблем. Факт - колата ми върви прекрасно на газ и слагам 10 лв/100км. Май си струва от време на време да се позанимавам с разни дреболии при горепосочените условия, а?
    166, 2.4 JTD'00

  3. #18
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev
    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    до тук ясно стана че тряя си цяла нинджа да караш на газ баааси вии скоро и заклинания за палене ще започнете да си менкате
    Колега много са ми интересни такива като тебе. Кой ти иска мнението? Като си такъв пич карай си турбото, наливай бензин и си пиши по другите раздели. Малко се съмнявам че въртиш по 700 - 1000 км на месец. Как палим и какво правим и струваме си е наш проблем. Факт - колата ми върви прекрасно на газ и слагам 10 лв/100км. Май си струва от време на време да се позанимавам с разни дреболии при горепосочените условия, а?
    колега а на мене такива като тебе шемети са ми още по интересни форума е създаден всеки да си изказва мнението шматко и как така реши че аз да речем също не карам на газ ??? и защо реши че съм в опозиция на газовите уредби след като аз никъде не съм писал такова нещо ??? и аре да та замола преди да се изказваш неподготвен другия път чети между редовете а ко ша каеш !!! па дали съм пич или не и дали си карам на бензин газ или каквото там доиде си е съвсем моя работа колко километра въртя на месец също нее нужно да знаеш умнико аиде със здраве живеи си в своя измислен газов свят с по 3 леа на 100 км

  4. #19
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Я палете лулата на мира!

    Колеги и двамата се газирате ама напълно излишно!!! Защото и двамата сте от газовата гилдия ама не можете да намерите общ език Срамота! . Я си подайте ръка,че сте от двете най-отдалечени точки на България, и в това ни е силата да сме от толкова далеч а да се чувстваме на една ръка разтояние за да си подадем ръцете!!! Иначе за какво сме в този форум
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default

    Chimev - > батенце верно ли си с 10 литра газ на 100 ? Я кажи ква е тайната. Аз с 20 кинта (~20 литра) според зависи от цената на газта разбирасе, карам от порядъка на 130 - 150 км. (даже веднъж изкарах 167 км. ама веднъж ). Ся верно че съм с 1.7 ама все пак къде тая голяма разлика ... А как е вървежа има ли голяма разлика при тебе ? ускорение/ максимална скорост и тн. ?

    А за дебитомера дето спомена в началото на темата, значи имай в предвид че караш в авариен режим без дебитомер, един вид 100000 литра бензин към малко въздъх. Щом се дави, гаранция дебитомера е зел дал, ако е имало детонация, нямаш дебитомер Аз отворих нов пост по случея. Та без дебитомер, колата не поема на бензин и като я запалиш незнае къде е, пълен кенеф

    А като набримчиш количката и ако върнеш рязко в ниски убороти гасне ли ?

    ай чакам reply
    145, 1.7 16V
    -----------------------

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    75 2.0 turbo, сори. явно не съм усетил хумористичния ти подход . Реших, че си поредния дето ше ми разправя колко съм зле, че си карам колата на газ, ка било грехота, да си купя голф и тн. Не съм ти разчел правилно посланието . Айде мир
    166, 2.4 JTD'00

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by ak47
    Chimev - > батенце верно ли си с 10 литра газ на 100 ? Я кажи ква е тайната. Аз с 20 кинта (~20 литра) според зависи от цената на газта разбирасе, карам от порядъка на 130 - 150 км. (даже веднъж изкарах 167 км. ама веднъж ). Ся верно че съм с 1.7 ама все пак къде тая голяма разлика ... А как е вървежа има ли голяма разлика при тебе ? ускорение/ максимална скорост и тн. ?

    А за дебитомера дето спомена в началото на темата, значи имай в предвид че караш в авариен режим без дебитомер, един вид 100000 литра бензин към малко въздъх. Щом се дави, гаранция дебитомера е зел дал, ако е имало детонация, нямаш дебитомер Аз отворих нов пост по случея. Та без дебитомер, колата не поема на бензин и като я запалиш незнае къде е, пълен кенеф

    А като набримчиш количката и ако върнеш рязко в ниски убороти гасне ли ?

    ай чакам reply
    Еми виж сега, аз не съм особено състезателно настроен от едно време насам , така че и това определено има значение. Иначе градско 12, извънградско 8-9, според зависи. Значи по-рано гореше повечко, но една настройка на газанализатор и заигравка с въздуха(виж по-горе) оправиха нещата. Трябва да си поиграеш и да видиш колко е оптималното количество. При мене е лесно, облепвам си спортния филтър и така..Извода до който стигнах е, че с по-малко въздух(разбирай с по-малко от оптималното, а не да я запушиш) върви повече и гори повече. При мен в момента е тромавка до към 2000об./мин. и после тръгва, и то доволно(интерсно е тръгването с климатик ). За максимана скорост не мога да ти кажа(не съм я тествал), но 160 си върви. За гасненето - най-вероятно ти набива много въздух във филтъра при висока скорост. А ако питаш дали на место гасне като я изфорсирам - не
    166, 2.4 JTD'00

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default

    )) не на мястио всичко е ок, аз си правих сам настройките и си я закрепих да ти кажа правата. Ходил съм на 1000 газ спецялисти, и има един лаф, да си ги сложиш на х*я да не ходат пеши ! прави сметка за кво иде реч. Единя направи диагностика, нагласи я според емисиите кото трябва да дава (или там квото правят) и на 50 метра след като тругнах, подадох газ и трябваше да спра на светофара и тя умре. Нямам коментар просто. Та ското си правих сам настройките, но проблема е, че мога да въртя само 1та врътка на изпарителя която мисля е точно за въздух, за другата ще ми трябва динамит та направих я сега си е ОК, не гасне, не се колебаят оборотите сичко е доста прилично ама разхода е къвто дойде. Направо немога да разбера кво се случва...

    А спрямо бензин голяма ли ти е разликата ?
    145, 1.7 16V
    -----------------------

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Разликата с бензина е минимална, но естесвено има. Набира се съвсем прилично след горепосочените интервенции. Преди и мойта беше баба...Препоръчвам ти да си смениш свещите, ако вече не си го направил. Това също се отрази осезателно. Смениха ми ги въпросните газаджии дет ми я настроиха. Сложиха ми некакви чешки ако не се лъжа и казаха, че препоръчително било да са еднополюсни за по-добра работа на газ. Друго не знам какво да те посъветвам. Ако всичко друго ти е наред...май трябва да си тъсиш свестни майстори . От опит знам, че не е полезно сам да си въртиш настройките по изпарителя. Така, че успех...
    166, 2.4 JTD'00

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default

    ми кво да ти кажа, свещите са ми некви за по 25 лв. парчето ще да са добри кабелите са ОК абе всичко би трябвало да е на 6, точно в тва е проблема може изспарителя да е скапам ама може би, неразбирам аз от тва вече )) май верно си е за газаджия и то добър !
    145, 1.7 16V
    -----------------------

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •