Results 1 to 11 of 11

Thread: Кофти изгледи за цената на газта

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default Кофти изгледи за цената на газта

    В един немски сайт намерих следната "новина"(поне за мене) - облагането на газта с със сегашните размери на данъците е фиксирано до 2009, след това е доста вероятно цената да се вдигне, имайки се в предвид, че дори в Германия все повече хора карали на газ(за Италия и Холандия газта била доста разпространена отдавна). Само не става ясно дали това се отнася замо за Германия или за целия европейски съюз. На мен по вероятно ми се вижда второто .Дано не съм прав. Иначе доста положителни мнения за тая система. Не са посочени никакви недостатъци (освен изгледите за цената).
    Що се отнася за метана, той бил фиксиран до 2020, също без особени недостатъци, като се изключи теглото на резервоарите, до 10% падане на мощността, краткото разстояние, което се изминава с 1 зареждане и това, че няма добре разработена мрежа за зареждане. Да видим...
    166, 2.4 JTD'00

  2. #2
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    метана в БГ зависи от това колко руснаците искат да ни надупват,
    уж и ние бяхме с някакъв супер дългосрочен договор, ама зимата-пролетта, май беше, пак вдигнаха доставната цена
    ето малко инфо за европа за LPG и метан http://www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US, има и цени в тоя сайт

    и карта с метан-станциите и адресите в БГ http://remixbg.com/bgmap.html
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    1.6 на метан как върви? Един познат си сложи на Ауди 4.2 и казва че не върви как трябва, а 1.6...
    166, 2.4 JTD'00

  4. #4
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    На динозавърска пръдня си върви как си трябва /почти като на LPG/ . Има разработени кевларени метанови резервоари, които са доста леки, ма цената име много яка /върти ми се нещо като 2500 за 50л. бутилка/
    Бе в краен случай ще минем на метан, пък се надявам да скочи производството на биодизел и етанол /като си мисля каква беше ситуацията преди 10-15г./ Ние човеците /в частност българите/ сме оцеляващи по природа и ще се присппособим, убеден съм в това.
    Пък и е време да спрем да си тровим природата - екологичните горива са бъдещето, рано или късно всички ще го осъзнаят
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #5
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Да!!!

    Quote Originally Posted by Crusader
    На динозавърска пръдня си върви как си трябва /почти като на LPG/ . Има разработени кевларени метанови резервоари, които са доста леки, ма цената име много яка /върти ми се нещо като 2500 за 50л. бутилка/
    Бе в краен случай ще минем на метан, пък се надявам да скочи производството на биодизел и етанол /като си мисля каква беше ситуацията преди 10-15г./ Ние човеците /в частност българите/ сме оцеляващи по природа и ще се присппособим, убеден съм в това.
    Пък и е време да спрем да си тровим природата - екологичните горива са бъдещето, рано или късно всички ще го осъзнаят
    Абсолютно съм съгласен, защото е точно така, макар и на по-висока цена!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  6. #6
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Остава и газта да ни прецакат и как ще се движим после...

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  7. #7
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    муден ми е само на тръгване с включен климатик, ама то и преди беше така

    ааа и се научих да превключвам на малко по-високи обороти, че преди ми се караха

    иначе покарах както си карам и ми нагласиха компютъра по това
    все още изхарчвам първия резервоар
    на първото извънградско ще се похваля как е било

    а аз очаквам разлика в цифрите поне 2х, от което не знам какъв телевизор ще обзаведа
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by mim
    муден ми е само на тръгване с включен климатик, ама то и преди беше така

    ааа и се научих да превключвам на малко по-високи обороти, че преди ми се караха

    иначе покарах както си карам и ми нагласиха компютъра по това
    все още изхарчвам първия резервоар
    на първото извънградско ще се похваля как е било

    а аз очаквам разлика в цифрите поне 2х, от което не знам какъв телевизор ще обзаведа
    Разликата м/у газ и метан голяма ли е(ако имаш наблюдения)? Голямата тъпня на метана са огромните бутилки дет ги мъкнеш. Като видях какво представляват и като ми каза човека, че му стигали за около 250км....
    166, 2.4 JTD'00

  9. #9
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    първата ми кола беше на пропан ама може да се каже направо, че не съм карала на пропан, защото дали има и 1000км да съм минала

    на ситроена разликата с бензина беше 2х градско и почти 3х извънградско на метан
    с 1 зареждане стигахме от софия до нова загора или до севлиево и после продължаване до бургас или варна
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Уточнение - питах дали има голяма разлика във вървежа
    166, 2.4 JTD'00

  11. #11
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    това вече го писах по-горе
    муден ми е само на тръгване с включен климатик, ама то и преди беше така

    ааа и се научих да превключвам на малко по-високи обороти, че преди ми се караха
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •